Nuo ateinančių mokslo metų – daugiau individualios pagalbos mokiniams (0)

Mokiniai,S.Aleknaitės nuotr.

Mokiniai,S.Aleknaitės nuotr.

Nuo ateinančių mokslo metų mokyklose kuriama emociškai saugesnė aplinka. Kiekviena mokykla įgyvendins pasirinktą prevencinę programą, o mokiniui, kuriam reikės mokymosi ar kitokios specialistų pagalbos, mokykloje bus sudaromas individualus pagalbos planas. Pastaroji nauja nuostata numatyta atnaujintame Mokyklos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo organizavimo tvarkos apraše, kurį gegužę patvirtino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojus šiam dokumentui, mokyklose bus paskirti atsakingi specialistai ir bus stebima, ar numatytos pagalbos priemonės veiksmingos. Mokykloje bus kuriama saugi ir palanki mokymosi aplinka, padedanti labiau atsiskleisti ir augti vaiko asmenybei.

„Mes, suaugusieji, turime dėti visas pastangas, kad mokykloje būtų sukurta geranoriška, mokinius palaikanti ir kartu darbinga atmosfera, kuri leistų atskleisti kiekvieno savitus talentus ir gabumus. Būtent mokykloje vaikas turi gauti visokeriopą mokymosi ar švietimo pagalbą, suaugusiųjų paramą ir paskatinimą. Tokiu būdu nebus užgniaužtas jo individualumas, užaugs ori ir mokanti gerbti kitus asmenybė. Saugioje aplinkoje ir mokymosi rezultatai bus geresni“, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Nauja ir tai, kad ne tik tėvai, bet ir pats mokinys galės dalyvauti mokyklos Vaiko gerovės komisijos posėdyje, kai bus aptariama jo situacija. Mokiniui bus sudaromas individualus pagalbos planas ir bus paskirtas atsakingas asmuo, koordinuosiantis to plano įgyvendinimą. Vėliau Mokyklos vaiko gerovės komisijoje bus aptariama, ar vaikui numatytos pagalbos priemonės padeda.

Jeigu mokinio elgesys mokykloje netinkamas, šios komisijos nariai gali kreiptis į savivaldybę, kad jam būtų parinkta ir skirta minimalios priežiūros priemonė. Pvz., mokinys gali būti įpareigotas lankytis pas psichologą ar kitą specialistą, tęsti mokymąsi kitoje mokykloje, dalyvauti socialinio ugdymo, reabilitacijos ar kitokiose programose. Ši komisija taip pat gali kreiptis į savivaldybę, kad būtų imamasi priemonių, jeigu mokinio tėvai neužtikrina vaiko teisių ir interesų.

Taip pat nuo rugsėjo 1 d. visos mokyklos įgyvendins bent vieną prevencinę – patyčių, savižudybių, alkoholio ir narkotikų ar kitokią programą. Patyčias ar smurtą mokykloje bus apmokyti stabdyti visi mokyklos darbuotojai.

Pasaulio sveikatos organizacijos rengiama studija keliolika pastarųjų metų rodo, kad patyčių mastas tarp Lietuvos vaikų labai didelis ir jis neslopsta. Patyčios ar besiformuojančios priklausomybės daro itin didelę žalą vaikų sveikatai, gyvenimo kokybei, mokymosi rezultatams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: