Antikorupcijos komisija tirs A. Skardžiaus pasiūlymus (1)

Artūras Skardžius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Artūras Skardžius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Žiniasklaidai paskelbus, kad socialdemokrato Artūro Skardžiaus šeima gauna pajamų iš vėjo energetikos vystytojų, Seimo Antikorupcijos komisija tirs Energetikos komisijos nario A. Skardžiaus veiklą teikiant įstatymų pataisas ir galbūt atstovaujant vėjo energetikų interesams.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius patvirtino, kad ketina peržiūrėti A.Skardžiaus siūlytas iniciatyvas.

Žiniasklaidos teigimu, A.Skardžiaus gaunama suma už žemės nuomą verslininkams yra 12-28 kartus didesnė, nei mokama greta esančių sklypų savininkams. Per metus už beveik 27 hektarų sklypo nuomą politikui mokami 24 tūkst. eurų.

Reaguodama į žiniasklaidoje iškeltas abejones dėl A. Skardžiaus viešų ir privačių interesų derinimo, į Seimo Antikorupcijos komisiją kreipėsi ir Seimo Socialdemokratų frakcija.

„Vertiname partijos reputaciją, todėl, siekdami objektyviai ir skaidriai išsiaiškinti visus A.Skardžiui mestus įtarimus, kreipėmės į Seimo Antikorupcinę komisiją. Tikimės viešo ir skaidraus tyrimo“, sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Tuo metu Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl A. Skardžiaus galimos prekybos poveikiu ir galimo interesų konflikto, proteguojant vėjo energetikos verslininkų interesus.

„Atkreiptinas dėmesys, kad A. Skardžius aktyviai dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais. Šiuo metu būtent dėl priešiškos jo pozicijos yra vilkinamas dabartinės tvarkos dėl jėgainių statybos, kurią Specialiųjų tyrimų tarnyba įvertino kaip ydingą ir sudarančią prielaidas korupcijai, pataisų priėmimas“, sako Seimo narė A. Bilotaitė.

Pats A. Skardžius tikina, kad jo veikla Seime niekaip nesikerta su iš vėjo jėgainių vystytojų per tarpininkus gaunamomis pajamomis, nes jis tik nuomoja žemę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: