L. Milčius. O jūs žygiuokit! (14)

vasario-16-osios-eitynes-M.Patasiaus-nuotr

Vasario 16-osios eitynės Kaune | M.Patašiaus nuotr.

Vasario 14 d. buvo paskelbta, kad į Kauno miesto merą Andrių Kupčinską laišku kreipėsi Jeruzalės The Simon Wiesenthal centro „vyriausiasis nacių medžiotojas“ dr. Efraimas Zuroffas. Vasario 16-osios eitynės jis pavadino „neonacių eitynemis“ ir  paragino A. Kupčinską ašaukti jas.

„Kaip jūs gerai žinote, dar kartą neo-naciai ir ultranationalistai planuoja žygiuoti Kauno centre ateinantį pirmadienį, vasaris 16-tą, per Lietuvos nepriklausomybės dieną. Manau, kad tai turėtų būti akivaizdu jums, jog tokios eitynes, kuriose pagrindinis šūkis – „Lietuva lietuviams“ ir daugybė Lietuvos svastikų, rodomų kartu su Trečiojo Reicho sirgaliaus Juozo Ambrazevičius įvaizdžiu. Jis bendradarbiavo su naciais, nužudžiusiais kauniečių žydus. Tad vargu, ar tinkama yra jiems švęsti Lietuvos nepriklausomybę“, – „nacių medžiotojo“ laiško žodžius cituoja naujienų portalas DELFI.

Alkas.lt sulaukė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataro Leono Milčiaus laiško, kuriame jis poetiniu žodžiu atsako į E. Zurofo raginimus.

O jūs žygiuokit!

Vasario 16-osios jaunimo eitynių Kaune dalyviams

Skris juodvarniai per laisvą mūsų žemę,
Kranksės keiksmus prikimusiais balsais,
O jūs žygiuokit, neškit meilę gražią,
Žaliuokit čia tvirčiausiais ąžuolais!

Žygiuokit gatvėmis, žygiuokite alėjom,
Skambias dainas į dangų keldami,
Kad jas išgirstų tie, kas negirdėjo,
Kaip gera būt Tėvynei sūnumi.

Kaip gera būt tautos, kalbos gynėju,
Laikyt Trispalvę rankose tvirtai,
Prisiekti žemei savo: „Neišėjom,
Lietuviais likt privalom amžinai!“

Lai skamba Vilnius, Kaunas, visi miestai
Nuo vėlei saulėtų, jaunatviškų balsų,
Kad džiaugsmas širdis, šiluma užlietų
Ir žvelgt į ateitį dar būtų mums drąsu.

…………………………………

Skris juodvarniai per laisvą mūsų žemę,
Kranksės keiksmus prikimusiais balsais,
O jūs žygiuokit, neškit meilę gražią,
Žaliuokit čia tvirčiausiais ąžuolais.

2013-02-15, Raudondvaris

Kategorijos: Grožinė kūryba, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Skaitiniai, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. pensininkas:

  “Skris juodvarniai per laisvą mūsų žemę,
  Kranksės keiksmus prikimusiais balsais,
  O jūs žygiuokit, neškit meilę gražią,
  Žaliuokit čia tvirčiausiais ąžuolais”.
  Ačiū, Leonai.

 2. pušis:

  Puikios eilės. O mero reakcija į laišką parodys ar jis turi tautinio ir žmogiško orumo. Kai neaiškus veikėjas iš svetimos valstybės diktuoja, kaip mums švęsti savo šventes, tai įžeidimas. Jeigu aukščiausia Lietuvos valdžia nebūtų pamiršusi savigarbos, jeigu ji būtų lietuviška, tokie zurofai nekarksėtų taip įžūliai.

  • Bartas:

   Leonai puiku. Tamsta, nuostabus žmogus. Bet , Mielas mano, žodį -Tauta – norėčiau , kad būtų iš didžiosios raidės. Nes tai ne tik mano , bet ir Tamstos pradžių pradžia. O, tas žmogus, į kurį kreipiasi ” pušis” , jis tik žmogus , bet dar neaišku ar LIETUVOS.
   O dėl nelietuviško pavadinimo – meras – dar pasiginčisim.

 3. sūduvis:

  noriu žydų paklausti ar mes Lietuviai į jų šventes kišamės ir aiškinam kaip jas švęsti ???

 4. Amelija:

  Juodvarniai, finansuojami Kremliaus, ir yra mūsų naciai su prasmirdusiomis kojinėmis ir ne vieną mėnesį neplautomis kudlomis, rėkiantys “Lietuva lietuviams”. Juodvarniai, kurie suės Lietuvą su savo idiotiškais referendumais, aborigenų baime prieš pažangą, isterija dėl euro ir Ukrainos. Linkiu Alkui.lt nenusileisti iki Putino subinlaižių lygio, išlikti etninės kultūros portalu. Atsiribokite nuo vatnikų, jus gerbs Lietuvos patriotai. Dabar propaguodami kažkokias fašistukų eitynes papuolate į sąrašą tinklalapių, kuriuos bet kuris Lietuvos pilietis gali VSD priduoti kaip kurstantį tautinę nesantaiką. Padėkokite man, kol kas aš to nepadariau…

 5. Matas:

  Gerbiama Agne Jegelavičiūte ir mylima grupe,,SKYLĖ”.Šiems puikiems žodžiams reikia muzikos….!!!!!

 6. Garbė signatarui:

  Ačiū garbingam signatarui Leonui Milčiui, kuris ir toliau yra kartu su laisvę mylinčiais žmonėmis nebijančiais deklaruoti meilės Lietuvai. Tegul kranksi visokie zurofai, tur būt jie jau neturi kito užsiėmimo, tik laukia kada galės apdergti brangias šventes ir tautiškus renginius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: