Artėjant Seimo rinkimams, konservatoriai susirūpino išsikerojusiu alkoholizmu Lietuvoje (16)

alkoholisTėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Taryba sutarė siekti, kad nuolat alkoholį vartojantiems asmenims, iki kol jie nepradės gydytis, turi būti sustabdomas piniginių socialinių išmokų mokėjimas, jas pakeičiant socialinės paramos teikimo paslaugomis (maitinimo, rūbų įgijimo ir t.t.).

Tokie asmenys turi būti stebimi ir skatinami keistis, siūlomas gydymasis nuo alkoholio priklausomybės, siejant gydymąsi nuo alkoholinės psichozės ar lėtinio alkoholizmo su tolesniu socialinių išmokų mokėjimu.

Taip pat socialines išmokas vaikams reikėtų pakeisti talonų už maistą išdavimu.

Siekiama, kad alkoholio prieinamumą mažinti reikėtų leidžiant stipriais alkoholiniais gėrimais prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, uždraudžiant prekiauti degalinėse ir trumpinant prekybos alkoholio leistinumo laiką.

Pranešime spaudai rašoma, kad galutinę dokumento redakciją parengs 2016 m. Seimo rinkimų programos rengimo grupė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Diedas:

  Durni svaičiojimai. Dabar pas mus kaime gali nerakint durų. Vejapjovė pievelėj per vasarą riogso, nėra minčių, kad kas nors gali paimt. Penkerius metus, nebuvo nė vienos vagystės, nors yra viena nedirbanti, stipriai gerianti šeima ir keletas pavienių tinginių pijokų.
  Atimk iš jų pašalpas – eis vogt.
  Dėl to nukentės ne girtuokliai, bet dorai gyvenantys, taupantys geresniam daiktui ir atreitį kuriantys žmonės.
  Ne kokia perspektyva.
  Pagal EU įstatymus visi piliečiai privalo turet pajamas pragyvenimui. Girtuoklis irgi žmogus, tik ligotas. Nevalia iš jų atimt pinigų.

  • Nebuvo vagysčių? Greit bus. Čia tik laiko klausimas. Jei darbo įrankius mėtote kur papuola – pritrauksite vagis. Ir pats būsite kaltas.

  • Žemyna:

   Tamsta teisus – jie tikrai eis, tik mažytis netikslumas: PLĖŠIMO, ne tik „nekaltų” vagysčių, bus nelyginamai daugiau, negu dabar yra, . O kad tamstos kaime nėra – ačiū, kad pranešei. Tai maloni išimtis. Gidai pagaliau turės kur turistus vedžioti, kad parodytų, jog Lietuvoje nevagiama… 😉
   Reikalas „tame”, atsprš., reikalas tas, kad mūsiškiai niekaip neperprato paprasto dalyko – apmąstyk, suprojektuok VISĄ grandinę esamų įvykių, padėties ir priežasties, planuojamų poveikio priemonių ir tikėtinų bei siekiamų rezultatų…
   Stipriai apriboti – NUSIKALSTAMAI pavėluotas ir tik pirmas žingsnis. Tačiau tuo neturi baigtis.
   Medikai paaiškins, koks pragaras prasideda alkoholiko organizme. Tokio žmogus savo jėgomis nepajėgus įveikti. Realybės ignoruoti negalima. Taigi, sakyk ne tik A, bet, su visų sričių specialistais pasitaręs, sakyk ir B, ir C, ir Z… Jei reikia, tai ir V dviem kuoleliais paramstyk, kad tai nebūtų dar vienas garsiai ištrimituotas tuščias projektas.
   Protingesni gal ir geriau patars, o mano galva – šiems žmonėms turėtų būti įrengti savotiški „SPA centrai”. Pradžiai galima kad ir turimuose pataisos namuose. Kur žmonės po priverstinio išblaivinimo būtų ir gydomi, ir reabilituojami, ir jų turėti darbo įgūdžiai atgaivinami, ir sportuojama. Kai protuose šiek tiek šviesos rasis – tai ir sveikatos žinių kursas pravers. Be to – būtinas profesinis mokymas.
   Vasarą kur nors gamtoje praverstų ir vasaros stovyklas organizuoti – gal kareivinėse? Kad gamta, laisvė, gryno oro išvėdinti plaučiai juose sužadintų prisiminimus, kai jie dar žmonės buvo (t.y., dar ne nudėvėtos alkoholio „glušinimo” mašinos), sužadintų norą siekti oraus gyvenimo… Tais pačiais savianalizės tikslais leisti kartu su savanoriais kokį ruožą pašliaužti ar pabėgėti, kad patys palygintų, kaip alkoholis jo organizmą nuskriaudė, kad nepajėgūs su vienmečiais judėti…
   Žinome, kad po gydymo dauguma neatlaiko atkryčių. Juk realybėje jų nelaukia rožinis sėkmių kelias.Gal būt tiems, kas sėkmingai pereis pirmąjį gydymo ir grąžinimo į gyvenimą etapą pasiūlyti vos vėl pajutus poreikį gerti skubiai atvykti į savanorių būrį (gal specialų padalinį). Fizinis krūvis teigiamai paveiks jų medžiagų apykaitą ir organizmui nebereikės alkoholio. Socrūpyba tuo metu turėtų atstoti tėvą jų vaikams, viskuo pasirūpinti.
   Kadangi laiku nepasakyta „Stop” pelnui iš prekybos velnio lašais, šiandien kažkada valstybės pasiimtą nuodėmingą PVM teks 10-pai alkoholio nuskriaustiems grąžinti. Jų grąžinimo į gyvenimą programa turės trukti ne vienerius metus VALSTYBĖS pinigais, „liberaliai” (= niekingai, neatsakingai, arogantiškai) tenkinusios savo poreikius iš žmogaus silpnybių…
   Deja, mūsų augimo metai turėjo daugiau nuodėmių ir žioplų, neraštingų klaidų, negu teigiamų pusių. Bent jau nuodėmės labai aštriais dantimis į viršų kyšo, šalies psichologinę atmosferą ardo, visus žeidžia, sėja neviltį… Juk ir partija – tik iš nevilties gauti balsų susigriebė, kad jau laikas nustoti nepastebėti, kas ant nosies lipa. Jei dar išmoks ir nekrauti savo nuodėmių bei klaidų ant prasigėrusių nabagų, įgausime vilties. O jos visi ištroškę.

  • Klausimas:

   Ir pagal kokį ES įstatymą piliečiai privalo turėti pajamas? Ir kaip tas turėjimas, anot įstatymo, turi pasireikšti?

   Geriantys bet kokiu atveju eis vogti – gėralui bus vis maža ir maža.

 2. Mindaugas:

  Pavėluotas susirūpinimas… Alkoholizmas tebuvo pasekmė. Na gerai, tarkim nustos gerti kuriam laikui žmogus, bet netrukus vėl susidurs su negailestinga savo sąžine ir karčia gyvenimo realybe. Mūsų rajone nemažai žmonių pradėjo gerti iš nevilties, kad sugriuvus kolūkiams, taip ir nerado darbo; o jie augo laikais, kai valdžia parūpindavo darbus. Netgi mano tėvas ir dabar priekaištauja politikams, kad jie kaimuose nekuria darbo vietų… Tikrovė kitokia – gyvename laikais, kai žmonės turi patys verstis – tapti patys verslininkais, o ne laukti malonės iš valdžios. Beje, valstybės tarnautojų daugiau negu reikia. Gerai, žmonės išvažiuoja į užsienį, pamato pasaulio, kartais sugrįžta ir turi daugiau minčių, kaip kurti Lietuvą.

  • Mindaugas:

   [Pratęsiant mintį ir nutolstant nuo politikos bei alkoholizmo…] Gerai, tuo, ką kaime prie namų užsiaugini, gali prasimaitinti, bet nesumokėsi bulvėmis už elektrą ir kitus mokesčius, pramonės ir kitų prekių natūriniais mainais neįsigysi… Gaila, versti žemės ūkiu apsimoka tik tampant stambiu ūkininku. Žemės ūkyje nebereikia tiek žmonių, kiek reikėdavo anksčiau. O kaime paslaugų rinką sunku plėtoti, nes gyventojų mažai… Praktiškai išnyko vienkiemiai, dabar tuštėja kaimai… Žiū, važiuosim po kelių dešimtmečių į kaimą vien dėl ten esančių kaimo turizmo sodybų, o ne kaip į savus ar tėvų namus…

  • Diedas:

   O mūsų rajone, dar ir nesugriuvus kolūkiams gėrė. Net dar daugiau.
   Per darbymetį kolūkio pirmininkas uždrausdavo parduotuvėje prekiaut alkoholiu. Mechanizatoriai lakdavo odekoloną, denatūrą ir visa kas dega, nesislėpdami.
   Nekvaili, neprasigėrę žmonės tada užsipildydavo savo aruodus grūdais ir bulvėmis nesitepdami rankų.
   Puslitris traktoristui, ir derlius ne kolūkio sandėlyje, o tavo kieme.
   Pasiguglinus “Būkit sveiki ufonautai” ir “Ufonautams sugrįžus” galima rast sovietmečiu kurtus, nudailintus, bet konkrečiai parodančius, kaip tais laikais “kai visi turėjo darbus ir buvo laimingi” liaudis gėrė.

 3. Bartas:

  Pirma. Panaikinti svaigalų prieinamumą. Tada , mano, kaimo girtuokliai privalės sukarti 12 km. iki miestelio. Labai nepatogu. O , kai pas tokius ant atšlaimo pradės rinktis balti akliai – labai pavojinga , valstybė privalės tokiems padėti.
  Antra. Kadangi mūsų gyvenimą valdo “visagalis dievas rinka”, tai po kurio laiko išaiškės , ką paklausa sako pasiūlai. Vėl Tautos išrinktiesiems reiks pasukti smeginines. Teisingai , tai užtruks , bet jau prieitas liepto galas.
  Gal kas žino. Kokį šūdą į alų pila “tautos verslininkai”.

 4. Diedas:

  Kaip žmonės negers,kai varoma girtuoklystės propaganda.
  Isijungus bet kurią “tautinę” televiziją vis tiek pamatysi girtuoklius, degradus, mušeikas ir nevalas.
  Dar nesusigėrusiems yra į ką lygiuotis.
  Kovojantis su arielkos šėtonu, ar dvejojantis žmogelis, televizijoje matydamas tik nelaimes, verčiamas suprast,kad vis tiek gyvenimas suknistas ir neverta kovot. Geriau dar kartelį išgert. Juk yra baisesnių pijokų.
  Pagrindinis postūmis girtuokliaut yra neviltis.
  Pakaruokliškas nuotaikas kursto televizija. Pagrindiniai internetiniai portalai atvirai žemina tautiniu pagrindu. Lietuvoje žiauriai negatyvi, nesuteikianti vilties, informacinė aplinka. Įklimpusiam į ją vargšui žmogeliui atrodo, kad atėjo pasaulio pabaiga, “blogiau jau nebus” ir nieko kito nelieka,kaip nuo informacinio purvo gelbėtis stiklelyje.
  Tai kas dabar vyksta, drąsiai galima vadinti informaciniu teroru.
  Į informacinį karą neįtrauktose šalyse negatyvi informacija neviršyja 20 proc. Mūsuose gi, viskas atžagariai.
  Bet nuo informacinio teroro galima nesunkiai išsigelbėt. Tereikia nežiūrėt televizoriaus ir nesiknist internete, ir po poros savaičių gyvenimas nušvinta kitomis spalvomis.

 5. LosAngeles:

  nu labai geras pavadinimas… artejant rinkimams susirupino, bet jie ateis ir praeis, o kaip tada su rupesciu? kai rinkimai praeis, kaip tada bus su ‘rupesciu’? Klausiu, o jausmas itartinas kirba sirdyje: bus kaip buvo jau daug kartu- pamirs rupesti… Juk bus nauji, svarbesni rupesciai: isikurti, ‘prisimatuoti’ nauja kede, pareigas, posta, o ir atlyginima deranti ‘rupesteliui’ reikia issirupinti… Darbu per akis ir menkniekiais (issivaikstanciais zmonemis, besaiku alkoholizmu…) uzsiimdineti nera kada, na bet kol kas, kol dar tik priesdarbymetinis surmulys, reikia kazkuo pasirupinti… ‘rupesteliai’ tam ir yra kad rupintusi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: