Kauno klinikose klausos operacija atlikta ir vyriausiam ligoniui Lietuvoje (0)

Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos otochirurgas Giedrius Gylys | Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos otochirurgas Giedrius Gylys | Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikose vasaros pabaigoje atlikta kochlearinė implantacija iki šiol vyriausiam ligoniui Lietuvoje. Po otochirurgo Giedriaus Gylio atliktos operacijos 74-erių ligonis, kelerius metus kentęs tylą, vėl girdės.

Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos otochirurgas Giedrius Gylys teigia, kad tokios operacijos vyresniame amžiuje yra rizikingesnės dėl taikomos narkozės, pačios operacijos komplikacijų ir gretutinių ligų. „Vyresnis ligonio amžius iki šiol Lietuvoje buvo kontraindikacija kochlearinei implantacijai. Tačiau tokie ligoniai neturėtų būti pasmerkti tylai, spengimui ir ūžesiui“, – teigia operaciją atlikęs gydytojas G. Gylys.

74-erių ligonis panoro atlikti operaciją, nepaisant galimų komplikacijų, kad galėtų grįžti į visavertį socialinį gyvenimą. „Ligonis greitai girdės viena ausimi. Po kelerių metų visiškos tylos tai – didelis pasiekimas“, – įsitikinęs G. Gylys. Valstybinė ligonių kasa kompensavo visą implanto kainą. Dešiniosios ausies operacija atlikta rugpjūčio viduryje.

Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikoje dirbantis Giedrius Gylys operavo ir jauniausią ligonę Lietuvoje, kuriai reikėjo kochlearinio implanto. Mergaitės klausos grąžinimui prireikė net dviejų operacijų, kai jai buvo vos 7 mėnesiai. Dabar mergaitė girdi abiem ausimis.

Ar implantas veikia, ar gaunamas atsakas į garsinį stimulą, tikrinama operacinėje, o tolesnis programavimas vyksta prižiūrint kochlearinės implantacijos specialistų komandai. Pasak Ausų, nosies ir gerklės ligų Ambulatorinio skyriaus vyr. slaugytojos-slaugos administratorės Ramintos Urkienės, implantas programuojamas po operacijos praėjus mėnesiui – iš pradžių pradedant nuo silpnesnio garso ir palaipsniui, keičiant programas, pereinama prie sveikiems žmonėms įprasto girdimumo.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2015 metais abipusė kochlearinė implantacija arba implantacija antrai ausiai atlikta apie 50 ligonių (vaikų ir suaugusiųjų). Vieno kochlearinio implanto kaina – apie 25,5 tūkst. eurų, tad VLK kasmet šioms priemonėms ir intervencijoms skiria apie 2 milijonus eurų.

Kochlearinės implantacijos Lietuvoje atliekamos dviejuose centruose – Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Pirmąją kochlearinės implantacijos operaciją Baltijos šalyse 1998 metais atliko Kauno klinikų medikai. Per aštuoniolika metų Kauno klinikose iš viso atlikta daugiau nei 250 operacijų vaikams ir suaugusiems. Kaune taip pat atliekamos klausos atkūrimo operacijos BAHA įsriegiamaisiais kauliniais implantais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: