Bendrame pasaulio šalių reitinge „Doing Business 2016“ Lietuva užima 20 vietą iš 189 šalių (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Paskelbtame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2016“ Lietuva, palyginti su praėjusiais metais, pakilo per 4 pozicijas ir užima 20 vietą iš 189 šalių, o tarp Europos Sąjungos (ES) šalių Lietuva užima 8 vietą.

Kaip skelbia „Doing Business 2016“, Lietuva lieka viena iš palankiausiai pagal turto registravimą ir sutarčių vykdymą vertinamų šalių pasaulyje. Pasaulio bankas „Doing Business 2016“ ataskaitoje teigia, kad Lietuva yra priskiriama prie pažangiausių šalių, kurios turi aukščiausios kokybės žemės administravimo sistemą, kadangi Lietuvoje turto registravimas ir perleidimas iš vienos įmonės į kitą yra palyginti paprastas, greitas ir pigus. Dar labiau palengvinus turto registravimo ir supaprastinus sutarčių vykdymo procedūras, Lietuvai pavyko pakilti į aukštą 2 vietą pagal turto registravimo ir 3 vietą pagal sutarčių vykdymo rodiklius.

„Doing Business 2016“ ataskaitoje Lietuva lenkia tokias ES valstybes kaip Austrija, Prancūzija, Olandija, Belgija, Latvija, Lenkija. Kaip ir pernai, „Doing Business 2016“ reitinge draugiškiausia verslui šalis, užimanti pirmąją vietą, išliko Singapūras, antroje vietoje – Naujoji Zelandija, trečioje – Danija.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, vienas iš šios Vyriausybės prioritetų – verslo aplinkos gerinimas. Pasaulio banko kasmet pagal apibrėžtą metodiką atliekamas tyrimas „Doing Business“ – tai verslo aplinkos vertinimas. Todėl šis rodiklis yra svarbus indikatorius, parodantis Lietuvos progresą verslo aplinkos gerinimo srityje.

„Kad būtų pasiekti dar didesni pokyčiai „Doing Business“ reitinge, 2016 m. yra numatyta pakeisti atitinkamus Aplinkos, Energetikos, Ūkio, Susisiekimo, Žemės ūkio, Teisingumo, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų valdymo sričių teisės aktus, inicijuoti naujas reformas, gerinančias verslo aplinką ir turėsiančias teigiamos įtakos Lietuvos pozicijai“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Didžiausią progresą vertinamuoju laikotarpiu (2014 m. birželio 1 d.–2015 m. birželio 1 d.) Lietuva padarė: turto registravimo srityje – iš 9 pakilo į 2 vietą, sutarčių vykdymo srityje – iš 14 vietos pakilo į 3, verslo pradžios srityje – iš 11 pakilo į 8 vietą, prisijungimo prie elektros tinklų srityje – iš 105 vietos pakilo į 54 ir smulkiųjų investuotojų apsaugos srityje – iš 78 vietos pakilo į 47. Taip pat Lietuva užima aukštas vietas pagal statybos leidimų gavimo (18 vieta), užsienio prekybos (19 vieta) ir kredito gavimo (28 vieta) rodiklius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: