Nepamirškite: jau šiąnakt reikės persukti laikrodžius (8)

cphpost.dk nuotr.

cphpost.dk nuotr.

Šį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Laikrodžio rodyklių sukinėjimas Lietuvoje sulaukia kritikos. Pernai lapkritį Seimas priėmė nutarimą ir pasiūlė Vyriausybei žengti žingsnius pakeičiant Europos Sąjungos direktyvą dėl laiko ir leidžiant Lietuvai nuspręsti pačiai, kokiu laiku gyventi.

Tačiau Vyriausybė nusprendė nesikreipti į Europos Komisiją. Ūkio ministerija nurodė, kad sprendimas priimtas atsižvelgiant į sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio srityse atlikto tyrimo rezultatus. Nenustatyta, kad dabartinė vasaros ir žiemos laiko įvedimo sistema darytų neigiamą poveikį ūkio sektoriams bei turėtų neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus. Tai daroma vykdant ES direktyvą dėl vasaros laiko. Direktyvos galiojimas yra neribotas. Briuselis kas penkerius metus skelbia komunikatą, kuriame nurodomas tikslus vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafikas.

Vasaros laikas kasmet įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, pasukant laikrodžio rodykle valanda prie į priekį, o atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

8 komentarai

 1. Kaunietis:

  Idiotai!!! Kas ir kada įrodė šito sukinėjimo naudą žmonėms?! O žala sveikatai – akivaizdi. Prieš gamtą, kaip sakoma, nepasiusiosi pats neapsisiusiavęs. Jei kažkas negali gyventi be “sukinėjimo”, tai tegul nosyje pirštą sukinėja!

  • Bartas:

   Teisingai. Sugalvoti tokią nesąmonę gali tik, priputę samanės garukai . Visa , kas gyva gyvena pagal laiką , o “debilai”, iš viršutinės laktos, atima iš manęs ramų gyvenimą . Suomiai ištyrė., kad šitas valdžios durniavimas žmonėms sukelia sunkias kraujotakos ligas.

 2. Kemblys:

  Žmogus tik dviem atvejais protingesnis už Gamtą – kai sugalvojo ‘sargius’ ir kai persuka laiką!
  Man vis tik neramu, kad nenulūžtų Žemės sukimosi ašis nuo tokio dažno laiko sukinėjimo.

 3. Kemblys:

  Pamiršau, nuotraukoje rodyklė ne į tą pusę.

 4. Kiemsargis:

  Viskas gerai! Stodami į Sąjungą mes pasirašėm ir po šią sąlyga. O kas pasirašyta , reik sąžiningai vykdyt.

  • Bartas:

   Klysti. Vietiniai “bantustanai” gali tai ir nedaryti , bet mūsų išrinktieji praleido šitą progą. Dabar tik po 5 m. svarstys. Galiu ir nesulaukti.

  • Kaunietis:

   Kadangi aš, LR Pilietis, gan ilgą laiką gyvenau, o faktiškai egzistavau viename “Sojuze”, tai todėl buvau prieš visokius kitokius “Sojuzus”, o tame tarpe ir prieš “Jevrosojuzą”, taigi nieko niekur nepasirašiau. Gal aš ir neteisus (neklysta tik Viešpats!), bet tai mano nuomonė, o gyvenimas parodys, kas buvo teisus… Beje, šitame “Jevrosojuze” kaip inkstai taukuose vartosi tik valdžiažmogiai, o paprastiems žmogeliams – špyga taukuota.

 5. Dronas:

  Reiketu baigti sita kvailyste su laikrodzio sukinejimu. Tik ismusa is veziu, visada keldavausi vienu laiku be laikrodzio, dabar vel reiks pratintis. Kvailiu ismislas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: