Tarp naujų saugomų gamtos paveldo vertybių – ir ypatingi medžiai (1)

Vartelių liepa | VSTT nuotr.

Vartelių liepa | VSTT nuotr.

Valstybės saugomų gamtos paveldo vertybių sąrašas papildytas 34-omis gamtos vertybėmis. Tarp jų net 13 ąžuolų. Du galiūnai – Netiesų I ir II ąžuolai – auga Dzūkijos nacionaliniame parke.

Į gamtos paminklų sąrašą įtraukti ir kitų rūšių ypatingi medžiai. Vienas jų – net 5 kamienus turinti Dusetų vinkšna šalia Sartų ežero. Vilkaviškio rajone, Gražiškių seniūnijoje „atrasta“ Vartelių liepa, išsiskirianti plačiu kamienu ir įdomiai susiformavusiomis stipriomis kamieninėmis šakomis.

Vienas įdomiausių hidrogeologinių objektų, papildžiusių saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą, – Lopaičių šaltinis Kermušės kaime (Rietavo savivaldybė). Aplink jį esantys akmenys yra su žmogaus veido įspaudais ir nuoskala. Ši etnomitologinė vieta pritaikyta lankytojams – įrengtas pažintinis takas su nuorodomis, aprašais ir apylinkių schema.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Tai, kad atkreiptas dėmesys į ypatingus medžius, yra labai gerai. Tačiau pasakius A reikia pasakyti ir B — šie medžiai tokie galingi ir daugiakamieniai išaugo todėl, kad pati vieta pasižymi ypatingomis galiomis, sklindančiomis iš Žemės gelmių. Taip dažniausiai atsitinka tose vietose, kurios mūsų protėvių pajustos ir buvo įrengtos kaip Alkai, Šventvietės ir pan. Tad saugodami medžius turime ištirti, ar tik ne šventovės vietoje jie auga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: