Pataisos, kad ne mažiau kaip 50 proc. žiniasklaidos turinio sudarytų tik teigiamos žinios, sulaukia vis daugiau kritikos (2)

flexjobs.com nuotr.

flexjobs.com nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija (LVŽS) Seime pranešė, jog trijų frakcijos narių pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos yra šių Seimo narių asmeninė nuomonė ir neatspindi frakcijos pozicijos.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga visapusiškai palaiko žodžio laisvės principą ir vieną pagrindinių jo garantų – nepriklausomą žiniasklaidą. 

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, išgirdusi apie siūlymus inicijuoti įstatymų pataisas, kuriomis žiniasklaida būtų įpareigota ne mažiau nei pusėje skelbiamo turinio nurodyti teigiamą informaciją, atsiriboja nuo šios viešai pasklidusios informacijos. Šis siūlymas dėl cenzūros nebuvo aptartas ar derintas frakcijoje, tad tai turi būti traktuojama kaip šių trijų siūliusių  Seimo narių nuomonė, o ne visos frakcijos sprendimas. LVŽS bendru sutarimu cenzūros jokiai žiniasklaidos priemonei tikrai taikyti nežada”, – sako frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tokias pataisas pavadino nesusipratimu, pataisas sukritikavo ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis pabrėžė, kad svarbiausia, jog ir toliau veiktų žiniasklaidos savireguliacijos mechanizmai.

Dar griežčiau pasisakė Seimo narys Linas Balsys, minėtas pataisas pavadindamas „idiotizmu“.

„Man, kaip buvusiam ilgamečiam žurnalistui, „valstiečių“ siūlymas yra grynas idiotizmas. Toks siūlymas ne tik prieštarauja sveikai nuovokai, bet yra antikonstitucinis. Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai įtvirtina žiniasklaidos laisvę, o valstiečiai pasiryžo ją riboti? Man tai primena sovietinius laikus, kai viskas buvo cenzūruojama ir Lietuvoje nebuvo nei nužudymų, nei prievartavimų, nei vagysčių, nes visa informacija buvo cenzūruojama ir tokie įvykiai neturėjo pasiekti visuomenės. Tuomet buvo tik pozityvios naujienos “,  – sakė L. Balsys.

Pataisų autoriai Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas siūlo nustatyti, kad kad informavimo priemonės turinyje „turi būti išlaikytos proporcijos tarp teigiamos (pozityvios) ir neigiamos informacijos“. Pataisomis numatoma, kad pozityvi informacija turi sudaryti ne mažiau kaip 50 procentų viso turinio, o pozityvios žinios būtų pateikiamos „informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Geras sumanymas:

    Normalu, kad gyventojai norėtų daugiau matyti ir girdėti pozityvių laidų, reportažų, o ne vien kažkokių nelaimių, kažkokių šmeižtų.
    Lietuvoje yra gražių bendruomenių, kolektyvų, kurie daro puikius tautiškus renginius, šventes, parodas, bet nesulaukia nei TV , nei radijo dėmesio. Jei tik kas nors ką nors primušė ar pasigėrė-tuojau eteryje. Tik apie girto Bruverio vairavimą visi tyli.
    Norime geros informacijos, gražių darbų, iniciatyvų. Labai geras sumanymas.

  2. Elena:

    Pritariu siūlymui ir pritariu pirmam komentarui.Informacija apie puikius renginius,parodas,įžymius žmones,kultūros darbuotojus,jų pasiekimus,kelionių įspūdžius,darbo ir mokslo pasiekimus-štai kas turėtų mirgėti mūsų spaudos puslapiuose.O kur platus sportinių pasiekimų komentavimas,supažindinimas su nusipelniusiais treneriais,sporto klubais,Pritariu vieno spektaklio frazei,nes tai primena masinę psihozę,vedančią į neviltį.Informacija reikalinga įvairi,bet tai jau darosi tyčiniu visuomenės neigiamu dirgikliu,nuo kurio norisi bėgti kuo toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: