A. Veryga ramina pacientus (0)

Aurelijus Veryga | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Aurelijus Veryga | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nuo liepos 3 dienos įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui, visų veikliųjų medžiagų vaistai ir toliau liko Kainyne ir yra kompensuojami. Vaistų pasirinkimo laisvė ir toliau bus, tad žmonės tikrai galės rintis jiems labiausiai tinkančius vaistinius preparatus. Tad SAM ragina netikėti tendencingai skleidžiama tikrovės neatitinkančia informacija, kuria klaidinami mūsų šalies pacientai.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, skleidžiama informacija apie tai, kad kai kurių būtinų vaistų nebelieka, yra neteisinga ir kelianti paniką. Todėl ministras A. Veryga ragina visų suinteresuotų šalių atstovus viešoje erdvėje elgtis atsakingiau ir nustoti galvoti apie pelnus, prisidengiant pacientų gynimo interesais.

„Priešingai, socialiai atsakingos suinteresuotos grupės turėtų padėti žmonėms renkantis vaistus, objektyviai patarti, paaiškinti, kad gydo veiklioji medžiaga, o ne vaistų pakuotė, firmos pavadinimas, kaina ar kiti rinkodariniai priedai. Atsiprašau, bet turiu tai pasakyti, nors žinau, kad daug kam tai nepatiks. Laikas suprasti, kad priešingas elgesys rodo socialinį nebrandumą ir kenkimą pacientų, t. y. socialiai pažeidžiamų žmonių, gerovei, siekiant juos priversti galvoti ir elgtis taip, kaip naudinga pelno siekiančioms organizacijoms. Tad pradėkime būti vieningi, solidarūs, paprasti ir žmogiški, juk mūsų tiek ne daug – nepilnai trys milijonai“, sako ministras A. Veryga.

Ministras A. Veryga sako, kad neverta nuogąstauti, jog nebus galima įsigyti kai kurių įprastų vaistų. Naujajame kainyne liko visos iki šios buvusios veikliosios medžiagos – nei viena iš jų neišbraukta.

Kompensuojamųjų vaistų kainyne vaistai keičiasi nuolat. Tai yra natūralus rinkos reguliuojamas procesas. Į rinką ateina inovatyvūs, neseniai išrasti patentiniai vaistai, nauji generiniai vaistai. Tuo metu kiti vaistai, atsižvelgiant į vaistų rinkoje vykstančią konkurenciją kainomis, pasitraukia iš rinkos. Būna atvejų, kai dėl įvairių priežasčių nutraukiama vaisto gamyba arba keičiama vaisto pakuotė, nes planuojama tiekti kitą pakuotę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: