Penktadienis, 28 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Seimas linkęs uždrausti prekybos tinklams dirbti per šventes

www.alkas.lt
2015-11-10 13:42:07
13
PERŽIŪROS
1
Seimas baigė šių metų rudens sesiją

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.
Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Ekonomikos komiteto patobulintam naujos redakcijos Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo  įstatymo projektui Nr. XIIP-2694(2).

Šiuo teisės aktu siekiama išsamiau reglamentuoti poveikio priemonių taikymo ūkio subjektams projektams procesą,  riboti didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimą ir užtikrinti tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyrą.

Šis įstatymas nebūtų taikomas didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių ir tiekėjų, kurių bendrosios pajamos paskutiniais finansiniais metais yra didesnės kaip keturiasdešimt milijonų eurų, santykiams.

Numatoma, kad Konkurencijos taryba prižiūri, kaip mažmeninės prekybos įmonės laikosi šio įstatymo reikalavimų, atlieka pažeidimų tyrimus, nagrinėja bylas dėl šio įstatymo pažeidimo ir taiko šiame įstatyme nustatytas sankcijas; įvertina žemės ūkio ir maisto produktų (pagal Vyriausybės patvirtintą maisto produktų sąrašą) kainų struktūrą tarp žemės ūkio veiklos subjektų, perdirbėjų ir mažmeninės prekybos įmonių ir nustačius faktus, kai prekybos įmonių kainų dalis iš žemės ūkio ir maisto produktų pardavimo viršija daugiau kaip 5 procentus žemės ūkio veiklos subjektams ir perdirbimo įmonėms tenkančių pajamų, reikalauja iš mažmeninės prekybos įmonių pagrįsti pajamų padidinimą. Nustačius tai, kad mažmeninė prekybos įmonė nepagrįstai padidino kainas, atliekamas pažeidimo tyrimas ir taikomos įstatyme numatytos sankcijos; atlieka šio įstatymo įgyvendinimo stebėseną ir teikia Vyriausybės paskirtai teisinio reguliavimo stebėseną koordinuojančiai institucijai šio įstatymo įgyvendinimo stebėsenos pažymą; atlieka kitas šiame įstatyme nustatytas funkcijas.

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad Konkurencijos taryba, atlikdama šiame įstatyme nustatytas funkcijas, turi teisę duoti privalomus nurodymus mažmeninės prekybos įmonėms, tiekėjams, kitiems asmenims ir viešojo administravimo subjektams pateikti dokumentus, tarp jų ir tuos, kuriuose yra komercinių paslapčių, ir kitą informaciją, reikalingą šiame įstatyme nustatytoms jos funkcijoms atlikti; apklausti asmenis, susijusius su tiriamais mažmeninės prekybos įmonių veiksmais, gauti iš šių asmenų rašytinius parodymus, kviesti atvykti duoti parodymų į pažeidimo tyrimą atliekančio įgalioto pareigūno tarnybines patalpas;

Svarstymo metu pritarta siūlymui mažmeninės prekybos įmonėms drausti dirbti švenčių dienomis, kurios yra numatytos Darbo kodekso 162 straipsnyje.

Taip pat pritarta siūlymui mažmeninės prekybos įmonėms drausti didinti pajamų dalį iš žemės ūkio ir maisto produktų pardavimo (pagal Vyriausybės patvirtintą maisto produktų sąrašą) daugiau kaip 5 procentus, lyginant su žemės ūkio veiklos subjektams  ir perdirbimo įmonėms tenkančiomis pajamų dalimis bei užtikrinti didesnį nei 1 procento nusidėvėjimo koeficientą daugkartinei tarai ir/ar paletėms.

Plenarinio posėdžio metu nutarta papildyti ir Konkurencijos tarybos funkcijas, numatant, kad ši institucija atliktų prevencinius mažmeninės prekybos įmonių sudaromų sutarčių patikrinimus ir duomenis apie tokius patikrinimus teiktų Vyriausybės paskirtai teisinio reguliavimo stebėseną koordinuojančiai institucijai kartu su šio įstatymo stebėsenos pažyma.

Po svarstymo projektui pritarė 50, prieš balsavo 4, susilaikė 35 Seimo nariai.

Spausdinti 🖨

Nėra susijusių.

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Giedrius says:
    11 metų ago

    “tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyrą”
    (besiverčiančioms didelę rinkos galią turinčioms įmonėms)…ankstesn.

    “PRIEŽIŪRA”
    (KONTROLĖ)…ankstesn.

    ” 11) sutartyje nustačius fiksuota pinigų suma išreikštą komercinę nuolaidą, nesusietą su prekių pardavimu, kokybe, logistika (prekių paskirstymu ir pristatymu), prekių pardavimo skatinimu ir (ar) kitomis prekių pirkimo ir pardavimo sąlygomis, bei pareikalavus priimti neparduotas maisto prekes (kurių nedraudžiama grąžinti pagal šios dalies 7 punktą), už kurias buvo gauta fiksuota pinigų suma išreikšta komercinė nuolaida, atsisakyti grąžinti tiekėjui šioms grąžintoms maisto prekėms proporcingai tenkančios fiksuota pinigų suma išreikštos komercinės nuolaidos dalį.”
    (…) naujas skirsn.

    ” priežiūros institucija, jos funkcijos ir teisės”
    (kontrolės institucija)

    “teisinio reguliavimo stebėseną koordinuojančiai institucijai šio įstatymo įgyvendinimo stebėsenos pažymą”
    (…) …naujas

    “atlikdama šiame įstatyme nustatytas funkcijas, turi teisę”
    (…) …naujas

    “ir kitą informaciją, reikalingą šiame įstatyme nustatytoms jos funkcijoms atlikti”
    (…) …naujas

    “ir tiekėją identifikuojančių duomenų”
    (…)..nauj. intarp.

    “tarybos sprendimu – ekspertai, specialistai ir kiti asmenys”
    (…) …naujas

    “Pareiškimo atlikti pažeidimo tyrimą pateikimas”
    (…) …naujas IR ITIN ITIN ĮDINGU žodžiu

    “Pareiškėjas, norėdamas inicijuoti pažeidimo tyrimą, Konkurencijos tarybai turi pateikti rašytinį pareiškimą atlikti pažeidimo tyrimą (toliau – pareiškimas)”
    (…) …atnaujinta //nevykusiai, – po “zajavke” užuot skelbiant, prašant, pradedant …”inicijauja” :)//

    “paskirtai teisinio reguliavimo stebėseną koordinuojančiai institucijai”
    (…) … atnauj.

    *****
    Ką gi, džiugiai su PRIEŽIŪRA už palūkaninį skolinį “kontrol” pradėjusi,
    aišku ant “interes” palūkaninio greituko įmesto kluptelėjus išsyk (užuot poreikius ar lūkesčius TARUS)
    toliau
    jau kaip įsiėdę, – ant
    “fiksacijų”
    “funkcijų”
    “koordinacijų:
    su
    “identifikuojančių eks-pertų, specializorių , – kaip sovietų “specnadzor” vėl užsirauta siūlyme, sumanyme, teikime
    atnaujimui, na
    “suprožektuojamuoju” pa-REIŠKIMU;
    reiškiasi juk, – pasirodo, viešai pasireiškia kokia tai dvasia šventoji (žinotina Šv.mergelės ar kitu įvardu)…

    Pareiškimas.. skamba, lyg aš, – naujo prekybos tinklo savininkas, vadovas ar vadovė, skelbiu ir teikiu save asmeniškai
    į… kokius PREZIDENTUS.

    Taigi, bent puiku, kad pakasynos nusimato “kontrol” skoliniui. Valio, valio, valio,
    – turėsim bent grįžusią savą – P R I E Ž I Ū R Ą !

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vaistinė, vaistai
Lietuvoje

Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus

2026 08 28
Pietrytinis aplinkkelis
Lietuvoje

Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse

2026 08 28
Kanceliarinės prekės
Gamta ir žmogus

Aplinkosaugininkai pataria, kaip atsakingai rinktis ir naudoti kanceliarines prekes

2026 08 28
Audra
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: reikėtų stiprinti pasirengimą ekstremalioms padėtims

2026 08 28
Automobilių statymas
Lietuvoje

Panevėžyje įvedamas naujas bilietas visoms mokamoms automobilių stovėjimo vietoms

2026 08 28
Rūdninkų poligonas
Lietuvoje

Prasideda darbai – į Rūdninkų poligoną vedantis kelias pertiesiamas iš naujo

2026 08 28
Pakrantės parkas | A. Pelakausko nuotr.
Lietuvoje

Danės krantinė Klaipėdoje įkurtas Pakrantės parkas

2026 08 28
Mokymas, ugdymas | pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Prieš mokslo metus pakoreguotos kai kurių dalykų ugdymo programos

2026 08 28
Kelio darbai
Lietuvoje

Pradedamas kelio remontas Žaslių miestelyje

2026 08 28
Mykolo Krupavičiaus 2026 metų atminimo medalis
Gamta ir žmogus

NŽT kviečia teikti nusipelniusius asmenis M. Krupavičiaus 2026 metų atminimo medaliui gauti

2026 08 28
Socialinė paroda „(Ne)vaikiški dalykai“
Gamta ir žmogus

Vilniaus geležinkelio stotyje – socialinė paroda „(Ne)vaikiški dalykai“: už paprastų daiktų slypi tikros vaikų istorijos

2026 08 28
Artūro Pozdniakovo muzikinis filmas „Kažkas atsitiko“ (1986)
Kultūra

Restauruota lietuviška kino klasika – daugiau nei 40-yje šalies vietų

2026 08 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • skt. apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • +++ apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • Naivus klausimas apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus
  • Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse
  • Aplinkosaugininkai pataria, kaip atsakingai rinktis ir naudoti kanceliarines prekes
  • Valstybės kontrolė: reikėtų stiprinti pasirengimą ekstremalioms padėtims

Kiti Straipsniai

Seimas

Seimas pritarė Prezidento veto dėl reikalavimų pagrindiniam ir viduriniam išsilavinimui įgyti

2026 08 25
Seimas

Seimas iš naujo svarstys Prezidento vetuotas Švietimo įstatymo pataisas 

2026 08 25
Etnologų kreipimasis ir Lietuvos etnografinių regionų žemėlapis prie Seimo rūmų

17 etnologų kreipėsi į Seimą: Suvalkijos pavadinimo keisti į Sūduvą nereikėtų

2026 08 19
Atliekų konteineriai

Audito komitetas tęs parlamentinę kontrolę dėl sostinės atliekų krizės

2026 08 13
Vyriausybė

Opozicija prašo KT išaiškinti, ar Vyriausybės startas buvo teisėtas

2026 07 27
mokytoja.klase.pamoka.mokiniai_smm.lt

Prezidentas vetavo Švietimo įstatymo pataisas

2026 07 24
Rimas Jonas Jankūnas kalba Seimo spaudos konferencijoje

Kas turi spręsti dėl branduolinio ginklo Lietuvoje – Seimas ar Tauta?

2026 07 23
Vytautas Juozapaitis

I. Kižienė kreipėsi dėl Vytauto Juozapaičio tinkamumo eiti vadovaujančias pareigas

2026 07 22
Klaipėdos uostas

Atvertas kelias Klaipėdos uosto pietinės dalies plėtrai

2026 07 19
Reikalavimai pagrindiniam ir viduriniam išsilavinimui

Reikalavimai pagrindiniam ir viduriniam išsilavinimui įgyti nesikeis

2026 07 17

Skaitytojų nuomonės:

  • skt. apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • +++ apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (III)
  • Naivus klausimas apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • Arkliairklis apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
Kitas straipsnis
Vakarų Lietuva kitais metais oro transportu taps lengviau pasiekiama

Vakarų Lietuva kitais metais oro transportu taps lengviau pasiekiama

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai