Prezidentė pateikė Seimui ratifikuoti sutartį dėl JAV karių padėties (3)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Vasario 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Tarptautinių sutarčių įstatymu, ypatingos skubos tvarka pateikė Seimui ratifikuoti Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų sutartį dėl bendradarbiavimo gynybos srityje (DCA – Defense Cooperation Agreement).

Šią sutartį sausio 17 d. pasirašė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Eni Hol (Anne Hall).

Pasak Prezidentės, valstybės saugumui tai itin svarbus dokumentas, apibrėžiantis JAV karių teisinį statusą ir technikos jurisdikciją Lietuvoje. Sutartis taip pat numato teisines sąlygas karinių objektų statybai, orlaivių, laivų ir kitų karinių transporto priemonių judėjimui.

Valstybės vadovės teigimu, bendra Lietuvos ir JAV sutartis palengvins sąjungininkų kariams įgyvendinti atgrasymo priemones ir padės sustiprinti NATO rytinio flango gynybą.

Analogiškas bendradarbiavimo sutartis su JAV 2017 metais taip pat pasirašė Latvija ir Estij

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Anti:

    Tai me kas kita, kaip okupacija. Juk Sovietai irgi taip pat graziai, 1940, be musio pasieme Lietuva. Tada Jie okupavo, buvo sutartis, state karinius objektus ir panasiai… Tai kuom skiriasi sovietine okupacija nuo masonines okupacijos? Jokio skirtumo, nes ir anie buvo komunistai, ir pastarieji zygiuoja pirmyn su komunistinemis idejomis, prisidengdami demokratijos vardu. Grybauskaite turetu buti teisiama uz nusikaltima Konstitucijai. Turetu buti apkalta, kaip ir Paksui buvo.

  2. Viskas kaip:

    1940. Tik kariuomene kita. Istorijos ratas sukas. Ir vel okupacija:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: