Geriausio ugniagesio gelbėtojo vardą pelnė pareigūnas iš Šiaulių apskrities (0)

Remigijus Balčiūnas | VRM nuotr.

Remigijus Balčiūnas | VRM nuotr.

Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, Valčiūnuose, Vilniaus rajone, ketvirtadienį, rugsėjo 8 d., buvo renkamas geriausias Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas. Konkurse, kuris vyksta septintus metus, žinias ir gebėjimus demonstravo geriausi šalies budinčiųjų pamainų ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnai: ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai, vairuotojai, skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, nugalėję pirmajame ir antrajame šio konkurso etapuose rajonuose ir apskrityse.

Po atkaklios kovos geriausio ugniagesio gelbėtojo kategorijoje nugalėtoju pripažintas Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Remigijus Balčiūnas. Konkurse jis dalyvauja antri metai.

„Pernai šiek tiek suklupau atlikdamas dvi rungtis, tad per šiuos metus labiau pasigilinau į teoriją, stengiausi palaikyti gerą fizinę formą. Jaučiau, kad galiu nugalėti. Varžybų metu laikiausi plano, kurį buvau susidaręs, ir 90 proc. mano sumanymų pasiteisino“, – sakė konkurso nugalėtojas.

Konkurso metu taip pat buvo vertinamos pamainos vadų, skyrininkų, ugniagesių gelbėtojų ir vairuotojų teorinės žinios, jų gebėjimai kuo greičiau apsirengti apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, gesinti gaisrą, nugabenti tariamą nukentėjusįjį pirmosios pagalbos darbuotojams. Vairuotojams surengtas vairavimo meistriškumo patikrinimas. Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai konkurse atliko objekto, tarnybos ir asmens paiešką internete, imituojant konkrečią situaciją, privalės surinkti būtiną informaciją, tinkamai įvertinti situaciją, nustatyti teiktinos pagalbos poreikį ir teikti nukentėjusiam asmeniui pasiūlymus bei patarimus.

Šiemet Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkurse buvo ir viena naujovė – finalinį etapą vertino ne tik Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pareigūnai, bet ir praėjusių konkursų nugalėtojai.

Geriausio ugniagesio gelbėtojo kategorijoje antrąją vietą užėmė vienas stipriausių šalies ugniagesių Andrius Vitkevičius iš Alytaus APGV, trečiąją – praėjusių metų nugalėtojas Linas Černiauskas iš Kėdainių PGT. Geriausio skyrininko kategorijoje antrus metus iš eilės nugalėtoju tapo taip pat vienas stipriausių šalies ugniagesių Mindaugas Valaitis iš Vilniaus APGV, antroji vieta atiteko Mariui Grabiui iš Alytaus APGV, trečioji – Vidui Rasimavičiui iš Klaipėdos APGV.

Geriausias pamainos vadas – Remigijus Uleckas iš Marijampolės APGV. Antrosios vietos trečius metus iš eilės niekam neužleido Andrius Liegus iš Alytaus APGV, trečioji vieta atiteko Sergejui Pavliukovič iš Vilniaus APGV. Geriausiu vairuotoju šiemet pripažintas Ramūnas Šukys iš Marijampolės APGV. Antroji vieta atiteko Tautvydui Lendraičiui iš Tauragės APGV, trečioji – Marijui Naujokui iš Klaipėdos APGV.

VRM nuotr.

VRM nuotr.

Geriausia komanda pripažinta Marijampolės APGV, antroji vieta atiteko Alytaus APGV, trečioji – Šiaulių APGV komandoms. Bendrojo pagalbos centro skambučių administratorių kategorijoje nugalėjo BPC Klaipėdos skyriaus jaunesnysis specialistas Lukas Gelžinis, antrąją vietą užėmė BPC Vilniaus skyriaus jaunesnysis specialistas Roman Volkov, trečiąją – BPC Klaipėdos skyriaus jaunesnioji specialistė Kristina Kerinaitė.

Bendrojo pagalbos centro pajėgų valdytojų kategorijoje nepralenkiamas buvo BPC Vilniaus skyriaus jaunesnysis specialistas Andžej Kuzmickij, antrąją vietą užėmė BPC Klaipėdos skyriaus jaunesnioji specialistė Erika Gudebskaitė, trečiąją – BPC Alytaus skyriaus jaunesnioji specialistė Eglė Kiguolytė.

Šventė Valčiūnuose buvo dviguba – atidarytas naujas būsimųjų ugniagesių gelbėtojų bendrabučio korpusas. Ugniagesių gelbėtojų mokykla iki šiol turėjo vieną 57 vietų bendrabutį. Dabar duris atvėrė antrasis korpusas, kuriame bus 41 vieta. Čia įsikurs ugniagesių mokyklos kursantai bei valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, atvykstantys į rengiamus kursus.  Ateities planuose yra ir trečiasis bendrabutis. Šiemet mokslo metus šioje mokykloje pradėjo 33 kursantai. Iš viso šiuo metu joje mokosi 67 būsimieji ugniagesiai.

Renginyje taip pat dalyvavo ugniagesių gelbėtojų šešetas, iš tarptautinio stipriausių pareigūnų konkurso parvežęs aukso ir sidabro medalius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: