Tarptautinėje fizikos olimpiadoje mokinys iš Mažeikių iškovojo auksą (0)

ŠMM nuotr.

ŠMM nuotr.

Liepos 10–17 d. Šveicarijoje vykusioje 47-ojoje Tarptautinėje fizikos olimpiadoje Mažeikių Gabijos gimnazijos abiturientas Elvinas Ribinskas iškovojo aukso medalį (mokytoja Audronė Jonaitienė). Tai antrasis aukso medalis mūsų šalies istorijoje, pelnytas šioje olimpiadoje.

Lietuvos komandos atstovams taip pat skirti trys bronzos medaliai ir vienas pagyrimo raštas. Bronzos medaliai atiteko vienuoliktokams Gilbertui Umbražūnui iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos (mokytojas Saulius Žukauskas), Jokūbui Pelanskiui iš Šiaulių Romuvos gimnazijos (mokytoja Aurelija Pelanskienė) ir Dominykui Ruibiui iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos (mokytoja Jolanta Jurevičiūtė). Pagyrimo raštu apdovanotas Vilniaus licėjaus abiturientas Arnas Volčokas (mokytojas Eugenijus Rudminas).

Olimpiados dalyviai turėjo įveikti praktines ir teorines užduotis, kurios truko po 5 valandas.  Pirmieji du teorijos uždaviniai buvo iš mechanikos ir elektros sričių, o trečiasis buvo susisietas su šveicarams aktualia tema – Didžiuoju hadronų priešpriešinių srautų greitintuvu. Jame mokiniams reikėjo pritaikyti reliatyvistinės mechanikos dėsnius ir identifikuoti naujas elementariąsias daleles, kurios dažnai atsiranda vykstant įvairiems procesams susiduriant įprastoms elementariosioms dalelėms.

Lietuvos komandai vadovavo bei mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesorius habil. dr. Edmundas Kuokštis ir to paties fakulteto lektorius dr. Jevgenij Chmeliov.

Olimpiadoje dalyvavo 87 komandos, kurias sudarė 400 mokinių iš viso pasaulio.

Lietuva šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 1992 m. Dalyvavimą olimpiadoje pagal vykdomą Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: