Kristupo vasaros šventėje – daugiau kaip 700 metų skaičiuojančios neapolietiškos dainos (video) (0)

Kris Rubensas_rengeju nuotr

Krisas Rubensas | rengėjų nuotr.

Liepos 21 d. Vilniaus senamiestyje pasijusite tartum Neapolio širdyje – tuo pasirūpins tarptautinė Belgijos – Lietuvos atlikėjų komanda. Lislot Di Vaild (Lieselot De Wilde) (sopranas, Belgija), Peteris Verhelstas (gitara, Belgija), Krisas Rubensas (Chris Ruebens) (gitara) ir Tadas Dešukas (smuikas, mandolina) Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatys spalvingą neapolietiškų dainų paletę. Koncerto „Kelias į Neapolį“ programoje skambės senosios neapolietiškos dainos.

Italija gali daug kuo pasigirti: savo virtuve, architektūra, mada, dizainu… Ko gero, sunkiai rastume ir žmogų, nei karto negirdėjusio „O sole mio“, „Funiculi funicula“ ar „Santa Lucia“. Šios populiarios melodijos gimė ne kur kitur, o pietinėje Italijoje, šalia Vezuvijaus ugnikalnio, įsikūrusiame Neapolyje.

Tai miestas, kuris kunkuliuoja, verda emocijomis, o kartais, bežiūrint į žydrą dangų ar Vezuvijaus viršukalnę, nuteikia svajingai. Tad ir čia sukurta muzika atspindi skirtingas nuotaikas.

Neapolietiškos dainos išsiskiria banguojančia ritmika bei spinduliuojančia melodika, kuri užburia ne tik klausytojus, bet ir pačius atlikėjus. O kaip kitaip galėtų būti, ypač žinant faktą, jog šiose, viena už kitą gražesnėse melodijose, nugulė daugiau kaip 700 metų kauptos gyvenimo istorijos…

Pasak solistės, L. Di Vaild, šiai programai muzikus įkvėpė Roberto Murolo – savotiška ikona ne tik Neapolyje, bet ir visoje Italijoje. Būtent jis, po II-ojo Pasaulinio karo pradėjo rinkti bei užrašinėti senąsias tradicines neapolietiškas dainas (Canzoni Popolari Napolitane). R. Murolo sudarytas rinkinys Antologia Cronologica della Canzone Partenopea pateikia detalų vaizdą kokios buvo, kaip keitėsi neapolietiškos dainos nuo 1200 iki 1962 metų.

„Tai – nepaprastas lobis, prie kurio turime garbės prisiliesti bei jį atverti Lietuvos klausytojams“, – tikina gitaristas K. Rubensas, nuo 2012-ųjų kiekvieną vasarą Kristupo festivalyje pateikiantis vis naują, intriguojančią muzikinę programą.
„Stengsimės perteikti nors dalelę senosios Italijos autentikos. Tikiuosi, pavyks, nes Lieselot ir Peteris yra puikūs senosios muzikos ekspertai“, – sako jis.

L. di Vaild ypatingai domisi barokine ir šiuolaikine muzika – nepriekaištingą jos atlikimą lemia unikalūs vokaliniai gebėjimai bei artistiškos asmenybės faktorius. Atlikėja su pagyrimu baigė Belgijos muzikos konservatoriją Liuvene Lemmens Institute. Dainininkė išskirtinį pripažinimą pelnė vaidindama flamandų televizijos programoje De Sopraan. Nacionalinėje Belgijos televizijoje atlikėja dainavo operos arijų fragmentus trumpametražių filmų serijose, kurios buvo transliuojamos žiūrimiausiu laiku.

L. Di Vaild kartu su gitaristu P. Verhelstu yra ansamblio Bel Ayre (liet. graži daina) nariai, kurio repertuaro pagrindas – senoji muzika. Kolektyvas nuo 2010 m. koncertuoja Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos festivaliuose ir siekia klausytojams perteikti barokinės muzikos tradicijas bei grožį, kaip patys teigia, kiekvieną kūrinį atlikdami pagarbiai ir su meile.

Italijos magija muzikos garsuose skleisis liepos 21 d., ketvirtadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: