Nacionalinis dokumentinio paveldo registras bus papildytas dar septyniais lietuviškais dokumentais (0)

Grafikos darbo „Gardino vaizdas“ fragmentas – Maskvos pasiuntinybės pasitikimas, 1568 m. | valdovurumai.lt nuotr.

Grafikos darbo „Gardino vaizdas“ fragmentas – Maskvos pasiuntinybės pasitikimas, 1568 m. | valdovurumai.lt nuotr.

Gegužės 21 d. 15 val. Lietuvos Respublikos prezidentūros Kolonų salėje vyks iškilminga ceremonija. Jos metu bus paskelbti keturi nacionalinės ir trys regioninės reikšmės dokumentinio paveldo objektai, papildysiantys UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą, kuriame jau yra įrašyti 56 rašytiniai dokumentai, šelako plokštelių, fotografijų kolekcijos, brėžiniai, žemėlapiai, piešiniai, kino juostos.

Šiais metais į nacionalinį registrą įrašoma pergamentų kolekcija (LDK bajorų katalikų ir stačiatikių teisių valstybės tarnybos ir žemėvaldos srityse sulyginimo privilegijos),saugoma Lietuvos nacionalinėje  M. Mažvydo bibliotekoje, popiežiaus Klemenso VIII brevė „Quae ad sanctorum“, saugoma Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, grafikos darbas „Gardino vaizdas“, saugomas Nacionaliniame muziejuje LDK valdovų rūmai, Pranciškaus Šrubauskio parengto katekizmo antrosios laidos egzempliorius ir A.Baranausko vertimo „Biblija. Rasztas Szwentas Seno ir Naujo Testamento“ bei „Knįga Psalmu“ rankraščiai, saugomi VU bibliotekoje, Lietuvos dvarų parceliacijos, kaimų ir miestelių išskirstymo viensėdžiais ir sklypais planai, saugomi  Lietuvos centriniame valstybės archyve, ir dokumentai ant beržo tošies (Sibiro tremtinių laiškai), saugomi Genocido aukų muziejuje.

UNESCO programa Pasaulio atmintis pradėta vykdyti 1992 metais. Jos tikslas – atverti valstybinius ir privačius archyvus, muziejus, bibliotekas bei paviešinti juose saugomus išskirtinius dokumentus, sudaryti pasaulinės vertės dokumentinio paveldo registrą, kuris buvo pradėtas pildyti 1997 metais. 2009 m. į Tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“ buvo įrašytos trys su Lietuva susijusios kolekcijos: Baltijos kelio dokumentai, Radvilų archyvai ir Nesvyžiaus bibliotekos kolekcija bei Meksikos aškenazių bendruomenės tyrimų ir dokumentacijos centro kolekcija.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: