LVAT atsisakė nagrinėti K. Komskio skundą (2)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) galutinai ir neskundžiamai atsisakė nagrinėti narystę partijoje „Tvarka ir teisingumas“ sustabdžiusio, Seimo nario mandato netekusio Kęsto Komskio skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinti Seimo rinkimų rezultatus vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje.

Vyriausiajam administraciniam teismui atsisakius nagrinėti Kęsto Komskio skundą dėl Vyriausios rinkimų komisijos sprendimo, K. Komskis teigia, jog valstybė neužtikrina jam galimybės apskųsti teismui sprendimo, kuris pažeidžia jo teises, todėl jis ketina kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Anot K. Komskio, Konstitucija kiekvienam piliečiui garantuoja teisę kreiptis į teismą dėl pažeistų asmens teisų, tačiau Vyriausiasis administracinis teismas, atsisakydamas priimti nagrinėti skundą, parodė, kad tokia jo konstitucinė teisė negalioja.

„Man belieka stebėtis ir apgailestauti, kad Vyriausiasis administracinis teismas nurodė, jog aš neturiu teisės skųsti VRK sprendimo, nes tokia teisė nenumatyta Seimo rinkimų įstatyme. Paradoksalu ir absurdiška, kad mano konstitucinė teisė yra ribojama, nors ribojama pagal Konstituciją ji negali būti. Vienintelis kelias po tokio sprendimo yra kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Tą ir ketinu padaryti“, – teigė K. Komskis.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, K. Komskiui neleista eiti į Seimą, nes jų turima medžiaga rodo, kad buvo šiurkščiai pažeistas Rinkimų įstatymas, perkami balsai tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje rinkimų apygardose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: