Steigiamas registras naminiams augintiniams (7)

Nora1-K100

V. Vaiškūnaitės nuotr.

Vyriausybė posėdyje pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui įsteigti Gyvūnų augintinių registrą. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas nustato, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. turi pradėti veikti Gyvūnų augintinių registras, kuriame privalomai bus registruojami tokie augintiniai kaip katės, šunys, šeškai.

Gyvūnų augintinių registravimo tikslas yra mažinti beglobių ir bešeimininkių kačių ir šunų populiaciją, taip užtikrinant jų gerovę, apsaugoti visuomenę ir kitus gyvūnus nuo pavojingų gyvūnų ir pavojingų gyvūnų ligų, ypač nuo pasiutligės, kurią platina katės, šunys ir šeškai, sudaryti sąlygas surasti gyvūną augintinį pagal Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje įregistruotą gyvūno augintinio laikytoją ir taip užtikrinti gyvūnų augintinių atsekamumą. Bus sukurta vieninga mikroschema paženklintų gyvūnų augintinių registravimo duomenų bazė, kurioje bus registruojami gyvūnai augintiniai.

Šiuo metu Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija bei VšĮ Gyvūnų registravimo centras turi atskiras duomenų bazes, kuriose registruojami gyvūnai augintiniai. Tačiau šie duomenys neišsamūs, neturi vieningos sistemos, gyvūnų augintinių savininkai neturi galimybės patys išregistruoti nugaišusių gyvūnų augintinių iš šių duomenų bazių. Sukūrus Registrą, šiuos duomenis perims VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras ir juos sutvarkys pagal pateiktus Registro klasifikatorius.

Šiuo metu privaloma šunų registracija yra 15-oje Europos Sąjungos šalių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Goda:

  Privaloma registracija gyvūnų gerovės neužtikrins – padaugės benamių, dėl registracijos mokesčių niekas nebenorės jų globoti. Žmones kaime turintys sąlygas laikyti kelis gyvūnus to nebegalės daryti, nes jiems brangiai kainuos ir kiekvieno registracija ir gyvūno vežiojimas į miestus. Globojantys gyvūnus žmonės taps nusikaltėliais.
  Pačiame pranešime rašoma, kad tik 15 (iš 28) šalių būtina šunų registracija (jei kačių ir šeškų registracija jose taip pat būtų privaloma, to nebūtų pamiršę paminėti). Manau, tų šalių pragyvenimo lygis aukštesnis nei Lietuvoje.
  Daugybė dabar Lietuvoje gyvenančių gyvūnų bus sunaikinta. Lietuvoje priimama nemažai kvailų įstatymų, bet šitas dar ypatingai žiaurus.
  Sunku patikėti, kad tokia nesąmonė padaryta, bet matyt kažkam naudinga.

 2. Benamių ne taip išvengia:

  Benamių gyvūnėlių mažės, kai socialiai remtini žmonės per labdaros organizacijas ir augintiniams maisto gaus – tiek, kad tikrai jo pakaktų.
  Šiemet pailgėjo eilės prie maisto banko. Kiek žmonių iš tos eilės su skausmu širdyje atsisakė ar ir nusikratė savo mylimo padarėlio? O kabinetinių fotelių trintukai įsivaizduoja, jog žmogus gali lyg fokusininkas ištraukti iš kišenės 15€? Tas, kuriam vaistinės jau išsėmė visas laidotuvėms turėtas santaupas.? Visai pablūdo ponai? Ar gal ministerijose darbuojasi net aritmetikos nesimokę?
  Pvz., rimta lėtine liga sergantis pensininkas, kuriam pensijos užtenka tik vaistams ir komunaliniams (su socrūpybos pagalba), kuris jau skaičiuoja, ko dar atsisakyti – TV ar telefono, nes po mokesčių likusių poros dešimčių eurų jau neužtenka maistui, – pagal m-jos svajoklius gali turėti atliekamų 15€? Juk tam gyvūnėliui dar ir už veterinaro paslaugas reikia mokėti, ir skiepyti, ir gydyti prireikia.
  O vienišieji, kas benamį ar iš prieglaudos priglaudė? Dabar gaus finansinę 15 € baudą? Nes per daug komforto jam turėti uodeguotą draugą?
  Suprantu, kai čipuojami veislynų žvėreliai – jie gali tapti vagių ar reketuotojų masalu, ar iš tiesų pasiklysti…

 3. Mintis:

  Tegul vaikus suregistruoja Lietuvoje: kiek valkataujančių,kiek alkstančių,kiek varge gyvena, kiek iš vis jų yra nelankančių mokyklos?Jei žmogus priglaudė iš gatvės gyvūnėlį ar kur skurstantį, tai jis jo neskriaudžia,namo parsivedė prižiūrėt.Tai ne ten prioritetai sudėti.

  • Žemyna:

   Kaip suprantu, ne dėl prioritetų tai, o dėl biudžeto. Arba Jo šventenybė Lobizmas.
   Taip ir neišmoko kreiptis į tautą ir pasakyti: turime štai tokią bėdą, nesugalvojame, kaip kitaip ją išspręsti, kaip tik uždėti naują mokestį. Jei ir neatsirastų kas ką nors protingesnio pasiūlytų, tai bent žmonės jausis gerbiami, nes su jais tariasi, o ne kaip baudžiauninkams lažą padidina vienokia ar kitokia forma…

 4. Mintis:

  Tai taip ir liko neaišku priglaustas katytes ir šunelius suvežti į Žėmės ūkio ministeriją ar į Vyriausybę?

 5. alksnaitis:

  Kai prieš metais išgirdau Petro Auštrevičiaus – vir. derybininko dėl Ignalinos atominės uždarymo,Lietuvos pramonės žlugdytojo, nuolankaus tarptautinių korporacijų tarno, kalbas apie neva dabar tapusio kovotoju už Lietuvos gyvūnus, jau tada norėjo visus ženklinti – ,, čipizuoti‘. Prisiminiau Arron Russo –Amerikos verslininką, kino prodiuserį, kino režisierių , politinį veikėją , jo paskutinis darbas buvo ,, Amerika nuo laisvės iki fašizmo“ savo vienoje kalboje jis pasakojo, kaip jis draugavo su tarptautinių bankinių korporacijų klano atstovu , vienu iš Rokfeleriu. Arron Russo klausė to atstovo koks jūsų galutinis tikslas, juk jus valdot beveik visą planetą,visus pinigus , tas jam atsakė, kad tikslas sužymėti – čipizuoti visus žmones, totalinei kontrolei….Tas atstovas Arron Russo kalbino tapti vienu iš jų, tiksliau dirbti jiems. Russo nesutiko, po pusmečio jis mirė vėžiu 2007.09.14…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: