Tautinis jaunimas Kovo 11-ąją Tautą ir Tėvynę vėl pagerbė eitynėmis (nuotraukos, video) (56)

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A. Sartanavičiasu nuotr.

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A. Sartanavičiasu nuotr.

Kovo 11 d., Vilniuje, kaip ir kasmet, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) surengs jau tradicija tapusias Kovo 11-osios patriotines eitynes „Tėvynei“.

Eitynių dalyviai nuo Katedros aikštės žygiavo Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės prie Lietuvos Respublikos Seimo. Skambėjo tradicinis šūkis skambės šūkis „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“.

Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo įvyko nedidelis mitingas, buvo sakomos šventinės kalbos, giedamas Tautos himnas. Sveikinimo kalbas tarė Lietuvių tautininkų sąjungos (LTS) pirmininkas dr. Audrius Rudys, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) LTS vicepirmininkas Julius Panka. Šventės dalyvius įkvėptais žodžiais sveikino tautininkų atstovai iš  Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos.

Šventės dalyvius sveikindamas Latvijos Seimo narys Nacionalinio susivienijimo „Nacionālā apvienība“ bendrapirmininkis Raivis Dzintars sakė:

„Brangūs broliai ir sesės! Jūs šį vakarą esate susirinkę su švytėjimu akyse ir pasididžiavimu širdyse, nes aiškiai žinote, kad nėra svarbesnės akimirkos Jūsų istorijoje už tą, kada vėl pradėjo plakti mylimos Lietuvos laisva širdis. Po užsitęsusios ir kruvinos okupacijos atsibusti gali tik tas, kuris iš tiesų niekada ir nemiegojo. Mus sukaustė pančiais fiziškai, bet niekas niekada nesukurs tokių grandinių, tokių pančių, kuriais pavyktų  surakinti lietuvių, latvių ir estų laisvės dvasią. Mes esam šeimininkai savo žemėje. Mes šiandien sakome tą patį, ką kartu su atkakliu įsitikinimu mums pasakojo mūsų tėvai – mes norime savo valstybės – norime jos visiems laikams ir amžinai savos.
600
Latvijos tautinės konservatyviosios partijos Nacionalinis susivienijimas vardu noriu pasveikinti visus su Lietuvos nepriklausomybės diena. Jūsų šventės yra mūsų šventės. Jūsų laisvė yra mūsų laisvė. Mes buvome ir būsim broliai ir sesės vieni kitiems ir laisvei“.

Po eitynių klube „Metro“ įvyko Kovo 11-ajai skirtas šventinis roko koncertas.

Įvairiais vertinimais šių metų eitynėse dalyvavo virš 1,5 tūkstančio žmonių. Vilniaus miesto savivaldybė buvo išdavusi leidimą žygiuoti 10-čiai tūkstančių žmonių.

Policininkai Kovo 11-osios šventės dalyviams buvo paruošę akustinę patranką | R. Maceikianeco nuotr.

Policininkai Kovo 11-osios šventės dalyviams buvo paruošę akustinę patranką | R. Maceikianeco nuotr.

 

Į Kovo 11-osios šventės dalyvius policija buvo nutaikiusi akustinę patranką?

Šventinės eisenos rengėjai ir dalyviai atkreipė dėmesį, kad eiseną stebėjusi ir lydėjusi sustiprinta policijos komanda į šventės dalyvius buvo nuolat nukreipusi „akustinę patranką“ – taip vadinamas ultragarsinis ginklas, galintis sužaloti žmogų. Ši patranka Lietuvoje dar neišbandyta, nors portalo Tiesos.lt duomenimis policijos jau buvo pasitelkta ir 2013 m. Vasario 16-osios dienos eitynėse Kaune. Teigiama, kad nuo šio ginklo skleidžiamų impulsų žmogus gali nevalingai apsišlapinti netgi nustačius ją silpniausiu režimu. Kas tai per daiktas galima susidaryti įspūdį iš šio vaizdo įrašo:

Pasak eitynėse dalyvausio iternetinio portalo Pogon.lt redaktoriaus ir žinomo visuomenės veikėjo Ryšardo Maceikianeco, prieš trys metus, kuomet dar buvo varžomas patriotinių jausmų demonstravimas, tai nelegaliai eisenai prižiūrėti buvo pasitelkta kokius trys kart mažiau policijos nei šiemet. Po šventinių eitynių socialinio tinklo Facebook.com paskyroje jis atkreipė dėmesį į tai, kad šiemet, kuomet eitynes leista rengti oficialiai, buvo atgabenta 12, daugiausia šarvuotų, automobilių, pilnai prikimštų kareiviais ir „dar pasitelkta mašina, kuri ultragarsu guldo tokias demonstracijas, o žmonės tampa invalidais“.

„Kokia gali būti laisva demonstracija ginkluotu mašinų ir kareivių apsuptyje? Ką tai turi bendro su demokratija? Įdomu, tokia jėgos demonstravimą prieš beginklius, taikius piliečius sugalvojo pats Skvernelis ar pasitarė su D. Grybauskaitė?“ – stebėjosi R. Maceikianecas.

Vienas iš šventinių eitynių rengėju LTJS ir LTS vicepirmininkas J. Panka socialiniame tinkle Facebook.com taip pakomentavo šį įvykį:

„Eitynėse dalyvavau aš su 4 metukų sūnumi, dalį maršruto ėjo mano žmona,kuri nešėsi 1,5 metų dar kalbėti nemokantį mūsų jaunėlį. Eitynėse matėsi daug žmonių su panašaus amžiaus vaikais, keletas vežimėlių. Taip pat buvo daug garbaus, gerokai virš 80 metų amžiaus senolių. O mūsų „angelai sargai“ važiavo priekyje į tą visą džiaugsmingai nusiteikusią, su daug vėliavų ir šypsenų minią nukreipę akustinę patranką, kuri sukelia „tik“ šiek tiek didesnį garsą nei reaktyvinis naikintuvo variklis ir daliai žmonių negrįžtamai sužaloja klausą.

Gerbiamas ministre Sauliau Skverneli, kaip manote, ką ši patranka padarytų mano mažojo, pusantrų metukų Augustėlio ausytėms? O kas atsakytų, neduok Dieve, už beprotiško garso neatlaikiusių garbaus amžiaus senolių mirtis? Man jau net nesinori galvoti ką savyje slėpė šios šarvuotos krovininės mašinos… gal kastuvėlius kapoti žmonėms? O gal ašarinių dujų balionus? O gal automatus su guminėmis kulkomis?

Galėčiau suprasti, jei tai būtų protesto mitingas, bet juk tai taikios eitynės… Beje, Šiaurės Korėjos lygio mūsų policija tokių priemonių netaikė keletą valandų prieš tai vykusioms valdiškoms eitynėms.

Skirtumas tarp tų dviejų eitynių yra tik VIENAS – policija specialias priemones ruošė TIK toms eitynėms, kurias organizuoja pilietinės, visuomeninės organizacijos…

Ačiū Prezidentei, ačiū ministrui Skverneliui, ačiū komisarui Parnavui, kad šį kartą mus tik gąsdinote, bet ne žalojote…“

Alkas.lt redakcija po ilgojo šventinio savaitgalio tikisi sulaukti ir pačių tvarkos saugotojų komentarų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

56 komentarai

 1. Vladas:

  Gera buvo kartu žygiuoti su tikrais Lietuvos patriotais, nepasiduokit nei rytams nei vakarams. Valstybinė TV turėtų objektyviai informuoti apie įvykius, gaila. kad apie šias eitynes akcentavo, kad buvo sutelktos didelės policijos pajėgos. Tačiau reikėjo pasakyti, kad tų pajėgų net nereikėjo, nes provokuoti atėjo tik vienas žydas ir vienas lenkas. Nepasisekė tiems, kurie norėjo apšaukti, tačiau žurnalistai išsijuosdami pučia burbulą. Lyg priešai būtų savo pačių tautiškų žmonių, kurie taip pat turi teisę švęsti Kovo 11-ąją.

 2. Vilniaus žemaitis:

  Tai pavaikščiojot. Biški garą nuleidot 🙂 Sveika – ramiau miegosis, liberalai ir kiti “niekadėjai” nesisapnuos 🙂

  Peržūrėjau jūsų video. Nieko iš asmeniškai pažįstamų nemačiau. Įtariu, kad dauguma iš Kauno, Šiaulių suvažiavo. Žiūriu, net vienas kitas žygiuotojas iš Seimo pasitaikė. Nieko, manau jų žmonės tikrai neberinks 🙂

 3. Dronas:

  Nepastebejau ten jokios akustines patrankos, nereikia isterikuot ir rasinet apie dalykusi, kuriu nezinot ir nesuprantat. Galejo dar oras buti geresnis, na bet cia mazmozis ir smulkmena. O siaip man patiko, nors buvo visokiu norinciu, kad kiltu koks sambruzdis, bet viskas praejo labai gerai.

  • Net senos bobutės pastebėjo akustinę patranką – tą “dėžę” ant mašinos viršaus, šalia kurios sėdėjo vienas dėdulė. Beje, tą mašiną su “dėže” įsiminėm nuo 2013 metų.

   • Dronas:

    Tos senos bobutes nesuprato ka mato. Tegu skaito knygutes. Tai garsiakalbis, paprastas. Ne kazkokia patranka, jis reikalingas tam, kad galima gutu GARSIAI, reikalauti laikytis rimties ar panasiai. Jei nesupratai ka rasau, galva i siena trenk.

    • Vijolė:

     Neužsirašiau, policininko, aptarnaujančio tą garsiakalbį pavardės, kai buvau stebėtoja teismo posėdyje, kuriame jis liudijo. Bet pati girdėjau , kai jis tą garsiakalbį pavadino garso patranka. Nepasakė “akustinė”, bet reikšmė juk ta pati.

   • Vijolė:

    Tas garsiakalbis, kurį aptarnaujantis policininkas pavadino garso patranka (jei paleistų pilnu garsu – girdėtųsi už 2 km), liudydamas teisme, stovėjo 2012-05-17 rytą Klonio gatvėje Teleičių kaime Kauno rajone ant policijos automobilio Nr . V 1922. Tada balsas iš to garsiakalbio reikalavo laikytis susirinkimų įstatymo privačiame kaimo kieme.

 4. Valdas:

  Tai išsigimę Lietuvos sovietinio raugo valdžiažmogiai siautėja, apsiginklavę garsinėmis patrankomis, baimindamiesi tautos protesto. Vidinių reikalų ministras Skvernelis turės atsakyti už šventinės demonstracijos trukdymą.

  • Dronas:

   Ten ne garsine patranka. Panasu, kad ten paprastas garsiakalbis. Zinoma, visokie skystblauzdziai ir nuo jo isiilakstys, bet tai jau ju bedos. Juo labiau, kad ta “baisioji” patranka nelabai pasiteisino ir pasirodo ne tokia ir baisi. Ja jau senai butu perkele i musio lauka, jeigu butu tokia nuostabi, bet niekas panasaus nera.

 5. ruta:

  Saunu ,kad dar yra tikru Tautos atstovu , pagarba .

 6. Valdas:

  Šventinė eisena išties nuostabi, džiugi ir pavykusi.
  Akustinės patrankos aš irgi eidamas toliau, ne priekyje, nemačiau, tačiau girdėjau tyčinius trukdymo garsus, užteko girdėti. Todėl vidaus reikalų ministras dėl tyčinio šventėinės eisenos trukdymo turės atsakyti.

 7. Valdas:

  Ruskių, putinistų tyčiniai interneto komentatoriai-propagandistai vadinami vatnikais. Reiktų ir Lietuvoj komjaunuoliškus, sovietinio raugo, dabar jau liberališkus prieštautinius rašinėtojus -kaip Vilniaus žemaitis- pavadinti panašiai, gal tiktų – komsargiai?

 8. Simona:

  Patrankos nukreipiamos į patriotinę eiseną – galvokim, kieno rankose valia ir galia, galvokim, į ką jos iššaus atėjus valandai x.

  • Dronas:

   Kiek galima kartot jautriem nesusiprateliam TAI NE PATRANKA, ir isvis ne ginklas ir nera skirta vaikyti minia.

   • Apuokiukas:

    Aha, o kai 2012.05.17 į savo valią reiškiančius Lietuvos piliečius tie patys Skvernelio pavaldiniai buvo pasiruošę šaudyti, kai žmonės buvo sumušti ( kai kas ir į tarpkojį ), kai iki šiol tampomi po teismus, tai tautininkams atrodo normalu; jokio solidarumo iš jų nesulauksi. Net Rimantas Matulis kalba, kad žmonėms nevalia rengti ,,Linčo teismus”. Tad jeigu kokia kita tautininkų akcija ir bus brutaliai išvaikyta, nesistebėkit.

 9. Pinigų tai nėra:

  Policininkai vaikšto su kiaurais batais ir suplyšusiom kelnėm, atlyginimams neužtenka, o kiek kainuoja tokie monstrai-ultragarsinės patrankos ? Tai masinio naikinimo ginklas .Paleidau pridėtą įrašą labai tyliai-iš karto įsiskaudėjo galva.
  Todėl būtina pareikalauti ataskaitos iš ministro ir kreiptis į Valstybinį higienos centrą kad pateiktų išvadas dėl tokio garso poveikio žmogui.Juk jei tvarką sudrumstų kokie nors provokatoriai, jie paleistų tą grasą, kuris sužalotų visus niekuo dėtus žmones.AR TAI ČIA LAISVĖ?Ir tai -nutaikyta į Lietuvos piliečius.Dar pažiūrėkit įrašus, ar ta patranka stovėjo, kai prieš kelias valandas žygiavo prezidentės palaimintieji?

  • Dronas:

   Tokiu monstru pas juos nera, vandens patrankai vos ne vos seimas isskyre pinigo ir ta berods nenauja. Tokia patranka kainuo zymiai brangiau. O jeigu neskiri ginklo nuo paprasto garsiakalbio, tai jau tavo problema, o ne policijos.

  • Gustavas:

   Nepaistikit niekų ginklų žinovai, ten buvo ne akustinės patrankos o gal kokios aštuonios balistinės rakėtos, keturios žemė-oras,du povandeniniai laivai buvo pririšti prie vamzdžio ir dar ragatkių buvo.Bet baisiausia, kad abiejuose mitinguose skambėjo tautiška giesmė, kurioje yra žodžiai…VARDAN TOS LIETUVOS VIENYBĖ TE ŽYDI! Kvailokai atrodo. Jeigu eitumėt kartu, būtų kas kita.

   • Pikc:

    Sarkazmas dėl “ginklų” – pagrįstas, bet dėl vienybės – nelabai, nes čia jau į libkonus reiktų kreiptis, tik pradžiai gal derėtų paklausti, ką jų partijos pavadinimas bendro su jų “viartibėmis” turi – ir apskritai, tai eurokomjaunuolių/eurokomunistų faunai derėtų ne Tautišką Giesmę giedoti, o plėšti “laisvūūūjū respuuublikūūū sąąąjunga aaamžiams” su priedainiu “eurooopos sąąąjungoj šloviiingoj tarp lyyygiūūū lyyyygiii ir laisvaaaa”. 😉

 10. Perkūno Paukštis:

  Puiki eisena, mylinti ir globojanti mirštančią Lietuvą.

 11. Leonas M.:

  Šaunuoliai, gražu, kad Lietuvoje dar yra tiek daug gražaus, patriotinio jaunimo. Tai teikia vilties ateičiai. O burnotojų ir bailių buvo ir bus visados. Juos reikia matyti, bet nereikia jų kleketavimų klausytis. Buvo ir bus tokių kitataučių, svetimšalių, kam jaunieji tautiški lietuviai yra lyg rakštis. Į juos taip pat nereikia kriepti dėmesio, nors žinoti reikia. Sėkmės ir toliau taip gražiai nešti mūsų Trispalves ir istorines Vyčio vėliavas nuo amžių buvusioje, esamoje ir būsiančioje mūsų sostinės Vilniaus gatvėmis.

 12. Kemblys:

  Sveikinu! Gražios nuotraukos, šypsenos, merginos moja jaunikaičiams, vėliavos…
  Malonu, kad net tas keistuolis žydas, kuris nenori gyventi Izraelyje, neišvedė iš pusiausvyros šventiškai nusiteikusiųjų.

 13. Žydokas buvo išlindęs su izraelitų vėliava.

 14. Gerbiami Tautininkai kur dingo Ambrazevičiaus ir generolo Vėtros portretai nuo priekinio transporanto,negi išsigandot maitvanagaitės ir kąco….!?

  • Vilniaus žemaitis:

   Tą diktatorių perversmininką A. Smetoną tikrai derėtų iš jo išmesti. Gėda, kad tokiais “nusipelniusiais” veikėjais didžiuojatės…
   Jau girdžiu, kad tuoj prabilsit apie A. Smetonos “tautiškumą”… Taip, jis sėkmingai bandė jį formuoti, tik labai iškreiptą, butaforinį, visiškai neatitinkanti baltiškos dvasios. Kas jei ne A. Smetona labiausiai prisidėjo niveliuojant Lietuvos tarmes, ir senuosius etnosus. Na, žemaičiai kito būdo – tad didele dalimi atsilaikė, tačiau vis tiek didele dalimi prarado savimonę. O ar žinote, kad smetoninėje Lietuvoje buvo vengiama užsiminti, kad ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje yra Žiemgalos, Kuršo dalys? Ar žinote, kad istorijos vadovėliuose tai buvo sąmoningai nutylima, baiminantis, kad Latvijai nekiltų pagunda pereikšti teritorines pretenzijas Lietuvai. Taigi, kas labiausiai trypė baltiškąjį mūsų tapatumą? Ogi visi – ir Žečpospolitos sulenkėję bajorai, ir carinės Rusijos rusinai, ir sovietai, bet ir tas jūsų garbstomas diktatorius Smetona…
   Gėda man už jus pseudo “tautininkai”…
   Įtariu, kad jūs ne itin suvokiate, kaip formavosi mūsų etninis tapatumas ir kur slypi jos prigimtinės vertybės. Jūsų demonstruojamas tapatumas labai jau ryškia „slavizuotas“… Lietuvis iš prigimties yra individualistas, demokratas. Pažiūrėkit – Viduramžiais LDK buvo bene pati demokratiškiausia Europos šalis (Gedimino laiškai, bendros su Lenkija valstybės demokratija, renkami monarchai). Patvaldystės ir tironijos apsėstoje Europoje buvome pažiba. Ir visą tai – iš senųjų baltų tikėjimų. „Tikėjimų“ – būtent daugiskaitoje, nes net ir tai iliustruoja mūsų individualizmą, laisvės siekį. Net miškuose su bolševikiniu maru kovoję Lietuvos pokario partizanai tai suprato. Pažvelkit – juk ne autoritarinę A. Smetonos 1938 m. „konstituciją“, o Demokratinės Lietuvos Respublikos 1922 m. Konstituciją pateikė kaip Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos pagrindą. Paskaitykite apie šį dokumentą – gal jūsų protai, gerbiami nacionalistai, kiek prašviesės…
   Na, kad ir paprasčiausiu būdu – Vikipedijoje: „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijoje apeliuojama į Žmogaus teisių deklaraciją, 1922 m. Lietuvos Respublikos Konstituciją“ (https://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_laisv%C4%97s_kovos_s%C4%85j%C5%ABd%C5%BEio_deklaracija)
   Mano giminaičių tarpe taip pat būta partizanų. Ir buvo jie paprasti, savo tautą gerbiantys partizanaut išėję ūkininko sūnūs. Iš senelių pasakojimų žinau, kad jiems tikrai nebuvo būdingas toks radikalumas, kuri demonstruojate savo tose „vaikštynėse“. Gėda!
   Taip kad niekada nelaikysiu asmens tautiškai susipratusiu žmogumi, kuris plakatuose tampo A. Smetoną. Tikras „baltiškasis“ (o ne butaforinis) tautininkas turėtų kritiškai vertinti demokratiją Lietuvoje sutrypusio diktatoriaus A. Smetonos „indėlį“.

   Tokia būtų mano nuomonė.

   • „Pažvelkit – juk ne autoritarinę A. Smetonos 1938 m. „konstituciją“, o Demokratinės Lietuvos Respublikos 1922 m. Konstituciją pateikė kaip Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos pagrindą. Paskaitykite apie šį dokumentą – gal jūsų protai, gerbiami nacionalistai, kiek prašviesės…“ Dėl partizanų požiūrio į 1922-ųjų ir 1938-ųjų LR Konstitucijas pritariu. Tai jau iš seniau žinojau, bet ne visi tautinių pažiūrų žmonės yra A. Smetonos akli gerbėjai. Pats irgi jo neidealizuoju bei nepritariu nuosaikesnei ar griežtesnei diktatūros formai. Tačiau palyginus su A. Sniečkumi ar V. Kapsuku ar dauguma dabartinių LR politikų, jis man atrodo kur kas doresnis.

    • Vilniaus žemaitis to Tamas Tikusšis:

     TAIP, be abejo Jums pritariu. Santykinai doresnis. Taip.
     Bet vis tiek pakankamai nedoras… O gerbti reikia tik dorus žmones.

     Tikrai pagarbos verti Basanavičius, Gediminas, Lietuvos partizanų vadai. Tačiau diktatorius A. Smetona – tai tas “šaukštas deguto į medaus statinę”. Trumpai tap pasakyčiau.
     Žinote, gilumoje ir aš esu tautininkas. Kai kuriais aspektais liberalas, kai kuriais – tautininkas. Ir manyje tai puikiai siejasi. Kaip ir dera Aisčių krašto žmogui.
     Dabartinių, kaip ir smetoninių, “tautininkų” formuojamas “tautiškumas” neturi nieko bendro su baltiškuojų mūsų savitumu. Pabrėžiu – nieko bendro. Tai kas, kad jūs plačiai vartojate baltų simbolius. Bet, įtariu, net nesuvokiate jų prasmės…
     VIENA IŠ SVARBIASIŲ BALTŲ SAVYBŲ, MUS SKIRIANČIŲ NUO SLAVŲ, ROMANŲ TAUTŲ – TAI INDIVIDUALIZMAS (t.y., prigimtinis liberalumas). Itin jis ryškus Žemaitijoje, žemaičių apgyvendintoje Sūduvoje. Mažiausiai jaučiamas (dėl slavizacijos) – Dzūkijoje. Tiesa, sovietmetis jį labai slopino. Todėl mūsų individualizmas įgavo itin savitas, dažna pakankamai atgrąsias formas.

     Tai va. O ką skelbia mūsų “tautininkai”? Kažkokį slavišką kairuolišką kolektyvizmą? Na, tautininkai, įvairūs skinai – tai daug kur jiems tai būdinga. ir jie toli tuo baltiškojo prado.
     Tačiau man paskutiniu metu apmaudu dėl kitko. Dėl Senosios baltų religojos bendruomenės “Romuva” politizavimo ir jos atitolimo nuo tikrųjų baltų tikėjimų. Jau Latvijos Dievturiai padarė šią klaidą. Kažkada radikalizavosi, viską “suposino”, sukurė dievų panteoną (kokio baltų gentys niekuomet neturėjo). Parodija…
     Mūsų “Romuva”, skirtingai nei Dievturiai, visą laiką buvo arčiau baltiškųjų šaknų. Tačiau, vardan populiarumo aukojama kokybė. Bendruomenė pritraukė nemažai neaiškaus plauko radikalų, kuriuose, giliau pažvelgus, mažiau baltiškumo nei kosmopolizuoto jaunimo tarpe. pastarieji, nors ir nesidabina tautiniais rūbais, mantalškai šlieka artimesniais senąjai tradicijai (per individualizmą ir pan). O radikalai (skinai ir pan.) kur pas juos tas baltiškumas? Juose aš matau stepių klajoklius mongolus ar arabus, o ne baltus.

    • Dėl skinų pritariu. Dėl jų, nukenčia tautininkų (plačiąja prasme, ne vien LTS) įvaizdis. Iš tiesų negerai, kai tautininkai siejami tik su tais tautinių pažiūrų asmenimis, kuriems didžiausias autoritetas yra A. Smetona. Tada dažnas gali pagalvoti, kad tokios istorinės asmenybės kaip V. Kudirka ar S. Kairys nebuvo tautininkai, nors man jie yra tautininkai plačiąja prasme. Aš tautininkus laikau ne vien istorinę ar dabartinę LTS. O man artimesnis būtų V. Kudirka negu A. Smetona.

   • Geriau A.Smetona nei tas lietuviškas liberalizmas kuris pražudė LDK,šitie njumarksistai-liberastai sunaikins ir visą europą.

    • Pikc:

     Tai kad nė velnio tas liberalizmas ne lietuviškas – nebent tikėsite vieno-kito liberastiko kliedesiais. Jei tas “lietuviškas eldėka-iškas liberalizmas” būtų dar užsitęsęs, Lietuvoje apskritai lietuviškai kalbančių ir lietuviais save laikančių žmonių nebūtų likę. Liberastija apskritai yra BET KOKIO tautiškumo ir patriotizmo priešas – tad liberastikų, save pristatančių “Lietuvos patriotais” ar net “beveik tautininkais”, pliurpalais nebent visiškai naivūs žmogeliai gali tikėti. 🙂

 15. Vilniaus žemaitis:

  Tą diktatorių perversmininką A. Smetoną tikrai derėtų iš jo išmesti. Gėda, kad tokiais “nusipelniusiais” veikėjais didžiuojatės…
  Jau girdžiu, kad tuoj prabilsit apie A. Smetonos “tautiškumą”… Taip, jis sėkmingai bandė jį formuoti, tik labai iškreiptą, butaforinį, visiškai neatitinkanti baltiškos dvasios. Kas jei ne A. Smetona labiausiai prisidėjo niveliuojant Lietuvos tarmes, ir senuosius etnosus. Na, žemaičiai kito būdo – tad didele dalimi atsilaikė, tačiau vis tiek didele dalimi prarado savimonę. O ar žinote, kad smetoninėje Lietuvoje buvo vengiama užsiminti, kad ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje yra Žiemgalos, Kuršo dalys? Ar žinote, kad istorijos vadovėliuose tai buvo sąmoningai nutylima, baiminantis, kad Latvijai nekiltų pagunda pereikšti teritorines pretenzijas Lietuvai. Taigi, kas labiausiai trypė baltiškąjį mūsų tapatumą? Ogi visi – ir Žečpospolitos sulenkėję bajorai, ir carinės Rusijos rusinai, ir sovietai, bet ir tas jūsų garbstomas diktatorius Smetona…
  Gėda man už jus pseudo “tautininkai”…
  Įtariu, kad jūs ne itin suvokiate, kaip formavosi mūsų etninis tapatumas ir kur slypi jos prigimtinės vertybės. Jūsų demonstruojamas tapatumas labai jau ryškia „slavizuotas“… Lietuvis iš prigimties yra individualistas, demokratas. Pažiūrėkit – Viduramžiais LDK buvo bene pati demokratiškiausia Europos šalis (Gedimino laiškai, bendros su Lenkija valstybės demokratija, renkami monarchai). Patvaldystės ir tironijos apsėstoje Europoje buvome pažiba. Ir visą tai – iš senųjų baltų tikėjimų. „Tikėjimų“ – būtent daugiskaitoje, nes net ir tai iliustruoja mūsų individualizmą, laisvės siekį. Net miškuose su bolševikiniu maru kovoję Lietuvos pokario partizanai tai suprato. Pažvelkit – juk ne autoritarinę A. Smetonos 1938 m. „konstituciją“, o Demokratinės Lietuvos Respublikos 1922 m. Konstituciją pateikė kaip Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos pagrindą. Paskaitykite apie šį dokumentą – gal jūsų protai, gerbiami nacionalistai, kiek prašviesės…

  Mano giminaičių tarpe taip pat būta partizanų. Ir buvo jie paprasti, savo tautą gerbiantys partizanaut išėję ūkininko sūnūs. Iš senelių pasakojimų žinau, kad jiems tikrai nebuvo būdingas toks radikalumas, kuri demonstruojate savo tose „vaikštynėse“. Gėda
  Taip kad niekada nelaikysiu asmens tautiškai susipratusiu žmogumi, kuris plakatuose tampo A. Smetoną. Tikras „baltiškasis“ (o ne butaforinis) tautininkas turėtų kritiškai vertinti demokratiją Lietuvoje sutrypusio diktatoriaus A. Smetonos „indėlį“.

  Tokia būtų mano nuomonė.

 16. Atmintis:

  Istorinį mūsų likimą žymi karaliaus Mindaugo sukurti suverenios valstybės pamatai.

 17. Vijolė:

  Aš manau, kad į eitynes patį “pavojingiausią” plakatą atsinešiau aš. Mes su draugais stebėjomės, kad mus taip dažnai fotografuoja, matyt mūsų plakatas yra pats gražiausias Gedimino prospekte. Ketinau su tuo plakatu nusifotografuoti, bet pamaniau – rasiu internete iš geresnio rakurso. Deja, nei alfa.lt, nei delfi.lt tarp daugybės nuotraukų šito plakato nuotraukos nebuvo nė vienos.
  Ačiū alkui.lt , kad paskelbė nuotraukas su tuo plakatu: ” Apginsim šeimą – išsaugosim Lietuvą!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: