„Vijūnėlės dvaras“ turi būti nugriautas, paskelbė teismas (0)

prokuraturos.lt nuotr.

prokuraturos.lt nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė, kad vadinamasis „Vijūnėlės dvaras“ Druskininkuose turi būti nugriautas.
Byloje nustatyta, kad fizinis asmuo, įsigijęs valčių nuomos punktą Druskininkuose, taip pat įsigijo teisę nuomotis žemės sklypą, kuris priklausė valstybei. 2010 m. valčių nuomos punktas sudegė. 2011 m. Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sujungus valčių nuomos punktą su kitais sklypais į vieną, buvo patvirtintas detalusis planas. Jo patvirtinimu buvo pakeistas žemės sklypo naudojimo būdas ir pobūdis, iš rekreacinės teritorijos, ilgalaikio poilsio pastatų statybos, į gyvenamąją teritoriją, praneša Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

LAT teisėjų kolegija konstatavo, kad „asmens lūkestis, jog pakeitus ginčo sklypo paskirtį į gyvenamąją, šis sklypas jam bus išnuomotas ne aukciono tvarka, nėra teisėtas ir todėl negali būti saugomas teisės“.

Teismo nutartyje pažymima, kad ginčo sklypas pagal naudojimo būdą buvo rekreacinė teritorija, todėl pagal įstatymus jo naudojimo būdas negalėjo būti pakeistas į gyvenamosios teritorijos. Toks pakeitimas prieštaravo Druskininkų savivaldybės turizmo ir rekreacinių teritorijų specialiajam planui.
Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: