Bus paminėtos M.K. Čiurlionio 140-osios gimimo metinės (0)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Rugsėjo 23 d., trečiadienį, 18 val. Alantos dvare (Naujasodžio kaimas, Alantos seniūnija, Molėtų rajonas) ir rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, 14 val. Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje (Baltų pr. 103, Kaunas) K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, tęsdamas ilgalaikį kultūrinį bei švietėjišką projektą „VAKAR IR VISADOS“, rodys muzikinę-literatūrinę kompoziciją „GEISMAS GYVENTI“, skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-sioms gimimo metinėms paminėti.

Šią literatūrinę-muzikinę kompoziciją parengė žinoma aktorė, renginių režisierė Virginija Kochanskytė ir pianistė, tarptautinių konkursų laimėtoja Rūta Blaškytė.

Režisūrinis sprendimas – romantiškas, emocionalus, žaismingas – atspindi XIX amžiaus pabaigoje madingo muzikinio-literatūrinio dvaro meno salono stilių.

Scenografija iš detalių fragmentiškai kuria dvaro salono atmosferą.

Kostiumai, XIX a. pab. – XX a. pradžios, madingi tiek Varšuvoje, tiek Vilniuje…

Programos pradžioje ir pabaigoje rodoma M.K. Čiurlionio gyvenimo nuotraukos ir jo paveikslų reprodukcijos.

Programoje skaitomi M.K. Čiurlionio laiškai kompozitoriaus tėvams, broliui, mylimajai, draugams – tai mažai žinomos unikalios epistoliarinės kūrybos pristatymas. Programoje skamba lietuvių instrumentinės muzikos klasika – Lietuvos genijaus – dailininko ir kompozitoriaus M.K. Čiurlionio preliudai.

Programa vaidybinė, informatyvi, emocionali. Iš kompozitoriaus literatūrinės ir muzikinės kūrybos fragmentų dėliojasi kūrėjo portretas ir jo gyvenimo kelionės mozaika.

Muzika, laiškai veda žiūrovus kompozitoriaus gyvenimo ir kūrybos keliais – per jo svajones, troškimus, dramatiškus išgyvenimus, apmąstymus apie kūrybą, per jo viltis, tikėjimą ir meilę…

unnamed

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: