Upės slepia žmonių išmestas padangas, dviračius ir kitas šiukšles (0)

Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerijos nuotr.

Nusekęs šalies upių vanduo atidengė dar vieną skaudulį – žmonių išmestus nebereikalingus daiktus. Aplinkos viceministras Linas Jonauskas su valstybinės aplinkos apsaugos inspektoriais vakar, rugpjūčio 21 d., po darbo aiškinosi, kas glūdi sostinėje esančios Vilnelės ir Neries santakos dugne.

Plastiko, tekstilės, metalo atliekas, senas padangas, net dviratį – visa tai vakar aplinkosaugininkai traukė iš Vilniaus centre esančios dviejų upių santakos. Didesnius radinius teko traukti net automobiliu.

„Rekordiškai nusekęs Lietuvos upių vanduo parodė, ką žmonės jose skandino ilgus metus. Viena vertus, tokia sausra šalyje yra proga apsitvarkyti ir išsivalyti upes, bet tai ir ženklas aplinkosaugininkams, kad taip toliau tęstis nebegali. Savo šiukšlių ir rakandų laidojimas upėse ir pamiškėse turi liautis ir atliekas pats laikas imti tvarkyti atsakingai“, – sakė aplinkos viceministras.

Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir bendruomenes organizuoti panašias akcijas savo teritorijose. Nusekęs vanduo leidžia upes išlaisvinti nuo dešimtmečiais jose glūdėjusių žmonėms nebereikalingų daiktų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: