L. Kasčiūnas. Ką žada valdžios planuojami mokestiniai sprendimai šeimoms? (6)

Kasciunu seima_asmenine nuotr

Kasčiūnų šeima | Asmeninė nuotr.

Daugiavaikė Kasčiūnų šeima nusprendė pasiskaičiuoti ką mums žada valdžios planuojami mokestiniai sprendimai šeimos politikos srityje: viena vertus, „vaiko pinigų“ didinimas, antra vertus, papildomo neapmokestinamo pajamų dydžio (už kiekvieną vaiką po 200 eurų) panaikinimas.

Dabartinė Kasčiūnų šeimos situacija:

Vaiko pinigai – 4 vaikai (nuo 2 m. iki 18 m.) po 15 eur = 60 eurų;PNPD – 200 eur*0,15*4 =120 eur

Bendra valstybės parama: 180 eur

Įgyvendinus S.Skvernelio Vyriausybės siūlymus:

Vaiko pinigai – 4 vaikai (nuo 2 m iki 18 m.) * 30 eur + 4*15,2 eur (daugiavaikės šeimos priedas) = 180 eur

Bendra valstybės parama: 180 eur

Pastebėjome, kad tokį patį finansinį efektą, kurį sukeltų planuojama Vyriausybės pertvarka, patirtume ne tik mes, bet ir visos šeimos, kurių darbo užmokestis per mėnesį sudaro 1100 eurų „ant popieriaus“ (tarkime, kai vienas sutuoktinis uždirba 500, o kitas – 600 “ant popieriaus”) ir daugiau. Ši kartelė reiškia, kad kalbame apie labai vidutines pajamas gaunančias šeimas.

Išvados:

Vidutines pajamas gaunančioms daugiavaikėms šeimoms – efektas nulinis.

Skatinama priklausomybė nuo išmokų, o ne motyvacija dirbančioms šeimoms auginti vaikus.

Su kolegomis Žygis Pavilionis, Saudargas Paulius ir kitais frakcijos kolegomis esame pasiūlę kitokį kelią.

Padidinti šiuo metu taikomą papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį nuo 200 eurų iki 300 eurų už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį). Taip padidinus PNPD, šeimų, auginančių du vaikus, pajamos „į rankas“ padidėtų iki 15 eurų per mėnesį (arba 180 eurų per metus), tris vaikus ˜– iki 30 eurų per mėnesį (arba 360 eurų per metus).

Keturių vaikų vidutines pajamas gaunančiai šeimai tai būtų reiškę tokį efektą:

Vaiko pinigai – 4 vaikai (nuo 2 m. iki 18 m.) po 15 eur = 60 eurų

PNPD – 200*0.15+300 eur*0,15*3 =165 eur

Bendra valstybės parama būtų: 225 eur

Nors Seimas po pateikimo pritarė mūsų pasiūlymui, tačiau Finansų ministerija paskelbė nepritarianti šioms idėjoms. Taip išsiųstas aiškus signalas, kad dirbančių šeimų, besiformuojančios vidurinės klasės ši Vyriausybė neruošia remti. O juk būtent vidurinė klasė – valstybės stuburas.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Tvankstas:

  Dieve, Dieve…, ar jie supranta ką kalba ir ką nori daryti ?
  2017.05.26 siūlo L.Kasčiūnas, Ž. Pavilionis nuo konservatorių Seime progresinį pajamų mokestį.
  Tai reiškia, kad darbuotojo pastangos įgyti aukštesnę kvalifikaciją ir gauti didesnį uždarbį bus baustinos didesniais mokesčiais, tai vadinama Robino Hudo (Hood) efektu, kai tinginiai gali didžiuotis – mažai plėšausi, bet gaunu tik truputį mažiau.
  Šis mokestis yra palydimasis atsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių, kurie dirbs už minimumą Lietuvoje.
  Progresinio mokesčio paslaptis yra ta, kad šeima su kiekvienu vaiku save vis labiau stumia į skurdą, nes neleidžiama užsidirbti – progresinis mokestis lyg žirklės nukerpa pastangas ir už jas gaunamus pinigus. Už dirbamus viršvalandžius numatyta teisinė atsakomybė ir darbuotojui, ir darbdaviui, kaip ir už atlyginimą vokelyje – viskas kriminalizuojama, naikinant sveiką požiūrį užsidirbti pačiam savo šeimai.
  Todėl Vakarų pasaulyje taip mažai gimdoma vaikų, nes tai su kiekvienu atsiranda vis mažesnis vidurkis vienam nariui.
  2017.08.05 jau lieja veidmainio ašaras dėl išmokų, tai marksistinis požiūris – būti valstybės išlaikytiniais, gyventi iš pašalpų, gauti socialinius būstus,…, tai matome, kad Vakarų pasaulyje iš to labai puikiai klesti imigrantai iš Afrikos ir Azijos, kai dirba 20-50 nuošimčių darbingų žmonių, pajamos gaunamos vaikų pinigais, turint 6-8 ar daugiau vaikų.
  Marksistinė sąmonė visą laiką vyravo TS sumanymuose ir veiksmuose, ypač tai sustiprėdavo tapus valdančiąja jėga, tai ir L. Kasčiūnas, Ž. Pavilionis (vadinamas jau D. Grybauskaitės įpėdiniu) su bendrais toliau kvailina savo marksistiniu nusistatymu ‘pertvarkyti ekonomiką’ – išvystyti būdus atimti uždirbtus pinigus ir atidavinėti pašalpomis.
  Atleisk jiems, Viešpatie, nes jie nežino, ką sako – Šventojo Rašto išmintis labai tiksliai duoda atsakymą.

 2. Žinutės:

  O Kasčiunas Seime teuzdirba tik tiek? Jau čia prasideda melagingai? 🙂

 3. Tvankstas:

  Progresiniais mokesčiais L. Kasčiūnas, Ž. Pavilionis ir TS Co. nori kriminalizuoti darbą – gerai dirbti yra baudžiama nukarpant uždarbį.
  Visose šalyse, kur galioja šitokie mokesčiai, po žirklėmis patekę žmonės nuskursta santykinai su ankstesniąja karta ir turtingi dar labiau praturtėja.
  Šis mokestis yra įžanga vežtis darbuotojus iš trečiųjų šalių, kuriems minimumas yra didžiuliai pinigai, taip išstumiant iš Lietuvos vis daugiau lietuvių.
  Labai teisingai pastebėjo gerb. Žinutės, kad gerinimasis žmonėms prasideda visišku melu : ‘Dabartinė Kasčiūnų šeimos situacija’. Tai tiesiog chrestomatinis apgaviko vaizdavimasis tautoje eiliniu piliečiu.
  Žvelgiant į TS naujus ar jaunus veidus Seime, jie yra beviltiški Lietuvos ateičiai, nebent bus pagauti su kyšiu ir gaus apkaltą, taip susinaikins save patys kaip politikai ir tam reikės dešimtmečio ar kiek daugiau.
  Maloniausia TS naujiems veidams vaizduoti save pašalpų davėjais, romėniškais duonos dalintojais : kiek laimingų balsuotojų už juos veidų !

  • Žemyna:

   Reikalas tas, kad mokesčiai taikomi ne pelnui, ne subendrintoms pajamoms, bet atlygiui už darbą.
   Be to, dabar taikomi mokesčiai žlugdo ir samdomai, ir individualiai dirbant (ar smulkutį šeimos verslą).
   Prieš penketą ar kiek daugiau metų buvo rašoma apie Anglijoje individualiai dirbančius lietuvius, ypač apie vieną, kuriam itin sekėsi kažkokiose naujose srityse. Pasak jo, ten supranta, kad pradėdamas individualiai dirbti tu įbridai į skolas, ir pradžioje uždarbis eina skolas grąžinti. Todėl jų mokesčių inspektorius tau padeda buhalteriją sutvarkyti, o valstybė, jei reikia, tave dar ir lėšomis paremia, kad tik nemestum pradėto.
   Jau senokai nebesusiduriu su tekstais ta tema, tačiau, kiek pamenu, Vakarų šalyse yra smulkių uždarbėlių, kur tau tik reikia registruotis. Kadangi valstybės finansininkai be jokių kontrolių žino, kiek rinkoje už jas mokama, supranta, jog tave viena ranka apmokestinus, kita reikės pašalpas mokėti. Taigi, tavęs apmokestinimas valstybei tik papildomų išlaidų atneš, nes reikės išlaikyti papildomas darbo vietas – ir ta, kur tokia smulkmė bus apmokestina, o paskui šelpiama. Todėl pati už tave sumoka į LK, į pensijų fondą, arba ir į abu. O tu gyvenk iš to, ką prisiuždarbiauji…
   Mūsiškiai gi visa laiką tik sunkina sąlygas individualiam darbui. Gal specialiai? Gal jų „sponsoriams” geriau imigrantai?

 4. Žemyna:

  Išklausykime šios dienos Žinių radijo laidos „Aktualus pokalbis” .ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/a-maldeikiene-bet-koks-ekonomikos-augimas-nera-geris?video=1 ; (arba jos kartojimo po pietų)
  Nuskamba puikus augančios ekonomikos palyginimas su augančiomis ląstelėmis, jeigu tai vėžinės ląstelės. Jos auga, tačiau tau negerėja. Žodžiu, tai ne tas augimas, kurio reikia, kad tauta pagerėjimą pajustų.

  • Tvankstas:

   A.Maldeikienė turi Maskvos universiteto baigimo antspaudą, visąlaik vertinimai isteriški ir vulgarizuoti, visąlaik niekinantys ir jokių antreipų, jokių paaiškinimų, siekiant sukurti padėtį, kai žmonės pradeda užsidirbti patys, nukreiptas kalbėjimas į pašalpų gavėjų ar norinčių būti išlaikytiniais sluoksnius, su moteriškais pagraudenimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *