Vyriausybė nepritarė PVM mėsai ir kitiems būtiniesiems maisto gaminiams mažinimui. (2)

Foodproductiondaily.com nuotr.

Foodproductiondaily.com nuotr.

Vyriausybė nepritarė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifų mėsai ir kitiems būtiniesiems maisto gaminiams mažinimui.  Pasak Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio,  lengvatos prasmingos ir socialiai teisingos tik tada, kai jų realią naudą pajunta visi vartotojai.

Tačiau atlikti skaičiavimai rodo, kad ši PVM lengvata maisto produktų kainoms reikšmingo poveikio nepadarytų arba kainų sumažėjimas būtų trumpalaikis. Be to, į valstybės biudžetą būtų surinkta mažiau lėšų. Dėl lengvatų  šviežiai atšaldytai mėsai ir šviežiai tvenkiniuose išaugintai žuviai valstybės pajamos sumažėtų 43 mln. eurų, sumažinus PVM tarifą būtiniausių prekių krepšeliui – 135 mln. eurų. 

Finansų ministerijos duomenimis, PVM tarifų skirtumai taip pat nėra pagrindinis veiksnys, lemiantis Lietuvos gyventojų pasirinkimą apsipirkti Lenkijoje – daugiausiai kaimyninėje šalyje lietuviai įsigyja kitų, nei maisto produktų, prekių, kurios ten apmokestinamos standartiniu 23 proc. PVM tarifu.

Vykdydama programą, 17-oji Vyriausybė ateityje svarstys tik socialiai teisingas ir galutiniam vartotojui naudą kuriančias lengvatas, taip pat ne tik ribos naujų PVM lengvatų atsiradimą, bet įvertins ir šiuo metu taikomų tikslingumą. Visa mokesčių sistema ir esamos lengvatos bus peržiūrėtos iki šių metų liepos 1 dienos.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: