Per savaitę gyventojai turėtų sumokėti deklaruotus įsiskolinimus už 2015 metus (0)

VMI152 tūkst. mokesčių mokėtojų deklaravo, bet nesumokėjo gyventojų pajamų mokesčio už 2015 metus. Už praėjusius metus gyventojai valstybei turi sumokėti 4 mln. eurų.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ragina gyventojus, deklaravusius pajamas už 2015 metus, tačiau dar nesumokėjusius gyventojo pajamų mokesčio (GPM) ar privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų, tai padaryti artimiausiu laiku.

„Gyventojams, deklaravusiems pajamas, bet pamiršusiems laiku sumokėti gyventojo pajamų mokesčio ar privalomojo sveikatos draudimo įmokas už 2015 metus, Mokesčių inspekcija išsiuntė pranešimus, kuriuos gyventojai gali rasti asmeninėje erdvėje Mano VMI“,– pasakoja VMI Nepriemokų administravimo departamento direktoriaus pavaduotoja Džiuginta Balčiūnienė, teigdama, kad didžioji dalis įsiskolinimų nesiekia ir 15 eurų, tačiau laiku nesumokėjus už kiekvieną pradelstą dieną yra skaičiuojami delspinigiai, ir skola auga.

VMI ragina gyventojus nedelsti, ir, prisijungus prie Mano VMI, pasitikrinti, ar jie neturi mokesčių skolos. Jei gyventojas turi deklaruotų įsiskolinimų už 2015 metus, artimiausiu metu juos turėtų padengti, nes nesulaukusi įmokų VMI bus priversta inicijuoti išieškojimo veiksmus, duodama nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš asmens sąskaitos.

„Mokesčių inspekcija geranoriškai ragina gyventojus sumokėti pradelstus mokėjimus, nes priverstinis lėšų nurašymas nuo sąskaitų gali sukelti nepatogumų patiems gyventojams“,– teigia Nepriemokų administravimo departamento direktoriaus pavaduotoja, pažymėdama, jog patiriantys laikinų ekonominių sunkumų, dėl kurių negali sumokėti turimų skolų, gyventojai gali kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių dėl mokestinės paskolos sudarymo ir mokėjimų išdėstymo dalimis.

VMI primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 (+370 5 255 3190) ar apsilankę VMI interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: