Kaune tradiciškai paminėta Vytauto Didžiojo karūnavimo diena (0)

Kauno m. nuotr.

Kasmet rugsėjo 8-ąją prie Vytauto Didžiojo paminklo Kaune miesto savivaldybė ir Vytautų klubas surengia Vytauto Didžiojo karūnavimo dienos minėjimą. Jo metu visuomenei primenama šalies istorija ir Vytauto Didžiojo nuopelnai mūsų valstybei.

Šį antradienį vykęs minėjimas tradiciškai prasidėjo valstybės himnu. Į gausiai susirinkusius minėjimo dalyvius kreipėsi Kauno mero pavaduotojas Vasilijus Popovas.

„Vytauto Didžiojo laikų dvasia šiandieninių įvykių kontekste lietuviams, Baltijos šalims bei visai Europai reikalinga kaip niekad anksčiau. Rugsėjo 8-oji nukelia mus į Senosios Lietuvos brandos amžių ir skatina ne tik džiaugtis savo praeitimi, bet ir ją apmąstyti, įvertinti, daryti išvadas ateičiai. Branginkime savo istoriją, puoselėkime didvyrių tautos vardą“, – kalbėjo mero pavaduotojas V. Popovas.

Rugsėjo 8-oji, Vytauto Didžiojo karūnavimo diena, dar vadinama ir Padėkos diena, nes Vytautas Didysis sugebėjo išvesti Lietuvą iš atsilikimo, būtent jis Lietuvą pavertė vakarų valstybe. Remdamasis tuometinės LDK politiniu svoriu ir karine galia, daugelyje gyvenimo sričių jis pašalino Lietuvos tarptautinę izoliaciją.

Mero pavaduotojas ragino visuomenę, ypač jaunimą, neužmiršti pačių svarbiausių šalies istorijos faktų, domėtis garbinga Lietuvos istorija, branginti tarpukario Lietuvos tradicijas. Minėjimo metu patriotines dainas dainavo moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“. Prie Vytauto Didžiojo paminklo mero pavaduotojas V. Popovas ir visuomenės atstovai padėjo gėlių.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: