Nidoje pasirodys senoviniai automobiliai (2)

motherauto.com nuotr.

motherauto.com nuotr.

Liepos 9–10 d. Nidoje rengiamas sportą bei techninį paveldą jungiantis renginys – „Retro slalomas „Nida-2016“. Renginio metu  klasikinių automobilių ir motociklų virtinė keliaus per Kuršių neriją, dalyvaus figūrinio vairavimo varžybose bei parodoje Nidos centre.

Speciali trasa figūrinio vairavimo varžyboms bus įrengta Nidos kilimo-tūpimo take. Senoviniams automobiliams trasoje bus taikomi kiek lengvesni reikalavimai, nei šiuolaikiniams sportiniams bolidams – parinkta „tausojanti trasa“, atsižvelgiant į transporto priemonių  amžių ir vertę. Bet išliks sportinė rungtyniavimo dvasia – „oldtaimeriai“ rodys savo sugebėjimus, o ekipažai savo  meistriškumą figūriniame vairavime ir specialiose rungtyse. Siekiant užtikrinti tinkamą ir sąžiningą rungtyniavimą, transporto priemonės bus paskirstytos pagal klases.

„Į retro slalomą renkame klasikinius, pagamintus mažiausiai prieš 30 metų, istorinius automobilius, taip pat techniškai įdomius, originalios komplektacijos, nepatobulintus automobilius“, – pasakoja vienas iš retro slalomo rengėjų, Klaipėdos apskrities senovinių automobilių klubo „Diližanas“ pirmininkas Valerijus Rajevskis. Svarstoma, kad vienoje klasėje galės rungtyniauti panašius techninius parametrus turintys senoviniai „sunkiasvoriai“ „Čaika“ bei „Cadillac“ automobiliai, o kitoje – sportiniai automobiliai, arba vienodos kubatūros motociklai, pavyzdžiui,  „BMW“ ir „Pannonia“.

Kaip pastebi rengėjas, parodoje tikimasi sulaukti ir  keleto išskirtinių automobilių, kurie priklausė įžymiems žmonėms, pavyzdžiui, Klaipėdos garbes piliečiui, signatarui Alfonsui Žaliui. „Manome, kad sulauksime ir limuzino GAZ-14 iš prezidento Algirdo Brazausko garažo, ar net automobilio, kuris kadaise priklausė Karaliaučiaus komendantui“, – sakė V.Rajevskis.

Absoliučiam rungčių nugalėtojui bus įteikta Neringos mero įsteigta „Retro slalomo – Nida 2016“ taurė. Pasigrožėti senoviniais automobiliais kurorto gyventojai ir svečiai galės liepos 9-ąją nuo 18 iki 20 val. prie Nidos prieplaukos.

„Senovinių automobilių paroda bus surengta šeštadienio vakare nepriklausomai nuo oro sąlygų, o dieną „oldtaimerių“ vairuotojai išbandys Kuršių nerijos kelius. Mes mėgausimės  varžybomis Nidoje, apsilankymu Žvejo šventėje Juodkrantėje. Tikram „senienų“ mėgėjui trasa, tuo labiau Nidoje graži bet kokių oru“, –  sakė V.Rajevskis.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: