Meninių nuotraukų maršrutas kvies aplankyti 20 Panevėžio įstaigų (0)

LTZlogoBirželio 16 dieną 12 valandą Panevėžio autobusų stotyje (Savanorių a. 5) Panevėžio miesto dailės galerija ir Fotografijos galerija pristatys projektą „Laisvės ir tapatybės ženklai“. Pirmą kartą mieste veiks meninių fotografijų maršrutas, kuris kvies žiūrovus susipažinti ne tik su žinomų fotografų kūriniais, bet ir Panevėžio miestu, svarbiomis įstaigomis ir kultūros objektais.

 „Autobusų stotyje bus pristatyta pirmoji projekto „Laisvės ir tapatybės ženklai“ paroda, išsidėsčiusi 20-tyje Panevėžio miesto įstaigų, tapusių projekto globėjais. Kiekviena iš jų savaip atskleidžia miesto tapatybę ir svariai prisideda prie laisvos ir savo vertę suvokiančios visuomenės raidos. Tai ne tik kultūros, meno ar mokslo, bet taip pat ir teisės, sveikatos, sporto, verslo bei savivaldos įstaigos. Jų patalpose eksponuojama po vieną didelio formato fotografiją, kartu pateikiant nuorodas į vietas, kuriose rodomi kiti projekto darbai“, – sakė projekto vadovas, Panevėžio fotografijos galerijos vedėjas Sigitas Laurinavičius.

Bendrąja prasme, tapatybė – tai subjektyvus savęs suvokimas, interpretuojant tautinį savitumą, jos papročius, istoriją, valdžią, miestą, savo priklausymą religinei ar kitokiai bendruomenei. Dabartiniame globalizacijos paveiktame pasaulyje tapatybė nėra paveldima. Ji visada pasirenkama sąmoningai. Turi gerai suprasti, kas esi, būti laisvas ir gebėti neleisti, kad tavo egzistencijos bei savivokos ribas nustatytų kiti. Kita vertus, „tapatybė yra ne tiek žodžiai, kuriuos mes pasakome apie save ir savo bendruomenę ar kultūrą, kiek pats kalbėjimas ir ypač noras kalbėti apie jas“ (Leonidas Donskis. Tapatybė: savęs klasifikavimas ar pasiekimas?)

Pasak S. Laurinavičiaus, projektu siekiama per meno kūrinius skleisti pilietines nuostatas, atpažįstant savo laisvės bei tapatybės ženklus. Tikimasi, kad žiūrovai, keliaudami nuo vieno kūrinio prie kito, ne tik aplankys ir apžiūrės žinomų meistrų fotografijas, bet taip pat susipažins su svarbiais miesto objektais.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: