Šiauliuose ir dieną, ir naktį vyks renginiai (0)

Šiauliai.lt nuotr.

Šiauliai.lt nuotr.

Gegužės 21 dieną verta pasilikti Šiauliuose, nes į šio miesto ritmą įsilies novatoriškos, jaunatviškos ir jau tradicinėmis tapusios dvi didelės kultūros šventės – Gatvės muzikos diena ir Europos muziejų naktis.

Apsiginklavę įvairiais muzikos instrumentais ar savo balsu, Šiaulių muzikos kūrėjai nuo vidurdienio džiugins praeivius įvairių žanrų muzika – pradedant klasika ir baigiant Afrikos ritmais. Muzikos garsus skleis grupės „Colours of Bubbles“, „Trio Blackcurrants“ iš Švedijos, „Ritmas kitaip“, „Romuvos“ gimnazijos pučiamųjų orkestras, Šiaulių universiteto gimnazijos kolektyvai, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų „Spalvų muzikos orkestras“ ir kt.

Praeitais metais į šį renginį užsiregistravo apie 40 dalyvių ir dar bent pusė tiek dalyvavo nebūdami įrašyti į grojančių ir dainuojančių šiauliečių sąrašą. Šiais metais pagrindinė scena bus prie P. Višinskio paminklo ir pirmą kartą Gatvės muzikos diena paplis ne tik miesto bulvare, bet ir po miesto kavines ir barus.

Gatvės muzikos diena prasidės 12 val. mažųjų šiauliečių ir Šiaulių pučiamųjų orkestro su choreografijos studija „Aušrelė“ pasirodymais prie P. Višinskio paminklo, aišku, ir visame bulvare, kur pamatysite ir išgirsite šiauliečių muzikinius sugebėjimus, kur skleisis dainuojamoji poezija, krikščioniška muzika, gospelas, rokas, šokių muzika.

Gatvės muzikos dienos koordinatorė Šiauliuose Giedrė Brazlauskaitė tikslina, jog nuo 13 val. liaudiškos muzikos atlikėjai muzikuos „Juone pastuogėje“, o prie „Gaidžio“ laikrodžio bus galima pabandyti groti įvairiais instrumentais. 14 val. prie P. Višinskio skambės „ABBA“ dainos, 15 val. „Romuvos“ gimnazijos pučiamųjų kolektyvas gros atkarpoje tarp Vasario 16-osios ir Tilžės gatvių. Ten pat nuo 17 val. kvies šokti lindihopą. Nuo 18 val. „Džemo kontrabanda“ siaus „Blic Bar“ kavinėje, o nuo 20 val. – „Rock’n’Roll Pub Šiauliai“. O nuo 21 val. muzika keliasi ant Fotografijos muziejaus stogo ir susijungia su Europos muziejų nakties renginiais.

Nuo 18 val. iki 24 val. Šiauliuose muziejai atveria duris vienam didžiausių metinių renginių – „Europos muziejų naktis 2016“. Į vakarinius nemokamus renginius kvies 11 muziejų, važinės naktiniai „Busturo“ autobusai. Projektas skiriamas Tarptautinei muziejų dienai, minimai gegužės 18-ąją. Tarptautinėje muziejų bendruomenės akcijoje Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvaus jau vienuoliktą kartą. Šiemet vakariniai renginiai vyks Chaimo Frenkelio viloje, Fotografijos muziejuje, Žaliūkių malūnininko sodyboje, Dviračių bei Radijo ir televizijos muziejuose. Šią dieną muziejai dirbs nuo 15 val., o nemokamai juose apsilankyti bus galima nuo 18 val.

Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai ruošiasi sutikti svečius su piemenėlių žaidimais ir pramogomis, siūlys ragauti naminės duonelės, bulvių, keptų ant laužo, žolelių arbatos, žais žaidimus. Labiau sutemus 20, 21 ir 22 val. kvies į ekskursijas su žibintais Žaliūkių vėjo malūne, o nuo 22.30 iki 1 val. – stebėti žvaigždžių su Jaunųjų technikų centro astrofizikais.

Palaikydami šią idėją ir paraginti Šiaulių „Aušros“ muziejaus, prie projekto prisijungė Šiaulių geležinkelio muziejus, Vandentvarkos muziejus, Šiaulių kino muziejus, V. Kavaliauskienės katinų muziejus, Nacionalinių lėlių muziejus ir Juliaus Janonio muziejus. Šių metų bendras renginių pavadinimas „Rožės pražydėjimas tamsoj“ buvo pasirinktas pagal to paties pavadinimo Romualdo Granausko pjesę. Šią pavadinimo metaforą galima sieti su bendrąja grožio idėja, kadangi rožė yra estetinio tobulumo vaizdinys, kultūros ir meno simbolis, o muziejai saugo ne tik vertingiausius meno kūrinius, kultūrinius unikumus, bet dažnai ir yra įsikūrę gražiose erdvėse.

Ypač šio vakaro renginiams ruošiasi Šiaulių geležinkelio muziejus, kuriame apsilankę matysite naktyje apšviestus garvežius ir specialiai paslaptingoje prieblandoje skendinčią ekspoziciją. Muziejaus vadovė Ilona Senulienė sako, kad užsukę galėsite patys pasižymėti „kelionės bilietą“ 1959 m. gamybos aparatu ar trumpai pabūti kasininku, improvizuotoje laukiamojoje salėje paskaitysite ir galėsite pasiimti 1935–1939 m. laikraštį, pasigrožėsite veikiančiu maketu – tarsi iš pasakos, o geležinkelininkai visus vaišins arbata ir kava, leis nusifotografuoti su geležinkelininko uniformos atributais.

Kad būtų patogu užsukti į muziejus, bendradarbiaujant su autobusų įmone, sukurtas visus muziejus jungiantis vienkartinis maršrutas, kuriuo autobusai kursuos nuo 18 val. iki 1 val. nakties. Autobusai stos arčiausiai muziejų esančiose autobusų stotelėse. Maršrutiniai miesto autobusai kursuos pagal šeštadienio tvarkaraštį, o 1, 12, 18, 21, 24 maršrutiniai autobusai – iki 1 val.

2016 m. gegužės 21 d. 18–24 val. duris atveria ir į nemokamus renginius kviečia Šiaulių muziejai>>>

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: