Briuselyje įvykdytas teroristinis išpuolis, yra žuvusių (tiesioginė transliacija, video) (34)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Du garsūs sprogimai nugriaudėjo Belgijos sostinės, Briuselio, Zaventemo oro uoste antradienio rytą apie 9 val Lietuvos laiku. Po valandos buvo pranešta apie keturis sprogimus trijose skirtingose metro stotyse. Neoficialiais duomenimis, kuriuos perdavė Belgijos televizija VRT žuvo 13 žmonių, 35 sužeisti.

Tačiau veliau buvo paskelbta, kad žuvusiųjų yra mažiausiai 20, o sužeistųjų skaičius jau pakilo virš 100.

Prieš sprogimus buvo girdimas šaudymas ir riksmai arabų kalba.

Belgijoje paskelbta aukščiausio lygio teroro grėsmė. Šalies vidaus reikalų ministrasnetiesiogiai patvirtino, kad tai buvo teroro ataka.

Nugriaudėjo sprogimas ir vienoje iš Briuselio metro stočių. Mieste uždarytos visos metro stotys. Oro uostas uždarytas, atskrendantys lėktuvai nukreipiami į kitus uostus.

Tai įvyko praėjus keturioms sienoms po to, kai Briuselyje buvo sučiuptas Salahas Abdeslamas, vienas iš lapkritį Paryžiuje įvykdytų teroro atakų dalyvis.

Evakuotos ir uždarytos centrinė bei šiaurinė Briuselio geležinkelio stotys. Visas viešasis transportas neveikia. Paskelbtas aukščiausias teroro grėsmės lygis.

Papildyta:

Naujausiais duomenimis per tris teroristų išpuolius Briuselyje žuvo 34, sužeista daugiau, kaip 200 žmonių.

Tiesioginę transliaciją iš įvykių vietų galite stebėti čia:

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautas dėl išpuolių Briuselyje

Prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Belgų Karaliui Filipui (Philippe): „Šie brutalūs, nusikalstami ir aukų nesirenkantys išpuoliai yra niekaip nepateisinami. Kartu su visais Belgijos draugais ryžtingai smerkiame bet kokį terorizmą ir reiškiame palaikymą ir vienybę su Jūsų šalimi ir jos piliečiais“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pareiškė užuojautą Belgijos premjerui Čarlzui Mišeliui (Charles Michel) bei Belgijos ir kitų šalių žmonėms: „Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Belgijos ir kitų šalių žmonėms, kuriuos palietė ši skaudi tragedija. Linkiu susitelkimo šią sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“.

Teroro išpuolių Briuselyje aukas tylos minute pagerbė taip pat ir Lietuvos Respublikos Seimo nariai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Rima:

  Viskas desninga! Butent taip ir turejo klostytis ivykiai ES. Tai- A.Merkel politikos pasekme. Tai ji sugriove tvarka ir ramybe ES, ileisdama milijonus sirieciu ir negru. Save gerbianti politike, uz genocida (kitaip jos politikos neimanoma pavadinti!) Europos tautu atzvilgiu, seniai butu atsistatydinusi. Europa pavertusi kosmaru, A.Merkel ir jos kompanija, turi buti teisiami tarptautiniame teisme!

  • Juozas:

   Deja, bet Merkel politika tik Nobelio Taikos premijos laureato Obamos veiksmų pasekmė.

  • lietuvis:

   neteisk ir nebūsi teisiama, o tokia valanda tikrai ateis…

  • Merkel – tik vienas (ir, pritariu Juozui, įtakojamas iš už Atlanto) iš veiksnių ir jau traukiniui judant su pagreičiu. O viskas prasidėjo, kai po karo dėl ekonominių sumetimų buvo nuspręsta įsileisti daug, kaip tada sakyta, darbo jėgos iš musulmoniškų šalių. Ta darbo jėga nesiintegravo, greitai dauginosi ir dauginasi ir vis labiau radikalėja. T.y. mutikultūrizma visiškai nepasiteisinęs (o tą garsiai prieš kelis metus įvardinusi ta pati Merkel kaip nekeista vėl lipa ant to paties grėblio – matyt, priversta?). O juk tą patį matome ir Lietuvoje, kur dėl grynai ekonominių sumetimų, o tiksliau verslininkų godumo, vis labiau trūkstant darbuotojų dėl jų emigracijos, kurį pirmiausia nulemta apverktino apmokėjimo darbo sąlygų, norima visiškai laisvai įsivežti darbuotojų iš kitų kraštų.
   Tai kas vyksta Europoje – dėsninga išdava to išsikerojusio labai siauro tik ekonominio požiūrio į valstybės, tautos gyvenimą, raidą, kuris, neįvertindamas daugybės labai svarbių aspektų (kultūrinių, kalbinių, religinių, pasaulėvokos, istorinių ir t.t.), naudingas tik trumpuoju laikotarpiu ir tik darbdaviams, o ilguoju atneša tik nuostolius, bet jau visiems.

   • Juozas:

    O vis tik – neginčydamas akivaizdaus verslo godumo :

    *Obama nešė demokratiją arabams, ko pasėkoje dešimtys milijonų pabėgėlių

    *Obama pažadėjo priimti až 1000 jų, po to geranoriškai pasitaisė – priimsiąs net 10000.

    *Pas save gi ans su teroristais tvarkosi kietai, vieną čečėną nupylė iškart, antras laukia mirties bausmės, nepeikia ir Saudų, kertančių galvas savo piliečiams viešai, nepeikia ir izraeliečių, buldozeriais tą pat dieną sugriaunančius teroristų tėvų namus ar iškart vietoje tuos palestiniečius paauglius, besišvaistančius peiliais, nušauna.

    Europėnai gi – baudė savąjį Breiviką dainuodami jo ypač nemėgstamą Lenono dainą…

 2. Skalvis:

  Tiesiog , didinamas spaudimas Europai nestabdyti įsibrovėlių, nepapirkinėti turkų ir negesinti karų Sirijoje ir Ukrainoje. Ar Europa atsilaikys ?

 3. Kautynės už Europą,
  – tąsa ir pradžia.

  Pradžia tuo,
  – kad užpulta Euros sąjungos sostinė!

  Ne kažkoks provincijos (su Provansu) sostapilis Paryžius,
  ar atokesnio salyno Londonas,
  ar visai į vakarus užsikišęs ES pakraščių Madridas,

  o laikinai,
  iki bendro sutarimo naujajai sostapilei ne kitos valstybės sostinėje esant,
  Belgijos karalystės miestas sostapilė – Briuselis,
  mūsų – Europos Sąjungos 28-ių valstybių sostinė!

  Todėl kuo skubiau iškelt, ir naują tinkamą sostinės vietą parinkt būtina.

  G y n y b a bus ilga. Labai labai.
  Bet bus!!!

 4. Kuo daugiau “tolerancijos”, tuo daugiau lavonų.

 5. lietuvis:

  СМИ сообщают о задержании трех граждан Белоруссии после серии терактов в Брюсселе … va taip, reikia pasiaiškinti, ar jie ne lietuvių kilmės…

 6. Ei:

  „Šie brutalūs, nusikalstami ir aukų nesirenkantys išpuoliai yra niekaip nepateisinami. …”

  O jeigu jie rinksis aukas, t.y. žudys tik baltosios rasės žmones, tai jau bus kažkiek pateisinama? “Nusikalstami”? Jei jau įteisintas nusikaltimas neteisėtai pažeisti sienas, tai gal liberalų valdžia iteisins ir žudymus? Lietuvį 15 metų Švedijoj subadė ir jokios nusikaltimo bausmės nebuvo. Nusikaltimas pagal valdžią bus negeranoriškas nusiteikimas prieš rudašiknius. “Brutalūs”?… Greitai musulmonų gaujų užpuolimai nebus taip vadinami, brutalu bus duoti atgal kai užpuls. Baltas = kaltas. Nežinau ką galvoja remiantys valdžią ir EU sistemą? Tai yra suplanuotas visos baltosios rasės naikinimas. Pritarimas tokiai demokratijai ir politikai yra psichinis sutrikimas.

 7. Raima:

  Ką pasėsi, tą ir pjausi arba kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi.

 8. Artojas:

  O , kam rūpi , kad Lietuvoje per metus nužudoma apie tūkstanti žmonių…….. ? Ar tai tik statistika ?

 9. Atgalinis pranešimas: R. Alaunis. Teroro išpuoliai Briuselyje – kam naudingas teroras Europoje? (video) | Alkas.lt

 10. Atgalinis pranešimas: Teroras Briuselyje: ar kolektyvinę atmintį užgožia įvykiai čia ir dabar? | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: