Seimas priėmė rezoliuciją dėl B. Nemcovo nužudymo (4)

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Seimas, 81 Seimo nariui balsavus už, 1 – prieš ir 5 susilaikius, priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Emanuelio Zingerio pateiktą rezoliuciją „Dėl Boriso Nemcovo nužudymo“ (projektas Nr. XIIP-2809(3).

Priimtu dokumentu Seimas, minėdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, su giliu liūdesiu prisiminė B. Nemcovo, artimo Lietuvai žmogaus, žūtį, sukrėtusią visą mūsų šalį. B. Nemcovas buvo vienas iš pagrindinių žmonių, dar kėlusių viltį, kad Rusija kada nors pasuks demokratijos link. B. Nemcovas buvo numatytas kaip vienas pagrindinių kalbėtojų Parlamentinio demokratijos forumo rengiamame tarptautiniame parlamentiniame susitikime „Demokratijos padėtis pasaulyje: dabartiniai iššūkiai ir ateities perspektyvos“. B. Nemcovo žūtis – netektis visam laisvajam pasauliui ir jo viltims sulaukti teigiamų pokyčių Rusijoje;

Atsižvelgdamas į 2015 m. kovo 12 d. Europos Parlamento rezoliuciją dėl Rusijos opozicijos lyderio B. Nemcovo nužudymo ir demokratijos padėties Rusijoje, Seimas pareiškė užuojautą B. Nemcovo artimiesiems ir bendražygiams. Šio iškilaus rusų politiko žūtis paskatins viso pasaulio demokratus ir toliau remti rusų pilietinės visuomenės atstovų pastangas kurti atvirą visuomenę; ragina tarptautinę bendruomenę daryti spaudimą Rusijos Federacijai, kad šis nusikaltimas būtų nedelsiant ištirtas, o kaltieji patraukti atsakomybėn.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. Bulius:

  O pro kuria vieta Nemcovas buvo artimas Lietuvai zmogus? Jis kazka naudingo padare Lietuvai? Gal isteige vaiku ar gyvunu globos namus ar padejo Lietuvos pensininkams? Teigiamu pokyciu Rusijoje – jis Rusijoje jau seniai nesinaudojo populiarumu. Vieninteliai kas apie ji snekejo tai echo, dozhd ir marginali grupuote grantovalgytoju, kurie svajoja suskaldyt Rusija i mazas salis, priklausomas nuo JAV ir kaikuriu arsesniu Europietisku saliu. Tarp ju, pirma niekad progos patylet nepraleidzianti ir Lietuva, matyt labai noris atsikast sau zemiu. Tik per kvaila prezidentes politika greiciau praras likusias Lietuvos zemes nei Rusija kada skils 🙂

 2. Vilpišius:

  Na, Zingeris yra Zingeris: ” . . ir toliau remti Rusijos pilietinės visuomenės atstovų pastangas kurti atvirą visuomenę”.
  Tai, reikia suprasti, kad Rusija lygiai taip pat po Pasaulį išsibėgiotų, kaip tai aktyviai daro Lietuva?

 3. LosAngeles:

  ‘..su giliu liūdesiu prisiminė B. Nemcovo, artimo Lietuvai žmogaus, žūtį, sukrėtusią visą mūsų šalį..’

  artimas Lietuvai??? Cia jis rimtai?
  Matosi kad zmones ‘rimtus darbus vardan tos Lietuvos’ dirba…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: