Priimamos paraiškos 2018 m. kultūros ir meno renginių paramai (0)

paraiskos.kompiuteris_nma.lt

nma.lt nuotr.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) skelbia pirmąjį 2018 m. paramos kultūrai konkursą. Nuo rugsėjo 1 d. priimamos kultūros ir meno projektų ir stipendijų paraiškos.

Konkursas skelbiamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai patvirtinus pagrindinį kultūros ir meno projektų finansavimo dokumentą – Kultūros rėmimo fondo lėšomis remiamų projektų teikimo gaires. Kasmet tobulinamoje paramos kultūrai tvarkoje ir šiais metais numatoma nemažai naujovių. Pasak LKT pirmininkės Dainos Urbanavičienės,pagrindinė kultūros finansavimo modelio tobulinimo kryptis – finansavimo mechanizmų gryninimas ir naujų įrankių kūrimas. „Bendradarbiaujant su Kultūros ministerija siekiama, kad LKT taikomi finansavimo instrumentai atitiktų kultūros bendruomenės poreikius ir aktualiausias tendencijas. Pavyzdžiui, visos profesionalios kultūros ir meno pristatymo užsienyje veiklos nuo šiol apjungtos ir bus finansuojamos iš programai „Sklaida užsienyje“ skirtų lėšų. Siekdami sustiprinti efektyviausiai veikiančias nevyriausybines kultūros ir meno organizacijas nuo šių metų pradėjome taikyti naują, tikimės ilgalaikę, specialiai šioms įstaigoms skirtą finansavimo priemonę. „Kultūros ar meno srities organizacijų strateginių programų įgyvendinimas“ – atliepiant nepriklausomo kultūros sektoriaus poreikius sukurta finansavimo programa, kuriai kitąmet skirta net 1,2 mln. eurų, turėtų padėti šioms įstaigoms drąsiau planuoti savąsias veiklas, leisti susikoncentruoti ties visuomenei ir kultūros bendruomenei aktualaus turinio kūrimu ir dar labiau sustiprinti administracinius ir komunikacinius nepriklausomo kultūros sektoriaus gebėjimus“ – teigia D. Urbanavičienė.

Be to, nuo šiol atskirose programose pradedamos finansuoti Mažosios kultūros sostinės, vaikų ir jaunimo kultūros ir leidybos projektai. Iš viso pirmajam 2018 m. kultūros finansavimo konkursui kultūros ir meno organizacijos paraiškas gali teikti 15 kultūros ir meno programų ir 12 kultūros ir meno sričių.

Taip pat laukiama kultūros ir meno kūrėjų paraiškų individualioms ir edukacinėms stipendijoms gauti. Nuo 2018 m. atsisakyta vardinių stipendijų, tačiau bendra stipendijoms skirta Kultūros rėmimo fondo lėšų dalis išaugo net 400 tūkst. eurų.

Kitais metais Kultūros rėmimo lėšos sudarys apie 17 mln. eurų, iš jų kultūros ir meno programoms planuojama paskirstyti apie 10 mln., sritims – apie 5 mln., o stipendijoms 1,5 mln. eurų. Pirmojo 2018 m. finansavimo konkurso rezultatus planuojama paskelbti iki metų pabaigos. O vasario 1 d. jau bus skelbiamas antrasis 2018 finansavimo konkursas.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: