Lenkijoje vėl kyla protestai (5)

EPA nuotr.

EPA nuotr.

Gruodžio 19 dieną Lenkijoje surengtos save pasivadinusios Demokratijos apsaugos komiteto masinės demonstracijos.

Didžiuosiuose Lenkijos miestuose susirinko žmonės, kurie ragino nevaržyti demokratinių laisvių bei garantuoti konstitucinio teismo nepriklausomybę, nepolitizuoti valstybinės žiniasklaidos ir valdžios institucijų.

Prie protestuojančiųjų prisidėjo ir  Londone, Briuselyje, Berlyne bei Japonijoje gyvenantys lenkai.

Varšuvoje prieš protestuotojus išėjęs Demokratijos apsaugos komiteto lyderis Mateušas Kijovskis pareiškė, kad yra maloniai nustebintas, kad tiek žmonių išėjo į gatves.

„Mes čia todėl, kad mes žinome, kas gyvenime yra svarbu, o svarbiausia – laisvė. Be jos mes nebūsime laimingi“ – sakė M. Kijovskis.

Protestus prieš valdančiąją „Įstatymo ir teisingumo partiją“  rengia rinkimus pralaimėjusios Piliečių platformos šalininkai. Neramumus sukėlė faktas, kad naujai išrinktas parlamentas atleido penkis Lenkijos Konstitucinio teismo teisėjus, kuriuos paskyrė prieš tai buvusi valdžia.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .

5 komentarai

  1. Vilnietis:

    LIBERASTU TRAUKINYS NUVAZIAVO. DEL TO JIE IR RENGIA TUOS MITINGUS NES ZINO KAD TUOJ REIKES ATSAKYTI UZ SAVO DARBUS PARDAVINEJANT LENKIJA GEYROPAY.

  2. Kas čia per “Vilnietis” su tradiciškai “kauniškais” susirūpinimais Lenkija…

  3. ruta:

    Lenkijos K dvasios , matomai tokio pacio lygio ,kaip ir Lietuvos , tokius reikia ne keisti , o apriboti ju apetitus savaip traktuoti Konstitucija , o gal net naikinti situ Tautos islaikytiniu institucija , kur vien pensiju gauna dvi / 700 euru + 800 euru/ .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: