Rugsėjo 8–9 dienomis Kauno senamiestyje vėl šurmuliuos tradicinė Kauno viduramžių šventė „Hanza Kaunas“. Prabėgus vos metams, ši šventė vėl džiugins Kauną ir Lietuvą.
Septintą kartą rengiama Hanzos šventė šiemet bus mažesnė nei pernai vykusios Tarptautinės Hanzos dienos, tačiau organizatoriai žada, jog staigmenų netrūks ir šiemet. Kaip ir kasmet šventės lankytojus pasitiks amatininkų mugė, viduramžių miestas prie Nemuno: senųjų amatų kiemas, indulgencijų kioskas, viduramžių žaidimų aikštelė, viduramžių riterių rajonas, viduramžių maisto restoranas, kartuvės, kankinimo kuolai, raganų gojelis, kojūkininkai, renginį vainikuos ugnies spektaklis ir šventiniai fejerverkai.
„Norime pasidžiaugti, kad ši šventė bus išskirtinė ir dovanų žiūrovams tikrai netrūks. Iš Trakų į Kauną persikelia Tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti, Hanzos dienomis Nemune vyks tradicinė Kauno aukštųjų mokyklų irklavimo senoviniais laivais regata. Pirmą kartą į viduramžių kaimą atkeliaus pirkliai iš Rytų, vienas iš programos saldainių turėtų tapti piratų sala“, – teigė Hanzos šventės organizatorius Darius Rumšas.
Pagrindiniu šventės akcentu šiemet taps skulptoriaus Donato Mockaus darbas. Skulptorių Hanzos šventės gerbėjai turėtų prisiminti iš praėjusių metų. Būtent jo vadovaujama lietuvių ir latvių skulptorių komanda Nemuno ir Neries santakoje pastatė septynias milžiniškas skulptūras iš medžio ir šiaudų, kurios vėliau buvo sudegintos. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnavimo dienos proga, rugsėjo 8 d., skulptorius D. Mockus pastatys smėlio skulptūrą „Vytauto karūna“.
„Skulptūra bus laikina, trapi – iš smėlio, nes karūnos valdovas taip ir nesulaukė. O pačią karūną sudarys Kauno miestą reprezentuojantys pastatai: Vytauto bažnyčia, Arkikatedra, Soboras, Prisikėlimo bažnyčia, Perkūno namas“, – pasakojo D. Rumšas.
Vytauto karūnavimo proga visus viduramžių damų ir riterių gerų manierų mokyklėlės auklėtinius į miesto riterius ir damas šventins ne tik Kauno miesto meras, bet ir Lietuvos kariuomenės kapitonas Donatas Mazurkevičius, kuris minint 600 metų Žalgirio mūšio metines, atliko Vytauto Didžiojo vaidmenį. Per Hanzos šventę jis ir vėl pasipuoš viduramžių drabužiais ir taps Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Vytautu.
RUGSĖJO 8–9 DIENOMIS
10.00–20.00 Amatininkų mugė (Aleksoto. G ir Prieplaukos g.)
RUGSĖJO 8 DIENA
Rotušės aikštė
12.00 Iškilmingas šventės atidarymas miesto Rotušės aikštėje.
Viduramžių miestas. Senoji Nemuno prieplauka
12.30–20.00 Atidaromas Viduramžių miestas prie Nemuno: senųjų amatų kiemas, indulgencijų kioskas, viduramžių žaidimų aikštelė, labirintas, viduramžių riterių rajonas, viduramžių maisto restoranas, kartuvės, kankinimo kuolai, raganų gojelis, kojūkininkai ir t.t. Metų naujienos – piratų sala. (Lenkijos ir LDK valdovai mokėjo Baltijos jūros pirkliams, kad šie trukdytų Hanzos pirklių verslui) ir itin kilmingų šunų prieglauda.
12.20 Eisenos iš Rotušės aikštės pasitikimas, Mero padėkos raštų įteikimas.
13.00 Smėlio skulptūros „Vytauto karūna“ atidarymas.
13.05 V tarptautinio viduramžių riterių turnyro Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti I etapas
13.10 Viduramžių lėlių teatro pasirodymas mažojoje scenoje „Pančas ir Džudi“.
13.30 Viduramžių gerų manierų mokyklos mokinių priėmimas ir mokymas.
13.35 Gardino miesto (Baltarusija) slavų senųjų kovos stilių klubo „Aridanas“ parodomoji programa
14.00 Kiaulių lenktynės.
14.15 V tarptautinio viduramžių riterių turnyro Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti II etapas
14:30 Viduramžių lėlių teatro pasirodymas mažojoje scenoje„Pančas ir Džudi“.
14.45 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai su elitine XIV a. kario ginkluote ir ekipuote. Garbės sargybos kuopos istorinis būrys atliks parodomąją programą, pademonstruos atkurtą XIV a. LDK riterio ekipuotės ir ginkluotės komplektą, senovinius kovos būdus pavieniui ir rikiuotėje, naudojant įvairius atkurtus lietuvių karių ginklus (ilguosius peilius, kovos kirvį, ietis ir kalavijus).
15.00 Vieša nusikaltėlio bausmė.
15.20 Senosios muzikos ansamblis „Amber“ ir viduramžių šokių pristatymo programa.
15.50 Edukacinė programa „Kaip virė alų…“
16.15 Viduramžių gerų manierų mokyklos mokinių priėmimas ir mokymas.
16.45 V tarptautinio viduramžių riterių turnyro Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti III etapas
17.00 Kiaulių lenktynės.
17.20 Vieša nusikaltėlio bausmė.
17.40 V tarptautinio viduramžių riterių turnyro Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti IV etapas
18.00 Senosios muzikos ansamblis „Amber“
18.45 Kiaulių lenktynes.
19.00 Gardino miesto (Baltarusija) slavų senųjų kovos stilių klubo „Aridanas“ parodomoji programa
19.20 Edukacinė programa „Kaip virė alų…“
19.30 Viduramžių žaidimai
20.00 Viduramžių muzikos grupė iš Latvijos „Obscurus Orbis“
20.30 Tradicinė Kauno folkloro grupės „Lipk ant sienų“ vakaronė.
21.40 Gardino miesto (Baltarusija) slavų senųjų kovos stilių klubo „Aridanas“ ugnies šou.
22.00 I dienos pabaiga.
Aikštelėje prie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios
13.00 Rudeninės studentų regatos renginys „Technoinvazija“. Kauno technologijos universiteto studentai rengs įdomiuosius eksperimentus: mokys, kaip perdurti pripūstą balioną jo nesusprogdinus, akimirksniu užšaldys augalus iki dūžtančio trapumo, pažabos ugnį savo rankose, o aktyviausiems eksperimentų dalyviams dalins KTU prizus.
RUGSĖJO 9 DIENA
Santakos gatvės sporto aikštelėje
12.00 Rudeninės studentų regatos renginys „Sportuok jaunime!“
Vyks rankų lenkimo, trikrepšio, smiginio, virvės traukimo, stalo teniso varžybos bei linksmosios estafetės. Varžybų nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami organizatorių įsteigtais prizais. Bus galima išbandyti dirbtinę uolų laipiojimo sienelę ir savigynos pamokėles, kurias ves patyrę instruktoriai.
Viduramžių miestas. Senoji Nemuno prieplauka
12.00–20.00 Atidarytas Viduramžių miestas prie Nemuno: senųjų amatų kiemas, indulgencijų kioskas, viduramžių žaidimų aikštelė, labirintas, viduramžių riterių rajonas, zoologijos sodas, viduramžių maisto restoranas, „vienuolių užeiga“, kartuvės, kankinimo kuolai, raganų gojelis, kojūkininkai ir t.t.
Metų naujiena – piratų sala. (Lenkijos ir LDK valdovai mokėjo Baltijos jūros pirkliams, kad šie trukdytų Hanzos pirklių verslui) ir itin kilmingų šunų prieglauda.
13.10 Edukacinė programa „Kaip virė alų…“
13.20 Kauno aukštųjų mokyklų irklavimo regatos senoviniais laivais prieš srovę finišas senojoje Kauno prieplaukoje.
13.05 Viduramžių lėlių teatro pasirodymas „Pančas ir Džudi“.
13.30 Parodomasis įvairių laivų plaukimas pro senamiesčio prieplauką.
Nuo Kauno hidroelektrinės iki senamiesčio prieplaukos vikingų-aisčių ir kitų klasių laivais (baidarės, kanojos, plaustai ir senoviniai laivai), kuriuos irkluos Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai.
13.35 Viduramžių gerų manierų mokyklos mokinių priėmimas ir mokymas.
13.45 Gardino miesto (Baltarusija) slavų senųjų kovos stilių klubo „Aridanas“ parodomoji programa
14.00 Vikingų-aisčių laivų regata. Lietuvos universitetų ir kolegijų irklavimo rinktinės varžysis 1 jūrmylės distancijoje (nuo restorano klubo „Combo“ iki senosios Nemuno prieplaukos) dėl pagrindinio prizo – pereinamosios Kauno miesto mero taurės.
14.20 Kiaulių lenktynės.
14.30 Viduramžių lėlių teatro pasirodymas „Pančas ir Džudi“
14.35 V tarptautinio viduramžių riterių turnyro Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti finalinės kovos (dalyvauja diplomatinio korpuso atstovai, svečiai, GSK kariai su XIV a. ginkluote ir ekipuote, finalo dalyviai)
15.00 Vieša nusikaltėlio bausmė.
15.45 Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopos kariai su elitine XIV a. kario ginkluote ir ekipuote. Garbės sargybos kuopos istorinis būrys atliks parodomąją programą, pademonstruos atkurtą XIV a. LDK riterio ekipuotės ir ginkluotės komplektą, senovinius kovos būdus pavieniui ir rikiuotėje, naudojant įvairius atkurtus lietuvių karių ginklus (ilguosius peilius, kovos kirvį, ietis ir kalavijus).
16.15 Viduramžių gerų manierų mokyklos mokinių priėmimas ir mokymas.
16.20 Gardino miesto (Baltarusija) slavų senųjų kovos stilių klubo „Aridanas“ parodomoji programa
16.30 Viduramžių lėlių teatro pasirodymas „Pančas ir Džudi“.
16.35 Senosios muzikos ansamblis „Amber“
17.00 Masinės riterių kautynės.
17.20 Edukacinė programa „Kaip virė alų…“
17.30 Kiaulių lenktynės.
17.45 Šventinės kiaušinienės iš 777 kiaušinių kepimas.
18.00 Senosios muzikos ansamblis „Amber“ ir viduramžių šokių pristatymo programa.
18.45 Kiaulių lenktynes.
19.00 Viduramžių žaidimai
19.30 Viduramžių muzikos grupė iš Latvijos „Obscurus Orbis“
20.15 Vieša nusikaltėlio bausmė.
20.30 Folk roko grupė „Kitava“.
21.30 „Viduramžių pasiuntinių“ ugnies spektaklis ir šventiniai fejerverkai.
22.00 Šventės pabaiga
Aikštelėje prie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios
13.00 Rudeninės studentų regatos renginys „Technoinvazija“. Kauno technologijos universiteto studentai rengs įdomiuosius eksperimentus: mokys, kaip perdurti pripūstą balioną jo nesusprogdinus, akimirksniu užšaldys augalus iki dūžtančio trapumo, pažabos ugnį savo rankose, o aktyviausiems eksperimentų dalyviams dalins KTU prizus.