Saugumas kelyje tiesiogiai priklauso nuo automobilio stabdžių (0)

Saugumas kelyje tiesiogiai priklauso nuo automobilio stabdžių | Autoaibe.lt nuotr

Saugumas kelyje tiesiogiai priklauso nuo automobilio stabdžių | Autoaibe.lt nuotr

Stabdymo procese svarbiausia yra automobilio stabdžių sistema. Važiuojant prastomis oro sąlygomis stabdymo distancija pailgėja ir tada didelę reikšmę turi stabdžių sistemos efektyvumas. Stabdžių sistemos gedimai gali lemti ilgesnį stabdymo kelią ir, jei kelyje netikėtai pasitaikys kliūtis, galite nespėti sustabdyti. Norint išvengti eismo įvykių, rekomenduojama reguliariai prižiūrėti stabdžių sistemą: ar joje neatsirado kokių nors gedimų ar nereikia naujų detalių. Įmonės UAB „Autoaibė“ specialistai pataria, kaip užtikrinti, kad stabdžių sistema veiktų efektyviai.

Dažniausi stabdžių sistemos gedimai

Stabdymo veiksmingumas sumažėja, jei nusidėvi stabdžių trinkelės ir stabdžių diskai. Tai – viena dažniausiai pasitaikančių stabdžių sistemos problemų. Keisti garsai, sklindantys iš automobilio, neretai praneša, kad sugedo ar susidėvėjo stabdžių sistemos detalės. Sugedęs ar blogai sumontuotas stabdžių diskas skleidžia bildesį. Stabdžių diskų deformacija atskleidžia vairo ar viso automobilio kėbulo drebėjimas nuspaudus stabdžio pedalą.

Jei jaučiamas girgždėjimas, tai gali reikšti, kad stabdžių diskai uždėti netinkamai arba netaisyklingai sumontuoti slopinimo elementai (pavyzdžiui, poveržlės). Stabdžių apkabos stūmoklio mikrovibracija taip pat sukelia girgždėjimą.

Jei stabdžių sistema netvarkinga, stabdžių diskai dėvėsis greičiau. Užrūdijęs stabdžių suportas, stabdžių diskai netolygiai liečiami kaladėlių ir dėl to stabdoma tik tam tikra stabdžių disko paviršiaus dalimi. Tada stabdžių diskas išsikraipo. Stabdžių diskų neefektyvumas skatina netinkamą stabdymą. Be to, tai lemia didelius temperatūros pokyčius, kurie sukelia pavojų ratui: gali perkaisti guoliai bei kitos pakabos detalės. Stabdžių kaladėlėms dėvintis jos ima cypti. Priekinės trinkelės dėvisi greičiau, nes joms tenka didesnis krūvis nei užpakalinėms.

Kaip pasirūpinti stabdžių sistema?

Siekdami užtikrinti stabdžių sistemos efektyvumą, reguliariai keiskite jos dalis ir pasirūpinkite tinkamu stabdžių skysčio lygiu. Stabdžių diskai turi minimalius plonumo matmenis, todėl kai jie sudyla už nurodytos ribos, reikalingas stabdžių diskų keitimas. Norėdami, kad stabdžių diskai tarnautų ilgiau, patartina prieš montuojant naujas trinkeles nušlifuoti jų briaunas. Kitu atveju, stabdžiai stabdys būtent trinkelių briaunomis ir taip greičiau dėvėsis stabdžių diskas.

Keičiant stabdžių trinkeles, reikėtų rinktis kokybišką produktą. Tokios stabdžių trinkelės gaminamos iš minkštesnių medžiagų ir kur kas geriau sukimba su stabdžių disku. Todėl jos pasižymi efektyvesniu stabdymu. Be to, pervažiavus per gilią balą, stabdžių trinkelės gali sušlapti. Todėl reikėtų šiek tiek nuspausti stabdžio pedalą, kad jos išdžiūtų.

Stabdžių skystį vertėtų keisti kas dvejus metus. Būtent jis užtikrina efektyvų ir ilgalaikį stabdžių sistemos veikimą ir sutepa jos dalis. Priemonę galite rinktis iš elektroninės parduotuvės autoaibe.lt, kurioje rasite platų kokybiškų stabdžių skysčių pasirinkimą.

Vairuotojo ir keleivių saugumas priklauso nuo automobilio stabdymo kelio ilgio. Tinkamai prižiūrima stabdžių sistema padės išvengti slydimo ant kelio, ypač ant šlapios dangos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: