Nevyriausybininkai prašo stabdyti Baltarusijos AE statybas (0)

Astravo AE | am.lt nuotr.

Astravo AE | am.lt nuotr.

Devynios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos viešu laišku kreipėsi į tarptautines organizacijas prašydamos nedelsiant imtis priemonių, kad Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) statybos būtų sustabdytos.

Viešą kreipimąsi lietuvių ir anglų kalbomis pasirašiusių organizacijų atstovai dokumentą adresavo Europos Komisijai, Europos Parlamentui, atominių elektrinių sauga besirūpinančiai Tarptautinei atominės energijos agentūrai (TATENA), Pasaulio sveikatos organizacijai, Europos Tarybai, Jungtinėms Tautoms, Tarptautinei nevyriausybinių organizacijų konferencijai.

Dokumente atkreipiamas dėmesys į nesaugiai vykstančias statybas, vien nuo 2016 m. gruodžio jau pareikalavusias mažiausiai 4 žmonių gyvybių. Laiške pabrėžiama, kad Baltarusijos valdžia nuo Lietuvos visuomenės slepia informaciją apie statomoje elektrinėje įvykstančius incidentus. Taip pat nurodoma, kad renkantis statybos vietą baltarusiai neatsižvelgė į Lietuvos pusės prašymus ir neįvertino galimų alternatyvų, o pasirinkta statybos vieta vos 50 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus yra didelė grėsmė Lietuvos piliečių saugumui.

„100 km spinduliu nuo statomos Astravo atominės elektrinės vien Lietuvos teritorijoje gyvena apie 0,9 mln. gyventojų, iš kurių vien Vilniuje apie 0,5 mln. gyventojų. Nelaimės atveju nukentėtų mažiausiai trečdalis visos Lietuvos piliečių“, teigiama tarptautinėms organizacijoms išsiųstame dokumente.

Lietuvos valdžia oficialiai nepritaria Baltarusijoje vykdomoms atominės elektrinėms statyboms ir ne kartą reiškė savo susirūpinimą dėl Lietuvai pavojingo objekto tiek Baltarusijos kolegoms, tiek partneriams pasaulyje.

Balandžio pabaigoje Seimas vienbalsiai priėmė Lietuvos Respublikos Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo nesaugių trečiųjų šalių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių įstatymą. Jame įtvirtinta nuostata nepirkti elektros energijos iš valstybių, kuriose veikia nesaugios elektrinės, ir draudimas jų poreikiams pasinaudoti Kruonio hidroakumuliacine jėgaine.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: