Griežtinama atsakomybė už nusižengimus dėl GMO išleidimo į aplinką ar platinimą (0)

Alloverpress.ee nuotr.

Alloverpress.ee nuotr.

Balandžio 12 d. posėdyje Vyriausybė  pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimams. Jie padės užtikrinti tinkamą aplinkosauginių reikalavimų laikymosi kontrolę.

ANK siūloma nustatyti sankcijas už alyvos atliekų deginimą ir panaudotos alyvos atlygintiną ar neatlygintiną perdavimą asmenims, neturintiems teisės tvarkyti tokių atliekų. Būtinybė numatyti administracinę atsakomybę už šiuos pažeidimus kyla dėl to, kad aplinkosaugos inspektoriai vis dažniau nustato nelegalius alyvų deginimo atvejus. Taip teršiamas aplinkos oras, daroma didžiulė žala aplinkai ir kyla grėsmė žmonių sveikatai. Siekiant tokius pažeidėjus pažaboti, kodekse numatyta traukti administracinėn atsakomybėn ne tik alyvos atliekų supirkėjus, tačiau ir tuos, kurie alyvas perduoda asmenims, kaip rodo praktika, tinkamai atliekų netvarkantiems.

Kodekse taip pat griežtinama administracinė atsakomybė už nusižengimus dėl genetiškai modifikuotų organizmų išleidimo į aplinką ar tiekimo rinkai. Ypač atgrasančios sankcijos numatytos už Europos Sąjungoje neįteisintų genetiškai modifikuotų augalų auginimą, siekiant juos tiekti rinkai. Naujosios ANK nuostatos įtvirtins ir atsakomybę už genetinių išteklių ir su genetiniais ištekliais susijusių tradicinių žinių naudojimo pažeidimus bei invazinių rūšių neteisėtą naudojimą ir valdymo priemonių nevykdymą.

Aplinkos ministerijos pasiūlytiems ANK pakeitimams dar turi pritarti Seimas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: