Seime bus pristatyta karpinių paroda (0)

Elvitos-Seputaitytes karpiniai_infoskuodas.lt

Elvitos Šeputaitytės karpiniai | infoskuodas.lt nuotr.

Balandžio 4 d., pirmadienį, 13 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje vyks tautodailininkės Elvitos Šeputaitės karpinių parodos ir regioninio karpinių konkurso-parodos „Nuo pradžios be pabaigos“ nugalėtojų darbų pristatymas. Parodos globėja – švietimo ir mokslo ministrė, Seimo narė  Audronė Pitrėnienė.

Menininkė Elvita Šeputaitė yra surengusi 26 autorines karpinių parodas. Karpiniai eksponuoti parodose Lenkijoje ir Latvijoje. Dovanoti kūrybiniai darbai iškeliavo į Angliją, Vokietiją, Lenkiją, Latviją. Karpiniai puošia poetės Gražinos Daukantienės eilėraščių knygą „Rudenės laimės pėdsakais“, taip pat publikuoti leidiniuose „Tautodailės metraštis“ (2008 ir 2013 m.), F. Marcinko „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“ (2010), „Vilnius – vartai į Žemaitiją 2012“ (2012).

„Karpau žirklutėmis iš vientiso lapo, nepjaustau, neklijuoju iš dalelių, nemėgstu kopijuoti“, – apie kūrybinį procesą pasakoja menininkė.
Parodoje taip pat pristatomi regioninio karpinių konkurso-parodos „Nuo pradžios be pabaigos“ nugalėtojų karpiniai. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti kurti savitus  meno kūrinius-karpinius, išsaugojant ir puoselėjant karpymo iš popieriaus tradicijas, liaudies meno simboliką.

Konkurso darbuose atsispindi dvi temos: „Kraičio skrynią pravėrus“ –tradiciniai taikomojo meno karpiniai, sukurti išsaugojant ir puoselėjant karpymo iš popieriaus tradicijas, liaudies meno simboliką, ir „Nuo tradicijos iki modernaus meno“ – vaizduojamojo meno karpiniai.

Paroda veiks iki balandžio 4-18 dienos.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: