NATO pripažino, kad Mariupolis apšaudytas iš okupuotos žemės (0)

R.Bočkalos nuotr.

R.Bočkalos nuotr.

Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos atstovai pripažino, kad kruvinas Mariupolio apšaudymas įvyko iš teroristų valdomos Ukrainos dalies.

Apie tai Briuselyje pareiškė generalinis NATO sekretorius Jensas Stoltenbergas. Jis taip pat pabrėžė Rusijai būtinybę nutraukti teroristinių organizacijų rėmimą Rytų Ukrainoje.

„Apšaudymai vyko iš separatistų valdomos teritorijos, o juos palaiko Rusija. Tai nepriimtina ir nepateisinama“ – sakė J.Stoltenbergas.

Jis taip pat pastebėjo, kad paskutiniu metu Rusija į teroristų valdomas žemes permetė daug naujausios karinės technikos.

Tačiau, atsakydamas į klausimą, koks galėjo būti apšaudymų tikslas, jis atsakė, kad nenorėtų spekuliuoti šia tema. Dar kartą pabrėžė, kad separatistai nesilaiko Minsko sutarties, o Rusija nesiima veiksmų paveikti juos, kad būtų laikomasi taikos sutarties.

J.Stoltenbergas mano, kad sankcijos Rusijai veikia ir jos priverčia Kremlių pagalvoti, kad tarptautinių sutarčių laužymas turi savo kainą.

Jungtinių Tautų Organizacijos sekretoriaus pavaduotojas Džefris Feltmanas savo ruožtu teigia, kad ESBO surinkti duomenys byloja apie sąmoningą Mariupolio apšaudymą. Juolab, kad šis miestas nėra karinio konflikto zonoje. Tokiu atveju taip vadinama Donecko liaudies respublika (DLR) pažeidė Tarptautinę humanitarinę teisę. D.Feltmanas paragino DLR atstovus nutraukti trišalių derybų boikotą.

Galiausiai jis dar kartą paragino visas puses nedelsiant nutraukti karinius veiksmus ir sėstis prie derybų stalo.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: