Palanga kviečia į Muziejų nakties renginius (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Gegužės 19–20 dienomis palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami panaktinėti – Palangos muziejai jungiasi prie tradicinės Muziejų nakties renginių ir siūlo penktadienį bei šeštadienį pasimėgauti nekasdienėmis pramogomis.

A. Mončio namai-muziejus

Pirmasis „Muziejų nakties“ atrakcijas pradės A. Mončio namai-muziejus – čia vėlyvi lankytojai laukiami jau penktadienio, gegužės 19 d., vakarą nuo 19 val. iki 22 val. Meno gerbėjai 19 val. kviečiami dalyvauti Vaidoto Žuko glazūruotos keramikos, tapybos darbų ir koliažo kolekcijos „60 votų“ pristatyme, taip pat – susipažinti su muziejuje pristatomais Rembrandt‘o van Rijn‘o (1603–1669) piešiniais iš archyvinio aplanko.
Šios parodos A. Mončio namuose-muziejuje lankytojų lauks iki birželio 16 dienos.

Kurorto muziejus

O štai Kurorto muziejuje mistika pakvips šeštadienį – prisijungdamas prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, Kurorto muziejus vakarą „Anapilio“ viloje praleisti kviečia gegužės 20 d. Čia 18 val. rengiamas literatūrinis vakaras „Vasarą pasitinkant“, kuriame Palangos literatai skaitys savo ir kitų autorių kūrybą.

Beje, kiekvienas palangiškis žino, jog „Anapilio“ vilą, kur dabar įsikūręs Palangos kurorto muziejus, gaubia iš lūpų į lūpas perduodamos legendos ir paslaptingos istorijos apie ten esančius vaiduoklius. Todėl jau pritemus visi kažką panašaus patyrę šiame pastate kviečiami pasidalinti savo istorijomis prie arbatos puodelio.

Taip pat Kurorto muziejuje bus galima apžiūrėti čia veikiančias laikinąsias parodas. Kas žino, gal pamatysite ar pajusite kažką neįprasto – intriguoja muziejaus darbuotojai.
Lankytojai Kurorto muziejuje šeštadienį bus laukiami iki 21 val.

Gintaro muziejus

Gegužės 20 d. vakarą nemokamuose Muziejų nakties renginiuose „Tebūnie (ne) tamsa)“ apsilankyti kviečia ir Palangos gintaro muziejus. 20 val. čia skambės klasikinės muzikos koncertas, bus skaitoma Maironio poezija „Nuo Birutės kalno“. Numatyta ir pramoga vaikams „Sukurk paslaptį“ (registracija el. paštu tebunienetamsa@gmail.com). Muziejų nakties renginiuose dalyvaus Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro, Muzikos ir Šokio katedrų studentai.

21 val. Gintaro muziejaus terasoje skambės grupės „The Voiceless“ koncertas, o 22 val. į Birutės parką pakvies kinas po atviru dangumi – žiūrovų dėmesio lauks režisieriaus Justino Krisiūno romantinė nuotykių komedija „Dėdė, Rokas ir Nida“.

Muziejų naktis – Tarptautinės muziejų tarybos kasmet inicijuojamas Tarptautinės muziejų dienos renginys. Akcijos tikslas – parodyti muziejų eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: