Kyla potvynio pavojus Kauno ir Jonavos rajonuose bei Kauno mieste (1)

Potvynis Kaune 1931 m.

Potvynis Kaune 1931 m.

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba praneša, kad dėl pavasario polaidžio Neries upėje prasidėjo ledonešis, pakilo vandens lygis ir toliau kyla iki pavojingos ribos.

Kauno ir Jonavos rajonuose ir Kauno mieste skelbiamas civilinės saugos signalas „Potvynio pavojus“.

Potvyniai Kauno apskrityje yra viena iš dažniausiai pasitaikančių ekstremaliųjų situacijų priežasčių. Gali būti užtvindyti dideli plotai Kauno miesto, Kauno, Jonavos, Kėdainių, Prienų rajonų, Birštono savivaldybių teritorijose.

Norėdami tinkamai pasirengti potvyniui, apsaugoti save ir savo turtą, gyventojai, ūkio subjektų, įstaigų vadovai, turėtų iš anksto viską įvertinti ir pasirūpinti.

„Paruoškite visas turimas plaukiojimo priemones, apsirūpinkite paprasčiausiais plaustais, vandeniui nelaidžia apranga (guminiais batais, apsiaustais ir pan.). Pasirūpinkite ilgai negendančių maisto produktų, geriamojo vandens, būtiniausių medikamentų, degtukų, žvakių.

Turėkite nešiojamąjį radijo imtuvą ir žibintuvėlį, atsarginius elementus. Automobilius palikite saugioje teritorijoje, vertingus daiktus sukelkite kuo aukščiau. Sutvarkykite vandens nutekėjimo sistemas, išvalykite lietaus nutekėjimo groteles. Ruoškitės galimam evakavimui.

Nepasiduokite panikai, perspėkite artimuosius, kaimynus Būkite įsijungę Lietuvos nacionalinio radijo ar televizijos programą. Laukite tolesnių nurodymų“, – patariama patenkantiems į pavojingą zoną.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Dar ko gero apsems tą nemirtingą Kauno salą, į kurią tiek valstybės, ES paramos pinigų sudėta pagal kažkieno užgaidas statant joje “Žalgirio” areną, o dabar vėl kišami valstybės pinigai į ten ŠMM sprendimu statomą kažkokį mokslo žinių populiarinimo centrą. Tai gal ir krepšinio šią savaitę arenoje nebebus. Butkevičiaus išlaidavimas valstybės lėšomis baisus, matyt, yra pagrindo jį prokurorams apklausti plačiau – ne tik dėl Druskininkų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: