Pasaulinę aplinkos dieną – raginimas susijungti su gamta (0)

basoskojos2017_plakatas

rengėjų nuotr.

Birželio 5-ąją pažymėti Pasaulinę aplinkos dieną ir jau penktą kartą trumpam nusiauti batus bei pajusti Žemę po kojomis, kviečia Kauno marių regioninio parko direkcija, paskelbusi šią dieną Basų kojų diena. Parko darbuotojai keliaus basomis į Žiegždrių geologinį taką.

Pėsčiųjų žygiais bei kitais renginiais gamtoje Pasaulinę aplinkos dieną pažymės ir kitų saugomų teritorijų direkcijos. Dubysos regioniniame parke praėjusį šeštadienį buvo organizuotas šiai dienai skirtas naktinis žygis Dubysos slėnyje. Žygeiviai turėjo galimybę išgirsti naktinius paukščių balsus, susipažinti su vietos gyvūnija ir augalija.

Nemokamai susipažinti su gyvūnijos paslaptimis šiandien lankytojus kviečia Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.

Sujungti žmones su gamta – tokia šiemetinė Jungtinių Tautų pasirinkta Pasaulinės aplinkos dienos tema. „Ši tema labai aktuali ir Lietuvai – turime daugybę nuostabių gamtos kampelių, todėl džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių renkasi juos aplankyti. Žmogaus poveikis gamtai nuolat didėja, todėl turime rūpintis, kad kiekvienas mūsų žingsnis būtų kuo labiau apgalvotas. Tvari gyvensena turėtų būti ne tik šūkis, bet ir mūsų kasdienybė“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Birželio 5 d., kaip ir kasmet Pasaulinę aplinkos dieną, Aplinkos ministerija pagerbė labiausiai aplinkos apsaugai nusipelniusius žmones. Per iškilmingą minėjimą buvo įteiktos dvi ministerijos premijos: Viktoro Bergo – už išskirtinius nuopelnus aplinkosaugai – ir Juozo Virbicko – už nuopelnus žuvininkystės mokslui, visuomenės švietimui ir tausaus žuvų išteklių naudojimo propagavimui.

Tarptautinė bendruomenė Pasaulinę aplinkos dieną šiemet mini jau 45-ąjį kartą. Pažymėti tokią dieną buvo nutarta 1972 m. birželio 5-ąją per Jungtinių Tautų Stokholme sukviestą aplinkosaugai skirtą pasaulio valstybių konferenciją. Vienas pagrindinių šios dienos tikslų – atkreipti visuomenės dėmesį į opiausias aplinkos apsaugos problemas.

Kasmet JT Aplinkos programa išrenka šalį, kuriai patiki organizuoti Pasaulinei aplinkos dienai skirtus renginius. Šiemet šios dienos šeimininkė – Kanada.

Taip pat Kauno marių regioninio parko direkcija organizuoja 4 žygius visiems norintiems pažinti gamtą ir gerai praleisti laiką. Žygių metu bus mokomasi pažinti augalus, medžius, paukščius, gaudysime drugelius, tirsime Kauno marių ir šaltinių vandenį, bus mokoma pinti iš vytelių, narplioti gamtos paslaptis ir žaisti įvairius žaidimus. Žygių ciklas finansuojamas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“.

1. Žygis 2017-06-17 (šeštadienis). Maršrutas Kauno marių regioninio parko lankytojų centras – Dubravos arboretumas – Pakalniškių ekologinis takas – Girionių poilsiavietė.

2. Žygis 2017-07-08 (šeštadienis).

3. Žygis 2017-08-20 (sekmadienis).

4. Žygis 2017-09-16 (šeštadienis).

Dalyvių skaičius ribotas (25-30 žmonių)

Pirmam žygiui 2017 m. birželio 17 d. (šeštadienį) renkamasi 10.30 val. Kauno marių RP lankytojų centre, adresu: Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k. Kauno raj. Planuojama renginį baigti 17.00 val. Girionių poilsiavietėje. Žygio maršruto ilgis 6-7 km.

Į renginio pradžią galima atvykti ir viešuoju transportu 52 mikroautobusu galutinė stotelė „Vaišvydava“, 46 autobusu iš Kauno miesto galutinė stotelė „Užvingių“, išlipus „Užvingių“ stotelėje reikia keliauti tiesiai link Kauno marių RP lankytojų centro.

Žygeiviams būtina turėti:

* Tinkamą aprangą ir avalynę (pagal oro sąlygas);

* Maisto ir vandens;

* Gerą nuotaiką.

ŽYGIS NEMOKAMAS!!!

Daugiau informacijos telefonu arba el. paštu:

Tel. 8 37 38 3071, mob.tel.: 869315330, e.makrickas@kaunomarios.lt

Būtina išankstinė registracija, užsiregistruoti galite čia.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: