Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Navickas – grynakraujis aplinkosaugininkas (5)

Kestutis Navickas | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Kestutis Navickas | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Aplinkos ministerijos kolektyvui pristatydamas naująjį ministrą Kęstutį Navicką, sakė, kad ministro laukia didžiuliai iššūkiai. Tačiau Premjeras neabejoja, kad tie iššūkiai Kęstučiui Navickui yra įveikiami. „Ministre, kolektyvas yra Jūsų didžiausias turtas, tad branginkite jį“, – palinkėjo Vyriausybės vadovas.

Už bendrą darbą kolektyvui padėkojęs buvęs ministras Kęstutis Trečiokas naująjį ministrą pavadino grynakrauju aplinkosaugininku ir pasidžiaugė, kad ministeriją perleidžia į geras rankas.

46 metų Kęstutis Navickas turi didelės aplinkosauginės veiklos patirties. Ne veltui jį į ministrus pasiūlė pati aplinkosaugininkų ir žaliųjų bendruomenė. Naujasis ministerijos vadovas visą laiką dirbo nevyriausybiniame aplinkos sektoriuje, išskyrus kelias trumpas pertraukas, susijusias su kultūros paveldu ir socialine veikla.

Kęstučio Navicko vertybes suformavo Atgimimo laikų ekologinis sąjūdis, kuriame jis itin aktyviai dalyvavo. Šios vertybės jam yra svarbiausios jau nuo 1988 m., kai tapo žaliojo naujos Lietuvos šauklio –„Atgajos“ bendrijos – ištikimu bendraminčiu ir bendražygiu.

Nuo 1998-ųjų jis aštuonerius metus yra dirbęs tarptautinės organizacijos – Regioninio aplinkos centro Vidurio ir Rytų Europai – Lietuvos padalinio direktoriumi, vėliau – tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Baltijos aplinkos forumas“ darnaus vystymosi ekspertu ir direktoriaus pavaduotoju. Pastaruosius šešerius metus vadovavo Lietuvos aplinkosaugos organizacijų koalicijai.

Gimtajame Kaune baigęs vidurinę ir profesinės technikos mokyklas, Kęstutis Navickas įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti istorijos. Čia bakalauro studijas baigė 1999 m., o dar po dešimtmečio – Darnaus vystymosi valdymo ir administravimo magistro studijų programą Mykolo Romerio universitete.

Kęstutis Navickas gilinosi į klimato kaitos, agrarinės aplinkosaugos, kaimo plėtros problemas ir apie jas yra parengęs straipsnių. Nuo 2014 m. jis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos agrarinės aplinkosaugos priemonių įgyvendinimo koordinavimo darbo grupės veikloje.

Vadovaudamas Aplinkos ministerijai, Kęstutis Navickas numato daugiausia dėmesio skirti atliekų tvarkymo ir statybų sektorių problemoms, yra pasiryžęs mažinti biurokratiją ir didinti skaidrumą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Vanduo:

  Kęstutis tikrai puikiai tinka būti Aplinkos ministru, nes yra ne tik aplinkosaugininkas, bet ir žygeivis, savo kojom, neskubėdamas, daugybę Lietuvos takų takelių išvaikščiojęs. Vertas pasitikėjimo ir palaikymo. Jėga, kad tokie žmonės pasiryžta eit valdžion. Sėkmės dirbant Lietuvai, visų mūsų labui.

 2. Tai, kad gali būti, jog jis per daug žygeiviavo, o per mažai galvojo, kad ne Pilsudskio laikais gyvena, jeigu pasišovė valstybę valdyti iš Kauno…

  • Juozas P.:

   Ar pirma parašai, o tik po pagalvoji?

   Kažin, aš čia rimtai klausiu, nors jokių vilčių, kad kaip nors ne Kremliaus užtvirtintais/apmolkėtais štampais atsakysi.

   Ar bent suvoki,- ką parašei?

   Gali būti – tai aš nesuvokiu Tamstos proto aukštumų… tad paaiškinki, nuolankiai prašau, apšviesk mane, varganą runkelį…

   Jeigu galima (nors vargu) – apsieikim be štampų/etikečių….

   • Yra čia ko nesuprasti, – “Vanduo” sako, kad ministras yra „ir žygeivis, savo kojom, neskubėdamas, daugybę Lietuvos takų takelių išvaikščiojęs”. Replikuojant į tai bei vertinant jo viešas mintis atitinkamai ir pašmaikštauta yra… Taigi, ar čia yra ko nesuprasti net ir anot paties kokiam “runkeliui” ar „barščiui“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: