Neringoje pristatatomas leidinys „Raganų kalno pasakos“ (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Liepos 27 d. Neringoje buvo pristatytas naujas išskirtinis leidinys – ilgametės mokytojos, seniūnės, gyvenvietės metraštininkės, rašytojos Aldonos Kazlauskaitės Balsevičienės knyga-albumas „Raganų kalno pasakos“.

Liepos 27 dieną šią „Eglės“ leidyklos išleistą knygą, kurios leidyba rūpinosi ir rėmė Liudviko Rėzos kultūros centras ir Neringos savivaldybė, buvo sutikta Juodkrantėje, kur nedidelė kultūros centro parodų salė toli gražu nepajėgė sutalpinti visų atėjusių į pristatymą. Sutiktuvių metu apie knygos prasmę, leidimo peripetijas Raganų kalno istoriją kalbėjo Aldona Balsevičienė, „Eglės“ leidyklos direktorius ir daugelio knygos fotografijų autorius Antanas Stanevičius, redaktorė Inga Matač, Liudviko Rėzos kultūros centro darbuotojai ir atvykę svečiai. Nuotaiką kūrė kapela „Kuršininkai“ (vadovė D. Tregub). Renginiui pasibaigus dar gerą valandą nesiskirstė žmonės, bendravo, dalinosi įspūdžiais, bei ilgoje eilėje laukė autorės autografo.

Pedagogė Aldona Kazlauskaitė Balsevičienė, nuo pokario gyvenanti ir dirbanti Juodkrantėje, aktyviai rūpinosi Neringos kultūra, o visus darbus bei įvykius fiksavo gausiai nuotraukomis iliustruojamuose metraščiuose. Juose kruopščiai atspindėtas prieš tris dešimtmečius pradėtas ir daugelį metų vykęs Raganų kalno skulptūrų ansamblio kūrimas. Būtent metraščiai autorei labai pasitarnavo rašant šią knygą, kuri yra ir išsamiausia studija, ir vaizdingas pasakojimas, atskleidžiantis liaudies meistrų kūrybinių stovyklų dvasią.

Raganų kalnas Juodkrantėje – labiausiai lankoma Neringos vieta. Joje susikaupė ir susiliejo lietuvių liaudies pasakos, padavimai, legendos su medžio meistrų ir kalvių kūriniais bei jų aiškinimais. Ši knyga skirta ir mažam, ir dideliam, ji kelionę po gražųjį kalną pavers dar turiningesne, įdomesne.

Aldona Kazlauskaitė Balsevičienė pristato savo knygą | Rengėjų nuotr.

Aldona Kazlauskaitė Balsevičienė pristato savo knygą | Rengėjų nuotr.

Leidinys patiks visiems. Gausi faktinė medžiaga, archyvinės fotografijos, liaudies meistrų, Raganų kalno kūrėjų, bei juodkrantiškių pasisakymai šių dienų skulptūrų fotografijos, pasakų ir legendų tekstai, poezija – tokio įvairiapusio  leidinio apie apie šį išskirtinį Neringos objektą laukėme ilgai, ir jis tikrai džiugina, nes pasiektas maksimalus rezultatas.

Tikimasi paruošti ir ateityje išleisti leidinio versijas keliomis užsienio kalbomis, nes Raganų kalnas ypač domina ir žavi ne tik mūsų šalies gyventojus, bet ir užsienio svečius, nėra keliautojo, kuris neužeitų į šią magišką vietą.

Liudviko Rėzos kultūros centras, autorė ir leidėjai šią knygą pristatys bendruomenei ir Neringos svečiams rugpjūčio 5 dieną 18 val. Preilos-Pervalkos bendruomenė namuose, į kuriuos „Raganų kalno pasakas“ atlydės Darbėnų kapela „Ontrep“.

Rugpjūčio 9 dieną 19 val. knyga bus pristatyta Nidoje, Viktoro Miliūno bibliotekoje.

Aldonos Kazlauskaitės Balsevičienės knygą-albumą „Raganų kalno pasakos“ galima įsigyti Liudviko Rėzos kultūros centre ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: