Spaudos atgavimo proga skaitymai vyks net 35-iuose skirtinguose Lietuvos ir užsienio miestuose (programa) (2)

Gustavas_lt.gustavoenciklopedija.wikia.com

Gustavas | lt.gustavoenciklopedija.wikia.com nuotr.

Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, garsiausi Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai bei knygynų darbuotojai kvies kartu sudalyvauti akcijoje „Lietuva skaito!“. Akcijos metu visas dėmesys bus skirtas lietuviškoms knygoms bei jų skaitymui. Šiais metais akcija „Lietuva skaito!“ ypatinga ir dėl ypač plačios renginių geografijos – skaitymai vyks net 35-iuose skirtinguose Lietuvos ir užsienio miestuose: nuo Vilniaus iki Kuršėnų, nuo Oslo iki Glazgo. Per vieną dieną įvyks daugiau nei 60 susitikimų su autoriais, diskusijų bei kūrybinių dirbtuvių.

Vienas ryškiausių akcijos „Lietuva skaito!“ renginių šiais metais – susitikimas su rašytoja Renata Šerelyte ir Andriumi Rakausku, LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ vedėju Gustavu. Renginys bus tiesiogiai transliuojamas gegužės 7 d. 12 val. per LRT Kultūra. Jo metu autoriai ne tik improvizuotai diskutuos apie literatūrą ar kūrybą, bet ir skaitys ištrauktas iš savo būsimų knygų.

R. Šerelytė, šeštadienį pirmą kartą pristatysianti savo vis dar rašomą romaną paaugliams ir visai šeimai „Žvaigždžių medžiaga“, šiuo metu džiaugiasi atradusi naują užsienio rašytoją. Anot jos, naujų rašytojų atradimo bei pažinimo džiaugsmas – svarbiausia tokių renginių dalis.

„Šiuo metu kaip vieną mėgstamiausių galėčiau išskirti Klaivą Steplesą Lujisą (Clive Staples Lewis) – „Narnijos kronikų“ autorių. Jau įsigijau visas lietuviškai išverstas knygas ir išties džiaugiuosi jį atradusi. Manau, kad visada galima atrasti dar daugiau mėgstamų autorių, net jei dauguma juos jau turime. Tokie renginiai atveria skaitymą kitaip, kitokią skaitymo patirtį – ne kaip mados reikalą, o kaip gelminį dalyką. Skaitymas ir knygos yra labai žmogiškas, tik žmonėms būdingas dalykas. Todėl tokie renginiai padeda tai patirti bei suartina su kažkokiais tolimais pasauliais“, – teigia R. Šerelytė.

Tuo metu laidos „Gustavo enciklopedija“ vedėjas A. Rakauskas, renginyje plačiau papasakos apie nuotykių apysaką „Nepaprasti Gustavo ir profesoriaus Kalėdausko nuotykiai“, kuri yra daugybės metų darbo su laida atspindys. Pasak jo, akcija „Lietuva skaito!“ turi daug bendro su kita Lietuvoje ypač minima švente.

„Tokios akcijos padeda prisiminti popierines knygas, kurios yra tiek pramoginė, tiek pažintinė išmintį suteikianti veikla. Taip pat svarbu, kad tai padeda įprasminti spaudos atgavimą. Viena vertus, skaityti reikia visuomet. Tačiau, tuo pat metu, tai panašu į Motinos dieną – mamas mylime visą laiką, tačiau kartą metuose tiesiog labiau tai prisiminame. Taip yra ir su spauda ar knyga –  kartą metuose jas verta prisiminti kitaip“, – lygina A. Rakauskas.

Renginį, kuris įvyks šeštadienį Vilniaus „Akropolio“ „Pegase“ 12 val., filmuos LRT Kultūra.

Visas unikalaus renginio „Lietuva skaito“ svečių sąrašas bei programa:

Lietuva skaito programa_21

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Arūnas:

  Minima spaudos atgavimo diena, tai yra beveik kaip šventė, kaip dovana. Ar mes “atgavom”, atsiėmėm su ginklu tai, kas buvo iš mūsų tautos atimta? Ar atgavom spaudą- “dovaną iš gerojo caro Nikolajaus”, taip kaip katalikai atgavo Katedrą- “dovaną iš gerojo komunisto AMB” ir turim amžinai jam dėkoti? Spauda nebuvo uždrausta, tik kirilica klestėjo, o minimą dieną lietuviškai spaudai lietuviškom raidėm pradėta taikyti tokie patys leidimai ir draudimai kaip ir kitai spaudai. Todėl pakaktų minėti ne Spaudos atgavimo, o tik Kalbos ir knygos dieną, Arba Lietuviško raidyno dieną. Tai būtų tiksliau. Tai būtų tikslingiau, kai Ananjeva ir kompanija primygtinai reikalauja lietuviškus dokumentus rašyti nelietuviškomis raidėmis, kai Seimo globalistai nori tautai primesti dar vieną minėtiną dieną- Lietuviško raidyno pažeminimo dieną.

  • Na taip, bet bet bet (be kabliukų net) pervardyti, nuvardyti, kelti, ar lyginti galime tą r a š m e n ų (kaip ašmenų lietuviško kala-vijo) grąžos gegužę kiek tik norim… O virš galvos Tau gerb. Arūnai, taip taip,
   virš Tavęs …”tebekybąs” toks K O M E N T A R A S, ir t.p. visai be kabių, net
   …su virš jo
   “privat”
   Facebook Comments Plugin

   kol :imam’ be atodairos maitint
   kokį Cukerberger verslelį (faktas – kodėl čia Fb…įrašas
   net virš žudančio kalbą darkalo K O M E N T A R A S)
   tai ir pamėginki rast skirtumą, ar dar tai to paties Nikolajaus,
   ar jau t.p. a.a. jį nuvertusių ir visą šeimą išžudžiusių
   komunistų bendro-paveldėtojo AMB paveldas…?

   Gajūs tie brudai, p u r v a ž o d ž i a i
   (aišku ne visi, mat mane bais užsipuolą vis, kad pernelyg
   mygu primygtinai dėlei Žodžių s a v ų bei įvardų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: