Sulaikyta daugiau kaip 300 kg hašišo (video) (0)

Policijos nuotr.

Policijos nuotr.

Šių metų sausio 26–27 d. Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai slaptos policijos operacijos metu sulaikė tris panevėžiečius įtariamus narkotinių medžiagų kontrabanda. Iš neteisėtos apyvartos išimta virš 300 kg narkotinių medžiagų, kurių vertė juodojoje rinkoje apytiksliai svyruoja nuo 770 000 iki 2 800 000 Eur.

Slapta policijos operacija suorganizuota remiantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro atliekamo tyrimo metu gauta ir surinkta informacija apie organizuojamą ir vykdomą narkotinių medžiagų kontrabandą iš Ispanijos Karalystės į Lietuvos Respubliką bei šių medžiagų platinimą labai dideliais kiekiais.

Pirminėje tyrimo stadijoje, Panevėžyje buvo sulaikyti trys šio miesto gyventojai siejami su organizuotu nusikalstamumu. Su įkalčiais sulaikytas krovininio automobilio vairuotojas – tiesioginis narkotikų kontrabandos vykdytojas bei vienas iš kontrabandos organizatorių – krovininių pervežimo bendrovės direktorius. Taipogi, sulaikytas dar vienas iš organizatorių, automobiliu BMW X6, gabenęs ką tik į Lietuvos Respubliką krovininiu automobiliu, kontrabandos būdu, įvežtus daugiau nei 20 kg narkotinių medžiagų – kanapių.

Sulaikymo operacijos metu iš neteisėtos apyvartos išimta virš 300 kg narkotinių medžiagų – hašišo, atgabento iš Ispanijos Karalystės į Lietuvos Respubliką. Narkotikai į Lietuvos Respubliką įvežti krovininiu automobiliu, sumaniai juos paslėpus tarp teisėtai pervežamų agurkų krovinio, kuris buvo naudotas narkotikų kontrabandos priedangai.

Sulaikymo ir kratų metu išimtos įtariamųjų naudotos ryšio priemonės: mobilaus ryšio telefonai, radijo stotys, kompiuteriai, ginklas ir kiti svarbūs ikiteisminiam tyrimui daiktai ir dokumentai.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų (LR BK 260 str. 3 d.), už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą numatoma laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų (LR BK 199 str. 3 d.).

Trims įtariamiesiems asmenims Vilniaus apylinkės teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Ikiteisminis tyrimas atliekamas Lietuvos kriminalinės policijos biure. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja LR Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento prokurorai.

Tikima, kad hašišas pradėtas gaminti centrinėje Azijoje, tai patvirtina ir pavadinimas kilęs nuo arabiško žodžio ,,haššašin”, kuris kilo nuo Asasinų sektos pavadinimo. Hašišas gaminamas iš augalo Cannabis sativa, arba kanapių, kurios auga daugelyje pasaulio vietų. Labiausiai jis paplitęs Europoje, Šiaurinėje Afrikoje dalyje ir Azijoje, mažiau Amerikoje. Pagrindine šalimi gamintoja laikomas Marokas.

Lietuvos neteisėtoje narkotikų rinkoje hašišas nėra populiarus. Pasauliniame narkotikų kontrabandos žemėlapyje Lietuva yra šios rūšies narkotikų tranzitinė valstybė, per kurią kvaišalai gabenami iš Vakarų (Maroko, Ispanijos Karalystės, Nyderlandų Karalystės) į Rytus (Rusijos Federaciją), tai patvirtina ir Lietuvos teisėsaugos institucijų sulaikomi ir iš neteisėtos apyvartos išimami labai dideli hašišo kiekiai. 2014 m. Lietuvoje išimta apie 700 kg, 2015 m. apie 500 kg hašišo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: