Stiprėja bendradarbiavimas su Baltarusija valdant Nemuno baseiną (1)

„Wikipedia“ nuotr.

Nemunas | Wikipedia.org nuotr.

Liepos 13 d. Vilniuje pasibaigusio Lietuvos ir Baltarusijos aplinkos ministerijų atstovų ir ekspertų susitikimo rezultatai bus panaudoti rengiant bendrą tarpvalstybinio Nemuno baseino valdymo planą ir priemonių programą.

Tai jau antrasis abiejų šalių ekspertų susitikimas techniniam bendradarbiavimui valdant Nemuno baseiną pagal Jungtinių Tautų Tarpvalstybinių vandentakių ir tarptautinių ežerų apsaugos ir naudojimo konvenciją stiprinti. Jo dalyviai aptarė metodikas paviršinių ir požeminių vandens telkinių būklei vertinti, pagrindinių vandens telkinių taršos šaltiniams identifikuoti.

Baltarusiai Ščiaros, Nemuno intako, baseine taiko Lietuvoje naudojamas metodikas. 325 km ilgio Ščiara prasideda Bresto srityje, Baltarusijos kalvyne, į šiaurę nuo Baranovičių, o į Nemuną įteka Gardino srityje. Pagrindinius vandens telkinių taršos šaltinius šios upės baseine, kurio plotas – 6 990 kvadratinių kilometrų, tikimasi įvertinti iki šių metų pabaigos, parengus bendras metodikas.

Per susitikimą Lietuvos atstovai pasiūlė pasirašyti techninį protokolą dėl abiejų šalių aplinkos ministerijų bendradarbiavimo saugant ir naudojant tarpvalstybinio Nemuno upės baseino vandens išteklius. Baltarusija suinteresuota tęsti šį bendradarbiavimą, tačiau kol kas vyksta jos institucijų vidinės konsultacijos dėl šio susitarimo pasirašymo.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: