Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia gimtadienį (1)

šviesolaidisPrieš septyniolika metų, 1998 m. spalio 28 d., Lietuvos gyventojus pasiekė pirmieji interneto optiniai tinklai, išsiskyrę perduodamų duomenų sparta.

Pirmoji šviesolaidinio interneto paslaugas mūsų šalyje pradėjo teikti įmonių grupės „Penki kontinentai“ bendrovė.

Pradžioje šviesolaidinis internetas pasiekė Vilniaus Šeškinės mikrorajoną, o šiuo metu tinklas apima bemaž visą sostinę ir jungia 118 tūkst. būstų.  Optinis tinklas driekiasi 278 kilometrus, o duomenų perdavimo sparta  siekia iki 1024 Mb/s.

Bendrovės Komercijos departamento vadovas Robertas Ragauskas teigia, kad privatiems ir verslo klientams interneto sparta yra bene svarbiausias tinklo pasirinkimo veiksnys.

„Populiarėjant mobiliesiems įrenginiams, interneto sparta tampa ypač svarbi, ji negali atsilikti nuo spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo. Per įvairius įrenginius naudotojai siunčia ne tik žinutes, nuotraukas, bet ir vaizdo medžiagą, dalyvauja vaizdo konferencijose, stebi interneto transliacijas“, – sako R. Ragauskas.

Oficialiu interneto Lietuvoje gimtadieniu laikoma 1991 m. spalio 10 d., kai ant Lietuvos Respublikos Seimo pastato buvo įrengta palydovinio ryšio įranga, suteikusi ryšį su pasaulio kompiuterių tinklais ir leidusi naudotis 64 kilobitų per sekundę (Kb/s) spartos ryšiu, kuriame, be telefoninių, buvo ir 9,6 Kb/s kompiuterinių duomenų perdavimo kanalas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: