Kultūros ministerija imasi privačių interesų peržiūros pavaldžiose įstaigose (0)

Kultūros ministerija | wikipedia.org nuotr.

Kultūros ministerija | wikipedia.org nuotr.

Kultūros ministerija, atsižvelgusi į visuomenėje kilusį susidomėjimą, rengia privačių interesų deklaravimo priežiūros mechanizmą, kuris padės kultūros sektoriaus administratoriams laiku ir pagal įstatymų reikalavimus deklaruoti privačius interesus.

Viešumoje pasirodžius informacijai, jog keleto Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų vadovai bei jų pavaduotojai nėra deklaravę savo privačių interesų, Kultūros ministerija ėmėsi kurti mechanizmą, kuris padės jai pavaldžių įstaigų administratoriams laiku ir pagal įstatymų reikalavimus deklaruoti savo privačius interesus.

Siekiant įgyvendinti šį tikslą, Kultūros ministerija paprašė visų valstybinės kultūros sistemos įstaigų vadovų pateikti informaciją apie savo vadovaujamos įstaigos darbuotojus, kurie pagal įstatymus privalo deklaruoti privačius interesus, taip pat nurodyti, ar visi šie asmenys yra pateikę privačių interesų deklaracijas.

Kad ateityje būtų lengvesnis deklaracijų pateikimo koordinavimas ir priežiūra, įstaigų vadovų prašoma nurodyti asmenis, atsakingus už Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų įgyvendinimą. Kultūros ministerija savo ruožtu imasi nuolat informuoti kultūros srities administratorius apie būtinybę deklaruoti bei laiku atnaujinti viešųjų ir privačių interesų deklaracijas.

Kaip teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, šiais žingsniais siekiama padėti kultūros įstaigoms tapti skaidresnėms ir taip prisidėti prie nepriekaištingos kultūros lauko reputacijos. Kultūros ministerija yra pasiruošusi bendradarbiauti siekiant šių tikslų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: