Buriamas meldinės nendrinukės savanorių būrys (0)

Meldinė nendrinukė | R. Jakaičio nuotr.

Meldinė nendrinukė | R. Jakaičio nuotr.

Siekdami kuo greičiau pranešti ūkininkams apie jų laukuose perinčias visuotinai nykstančias meldines nendrinukes, gamtininkai į pagalbą šiemet pirmą kartą kviečia neabejingus gamtos mylėtojus. Šiam tikslui norima suburti savanorių būrį, kuris lankytų ūkininkus, supažindintų juos su agroaplinkosauginėmis priemonėmis, teiktų siūlymus ir pagalbą.

„Kasmet didžiuliu iššūkiu tiek ūkininkams, tiek gamtininkams tampa birželio mėnuo, kai per labai trumpą laiką turi būti ne tik įvykdyta pirmoji meldinių nendrinukių apskaita, bet ir jos duomenys perduoti ūkininkams. Nuo to, ar einamaisiais metais ūkininkų valdose peri pasauliniu mastu saugoma meldinė nendrinukė, priklauso šienavimo pradžia. Dėl to būtina kiek įmanoma greičiau apskaitos duomenis pranešti ūkininkams. Bendravimas su ūkininkais bus pagrindinė meldinės nendrinukės savanorių užduotis,” – apie naują savanorių būrį pasakoja „Baltijos aplinkos forumo” direktorius Žymantas Morkvėnas.

Savanoriai taip pat dalyvaus atleikant meldinių nendrinukių apskaitą, teiks žinias apie agroaplinkosaugines priemones, prižiūrės, kaip laikomasi įsipareigojimų. Savanorystė pareikalaus didesnio įsitraukimo birželio mėnesį bei šiek tiek pastangų likusią vasarą.

Visi, norintys tapti meldinės nendrinukės savanoriais turės dalyvauti dviejų dalių mokymuose – teorinėse paskaitose bei praktinėje išvykoje. Numatoma, kad pirmoji mokymų dalis vyks birželio 2 d.  9-11 val. Šilutės žemės ūkio mokykloje, Pagryniuose, o praktinė išvyka – birželio 5 d. vakare. Po savanorystės visi savanoriai gaus jų patirtį ir žinias įrodantį pažymėjimą.

Visi susidomėję galimybe savanoriauti, kviečiami kreiptis į Baltijos aplinkos forumą: www.meldine.lt, el. p. norvaisaite.rita@bef.lt, tel. nr. 8 5 219 5501.

Savanorių būrys buriamas įgyvendinant projektą „Meldinei nendrinukei tinkamų kertinių buveinių tinklo formavimas siekiant užtikrinti ilgalaikę jos apsaugą Lietuvoje“. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir projekto partneriai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: